Skocz do zawartości
Arczi

Asus Xonar Ds - Obalamy Mit ?

Rekomendowane odpowiedzi

DS zamontowany, sterowniki zainstalowane... no i słuchamy. Leci, leci... dźwięk jak na mój sprzęt aż nad to. Dla mnie banan. Jednak faktycznie ktoś wspomniał na poprzednich stronach o tym, że karta ma tendencje do wyciszania (tłumienia) basu i jest to efekt dość nieprzyjemnie odczuwalnym. I o ile w nutkach rockowo-popowych tego nie uświadczymy zbytnio o tyle w moich tłustych progresywno-elekto-technicznych melodiach sprawia poważny problem. Mało tego sam od czasu do czasu pykam jakiś kawałek w reasonie i tam to już jest dramat ponieważ dźwięk zagłusza dźwięk. Panowie jak sytuacja wygląda po przemontowaniu wzmacniacza systemowego ? Który z nich daje najlepsze efekty...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS zamontowany, sterowniki zainstalowane... no i słuchamy. Leci, leci... dźwięk jak na mój sprzęt aż nad to. Dla mnie banan. Jednak faktycznie ktoś wspomniał na poprzednich stronach o tym, że karta ma tendencje do wyciszania (tłumienia) basu i jest to efekt dość nieprzyjemnie odczuwalnym. I o ile w nutkach rockowo-popowych tego nie uświadczymy zbytnio o tyle w moich tłustych progresywno-elekto-technicznych melodiach sprawia poważny problem. Mało tego sam od czasu do czasu pykam jakiś kawałek w reasonie i tam to już jest dramat ponieważ dźwięk zagłusza dźwięk. Panowie jak sytuacja wygląda po przemontowaniu wzmacniacza systemowego ? Który z nich daje najlepsze efekty...??

 

A może coś z Twoją kartą jest nie tak ? jeśli tak mocno odczuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xoanr na standardowych ustawieniach tj 76 i master volume na 100 nie przycina dźwięku nawet można dać ponad 80 z tego co pamiętam, dopóki nie zaczniemy się bawić EQ ;) wtedy zaczyna się zabawa IMO zagranie dość zmyślne ze strony Asusa bo spora część ludzi jest głucha jak pień i nie słyszą nic więcej oprócz ciszej, głośniej no chyba, że zacznie pierdzieć wtedy są wkurzeni ;) ale na asusie nigdy nie zacznie pierdzieć a na plastixach za 30zł i tak sekundowych przycinek w paśmie nie wychwycisz gorzej jak sobie słuchasz na słuchawkach które już kosztowały ponad tą stówkę. Najlepiej sobie zmniejszyć głośność w mixerze i będzie ok lub skorzystać z wasapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na słuchawkach jest to samo. W gruncie rzeczy na problem odpowiedział mi Art... po ustawieniu EQ na 0 problem znikł. Pozostaje tylko pytanie o te wzmacniacze operacyjne... który z nich wybrać ? Są za 7 zł i za 20.. ale nie mogę nigdzie doszukać się informacji jaka jest między nimi różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na słuchawkach jest to samo. W gruncie rzeczy na problem odpowiedział mi Art... po ustawieniu EQ na 0 problem znikł. Pozostaje tylko pytanie o te wzmacniacze operacyjne... który z nich wybrać ? Są za 7 zł i za 20.. ale nie mogę nigdzie doszukać się informacji jaka jest między nimi różnica.

różnią się tylko ceną pamiętaj ze potrzebujesz opampa na DIP8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało go brać dobry opek sam się nad nim zastanawiam szczerze powiedziawszy.

Co do driverów jak chcesz to wrzucę na jakiś serwer drivery najnowsze C-medii przerobione aby działały z DSem tu nie ma problemu z cieciem dźwięku ale karta jest cichsza oczywiście nie tracimy funkcjonalności wszystko działa super nie mamy tylko GX który i tak nie działa więc ... warto przeskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Xonara DS i mam z nim mały problem - działa za cicho. Podpiąłem słuchawki ( Senki HD201 ) i słyszę zauważalnie ciszej niż na integrze. Dźwięk jakościowo lepszy niż Realtek, ale z głośnością nie wyrabia. Wszystkie potencjometry w systemie, sterownikach, winampie wyregulowane, słuchawki nie są uszkodzone. Player zmieniany, slot PCI zmieniany, sterowniki reinstalowane wszystkie które są na XP.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się podłączyć pod temat. Mam od jakiegoś czasu Xonara DS i niedawno podłączyłem do niego słuchawki.

 

O ile na glosnikach moge przekrecic galka na wiecej o tyle poziom głośności na słuchawkach mnie nie satysfakcjonuje.

Wszystkie suwaki mam na max, a jednak jest to tak 50-70% tego, co miałem w poprzednim SB Live 1024.

 

Chciałbym się dowiedzieć od innych posiadaczy DS czy jest to typowe dla wszystkich xonarów, czy tylko dla mojego egzemplarza i czy w związku z tym słać go na gwarancję?

 

Karte testowalem na 3 wersjach sterownikow pod xp, a takze pod vistą. Podłączałem 3 komplety słuchawek od zwyklych za 20zł po sennheisery za trochę więcej.

Czytałem, że DS nie ma wzmacniacza sluchawkowego czy cos takiego, ale np ten recenzent pisze, ze nie dal rady dlugo przy poziomie 80% wytrzymac: IN4.pl - Serwis informacyjny :: Recenzje :: Testy :: Karta dźwiękowa Asus Xonar DS

 

poki co jestem strasznie poirytowany, zwlaszcza, ze aby skorzystac z supportu asusa trzeba sie rejestrowac podajac nawet numer buta...

 

z gory dziekuje za porady

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumcie to moc wzmacniaczy operacyjnych się różni chcesz taką samą moc jak mają karty creative wszytskie kup sobie 4556 w podstawce dip i będzie głośno chcesz trochę milszy dźwięk kup 4580 porównywalna moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczytałeś mojego postu...

 

Kupilem xonara ds i zauwazylem, ze moc ma nizsza niz poprzedni sb (na sluchawkach 100% i jest 60-70% tego do czego jestem przyzwyczajony).

 

Sprawdzilem w internecie i znalazlem recenzje, gdzie recenzent pisze, ze 80% glosnosci na sluchawkach to dla niego za duzo. Wiec cos tu nie gra...

On jest tak wrazliwy czy ja mam wadliwy egzemplarz?

 

Podsumowując, nie zrzędzę na xonary, ale nie mam jak porownac z innymi egzemplarzami wiec chcialem tylko zapytac innych uzytkownikow xonarow ds:

 

czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też wystarcza aż nadto za to mój na "głuchy" brat mówi że cicho... każdy ma inne uszy a post doczytałem mocny opamp jak taki jak na kartach creative czyli 4556 jest prawie dwókrotnie "mocniejszy niż 5532 na Xonarze jest to o ile dobrze pamiętam 30mv 5532 kontra 50-60 mv w 4556

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też wystarcza aż nadto za to mój na "głuchy" brat mówi że cicho... każdy ma inne uszy a post doczytałem mocny opamp jak taki jak na kartach creative czyli 4556 jest prawie dwókrotnie "mocniejszy niż 5532 na Xonarze jest to o ile dobrze pamiętam 30mv 5532 kontra 50-60 mv w 4556

 

no to wiele wyjasnia. ja sie na szczegolach nie znam wiec chcialem zapytac...

 

dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

 

Wszystkie moje zastrzeżenia dot. głośności już nie mają racji bytu.

 

Zmieniłem system na Win7 64 + sterowniki 64 i... karta działa świetnie.

Jedynym wytłumaczeniem, które widzę, to sknocenie przez Asusa sterowników pod XP.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok....

 

a czy to tez ta sama przyczyna, ze mikrofon strasznie cicho "nadaje". mowie cos na ekranie testownym aplikacji i mam ledwo 10% ?

wszystkie suwaki mam na max..... ;/

 

włącz sobie mic boosta i mikrofon zbiera naprawdę dobrze

 

Aktualizacja:

 

Wszystkie moje zastrzeżenia dot. głośności już nie mają racji bytu.

 

Zmieniłem system na Win7 64 + sterowniki 64 i... karta działa świetnie.

Jedynym wytłumaczeniem, które widzę, to sknocenie przez Asusa sterowników pod XP.

 

:D

 

to by wyjaśniało dlaczego na kilku konfigach nie zaobserwowałem wcześniej cichego działania Xonara bo wszystkie latały na W7

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę chyba laicką trochę. Czy ktoś poinstruuje mnie jak podłączyć jednocześnie słuchawki i głośniki do Xonara? Wpinam słuchawki w gniazda i tylko na jednym mi załapało (pierwsze z brzegu, w drugie mam głośniki) ale pod warunkiem że w sofcie ustawiam zamiast stereo to 4 głośniki. Jednak mam wrażenie że nie leci mi cały dźwięk w słuchawkach a tylko pasmo na tylne głośniki. Nie wiem jak to za bardzo wszystko określić a jestem w pracy to i myśleć mi się nie chce ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmieniać Audigy 2 model sb0240 na kartę Asus'a czyli Xonar DS? Wykorzystanie to póki co słuchanie na słuchawkach, może w przyszłości jakieś trochę większe głośniki typu Solo lub coś podobnego. Nie gram za dużo, trochę filmów. Nie interesuje mnie dźwięk wielokanałowy itp. Warto zmieniać czy nie? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły beta drivery do Xonarów ST/STX z Bit-perfect ! wreszcie po tylu latach :) a skoro są do ST/STX to znaczy że cała linia Xonarów otrzymała bit-perfect tylko sobie trzeba drivery przerobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...