Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

robgee: Dzięki za info. Czy twoja komórka to może SE T610? Bo takową posiadam i do niej potrzebuję BT.

Ponadto czy zmieniałeś MacAdress w Biosie? Bo to jest funkcja baaaardzo użyteczna...

mam S55 iT610 , w siemensie można przegładać wszystkie pliki kasować,kopiować itd.

sonyericson ma za to zaje....tego BT ,jak udostępnisz pliki w kompie to możesz przeglądać je w T610.

napisz coś więcej o tym MacAdress.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Sorki za brak odpowiedzi. Niestety brak czasu - praca i rodzina. Praca i rodzina generalnie woli gdy im poświęcam czas, dlatego staram się wykorzystywać godziny nocne do analizowania wypowiedzi na forum. Ale do rzeczy. Dobijam targu i kupuję kartę BT (oryginalny MSI) za 90 zł. To chyba nie jest źle.

robgee: Kupuję tę kartę przez Twój post traktujący o SE T610. Wielkie dzięki! Nawet nie wiedziałem, że drzemie w mym telefonie taka moc...

gua: Udało się?! Dostałeś płytę w zastępstwie?

 

W poprzedniej wypowiedzi poruszyłem poniższy temat ni z gruszki ni z pietruszki. MacAdress nijak się mas do BlueTooth...

 

Sprawa MacAdress.

Nie jestem znawcą, gorzej ledwo co wiem o co chodzi w tym temacie. Ale postaram się wyjaśnić dlaczego ruszyłem to zagadnienie.

MacAdress to swego rodzaju ID karty sieciowej. Na naszej MoBo (ILSR) mamy wbudowaną kartę. Ja w domu Internet mam od firmy "osiedlowej". Dostęp do łącza otrzymuję poprzez autoryzację karty sieciowej według rozpoznanego MacAdr. Przy zakładaniu Internetu każdemu użytkownikowi instalowali kartę sieciową(PCI). Załóżmy, iż mam drugi komputer. Tam przekładam kartę od firmy "osiedlowej" a u siebie (ILSR) wklepuję autoryzowany MacAdr. Powstaje sieć bez dodatkowych opłat na tym samym IP(firma wymaga połowy abonamentu za każdy następny komp. podłączony do Internetu). Zdaję sobie sprawę, że jest to oszustwo. Mam nadzieję, iż moderator nie będzie tego traktował jako nakłanianie do oszustwa. Ciekaw jestem czy jest to możliwe.

PS 1. Gdy zmieniałem W98 na WXP to WXP samoczynnie zmienił mi MacAdr. w karcie sieciowej od firmy i musiałem autoryzować aby mieć dostęp do Internetu. Dlaczego?

PS 2. Od momentu wymiany zasilacza z HK 300W na HK 400W XP oraz montażu trzech Arctic Cooling Fan Pro TC w obudowie mam szum w głośnikach (brzmi jak odległy wiatr w drzewach). Coś zakłuca mojego SoundStorma. Co zrobić by to wyciszyć? Czy wina leży po stronie nowych komponentów?

Długi post. Lepszy niż 10 po połowie zdania.

Z góry THX za odpowiedź.

PS 3. Temat naszej Mobo trzeba trzymać - jest wiele tajemnic, które trzeba poznać (absolutnie niezwiązanych z OC) vide BlueTooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanko, przyszlo mi do glowy:)

- ktore mosfety na plycie z podpisu najlepiej schlodzic jest i czy radiatory wystarcza? za pomoc wery wery happy bede bo chce by bylo to cacy cacy juz wszystko....to co juz osiagnalem to mi chyba starczy ale gdzies kiedys napomknal mi jakis koles ze mosfety tez maja duzo do powoiedzenia i z tad moje pytanko jest....

pozdrawiam

 

 

przecież płyta MSI K7N2 delta-l ma jush fabrycznie założone radiatory na mosfetach!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda u was sprawa z ustawieniami napięcia proca? Na mojej płytce (delta l ultra) i z bartonem (podkręcony z 2600+ do 3200+) mam pewne problemy. Zmniejszając lub zwiększając napięcie zauważam niewielkie tylko zmiany. Ustawiając w biosie 1.6 v bios pokazuje 1.63 (mbm od 1.63 do max 1.68 ), zmniejszając do 1.575 pokazuje 1.61 ( w mbm nadal do max 1.68. to samo dzieje się przy zwiększaniu napięcia. Napięcia proca są bardzo niestabilne , skaczą od ustawień biosowych około 0.1v na + i o 0.05v -. Czy to normalne, reklamować?

Zasilacz to chieftec 360w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konfig jak w podpisie. Mbm5 i speedfan wykrywa 3 czujniki temperatury. 1 proc, 2 buda, 3 ???. Czy wie ktoś czego to tepmperatura?. Mam proca z diodą , który odczyt pochodzi z niej a który z socetu, a może to temperatura czipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przed 5 dniami wyszedł nowy bios do MSi k7n2 delta l wersja 5.7

ale jest tylko na stronie amerykańskiej nie ma go w live update ale można podmienić bios stary na ten nowy i sie zainsaluje pod windowsem to dla tych którzy wolą pod windą :wink: http://www.msicomputer.com/support/bios_result.asp pod tym linkiem jest bios tylko trzeba wybrać nazwe na górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały opis jest podany w linku tylko trzeba podać płyte ja mam ten bios u siebie juz wgrany no i dobrze sie sprawuje no jakby taki mały wzrost wydajności pamieci zauwarzyłem i w testach też wyżej ale nie jestem pewien bo nie pamietam dokładnie poprzednich wyników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chlopaki rzuce wam pare wskazowek na temat skokow napiecia na tej plycie.

 

tez mialem ten problem i wszyscy go maja co maja wersje L i ILSR!!!!!

powodem jest zamontowanie jakis gownianych czesci do mobo co robia overvolting i stad te napiecia magiczne.

Ale jest solucja i dziala!!!!!!!!!!!!!!!! sam sprawdzalem i napiecia juz sa stabilniutkie i takie jak ustawimy w biosie!!!! wersja biosu nie ma nic do rzeczy. Dla chetnych info (niestety po angielsku ale banalne wiec niepekajcie:))

 

Boot into BIOS - set VCORE Voltage, Press F10 and save settings, powerdown PC using off button before bios loads, turn off PSU switch or disconnect lead if no switch is on PSU.

Reconnect/ switch on PSU and boot - your voltage will now be as desired.

 

mi pomoglo i wszystkim innym tez

 

Info jest z forum MSI zaakceptowane przez inzynierow MSI wiec sie nie bac.

 

a co do biosu 5.7 to nie zauwazylem zadnego skoku wydajnosci :cry: ale nowsze to zaladowalem :wink:

 

Pozdrawiam DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot into BIOS - set VCORE Voltage, Press F10 and save settings, powerdown PC using off button before bios loads, turn off PSU switch or disconnect lead if no switch is on PSU.

Reconnect/ switch on PSU and boot - your voltage will now be as desired.

 

 

8O :oops: a ja poproszę tłumaczonko heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot into BIOS - set VCORE Voltage, Press F10 and save settings, powerdown PC using off button before bios loads, turn off PSU switch or disconnect lead if no switch is on PSU.

Reconnect/ switch on PSU and boot - your voltage will now be as desired.

 

ok wiedze że nie wszyscy kumają anglika więc wale tłumaczonko:

 

Wejdź do biosu - ustaw vcore (jaki chcesz dla proca), naciśnij F10 zapisz ustawienia, wyłącz komputer zanim bios sie załaduje, wyłącz Zasilacz albo wyciągnij wtyczke zasilającą płyte główną. Podłącz spowrotem (po chwili) włącz komputer - twoje napięcia już będą adekwatne do tych co wybrałeś

 

Powtarzam że ja to zrobiłem i to działa!!!!!!!!!!!!!!!! koniec z zaranymi problemami typu : MSI i napięcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam DeathEvil oraz życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu - ustaw vcore (jaki chcesz dla proca), naciśnij F10 zapisz ustawienia, wyłącz komputer zanim bios sie załaduje, wyłącz Zasilacz albo wyciągnij wtyczke zasilającą płyte główną. Podłącz spowrotem (po chwili) włącz komputer - twoje napięcia już będą adekwatne do tych co wybrałeś

Hmm a ja nie moge znaleśc u siebie takiej opcji w biosie :( mam płyte K7N2-V (MSI MS-6729) i jedyne napiecie jakie moge ustawic to AGP i pamieci... Czy to oznacza ze nie mam mozliwosc podniesienia napiecia procka?? aktualny BIOS jaki mam wgrany jest datowany na 07/17/03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ta metoda na stabilizacje napięć nie działa :(

Nastawiam 1.6, a mam napięcia od 1.57 do 1.68 :(

Dane z MBM5.

czy zrobiles wszystko tak jak napisalem????? jak narazie to wszystkim to pomoglo wiec jestem zaskoczony.

 

a co do goscia ktory pyta o opcje to musisz wejsc w biosa i szukac vcore adjust lub cos taki8ego. domyslnie jest ustawione na H/W znaczy domyslne, opcja powinna byc w tym samym miejscu gdzi enapiecia dla ramu i zmiana mnoznika

 

Pozdrawiam

DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko z innej beczki czy msi k7n2 delta-l ma soundstorm??

bo czytałem gdzieś tam że ma no i qpiłem a w instrukcji nigdzie nie pisze żeby miała :? i nie widze żadnych wyjśc audio no chyba że musze qpić jeszcze s-bracket !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko z innej beczki czy msi k7n2 delta-l   ma soundstorm??  

bo czytałem gdzieś tam że ma no i qpiłem a w instrukcji nigdzie nie pisze żeby miała   :?       i nie widze żadnych wyjśc audio   no chyba że musze qpić jeszcze s-bracket !

k7n2 delta-l nie ma ale k7n2 delta-ILSR ma jezeli kupiles te pierwsza to nie masz fana na nb, fullscreenlogo przy starcie i takie tak <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta to dno 0 moliwosci podkrecania

za te cene moglem sobie na kt600 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> - wiecej bajerow

mistrzem oc to ona nie jest dlatego przesiadam sie na abita 8) tylko czy rtyzykowac i brac an7???? oto jest pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzem ? jest gorzej niz zle...

to asrock ma juz lepsze mozliowsci OC mowie o mobile modzie

 

jak narazie mam nie najlepsze zdanie o nf2

ja wyciskam z mojego bartona 2300mhz stabilne na k7n2 delta-l wiec nie jest najgorsza :wink: a co do nf7 to mnie zaskoczyles

 

w koncu nf7 rev2 z dfi lanparty B to anjlepsze mobo do oc

 

a robiles wrzucales mody do nf-s??? bo dopiero po nich mobo rozwija skrzydla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300 ? na jakich ustawieniach ? 11,5x200 widze ze masz odblokowany mnoznik... sprobuj zapodac 205mhz fsb i wlacz prime95

 

co do abita to niewiem jak sie kreci, wypowiadalem sie ogolnie o nf2

 

jak dam rade to pod koniec tego miesiaca moze zmienie plyte a moze dokupie ramu bo malo :(

moze sobie tego asusa wezne: http://pl.asus.com/products/mb/socketa/a7v...00/overview.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300 ? na jakich ustawieniach ? 11,5x200 widze ze masz odblokowany mnoznik... sprobuj zapodac 205mhz fsb i wlacz prime95

 

co do abita to niewiem jak sie kreci, wypowiadalem sie ogolnie o nf2

 

jak dam rade to pod koniec tego miesiaca moze zmienie plyte a moze dokupie ramu bo malo :(

moze sobie tego asusa wezne:http://pl.asus.com/products/mb/socketa/a7v600/overview.htm

fsb nie chce zwiekszac bo ramu mi szkoda i tak sie juz grzeje jak holera

 

a 2300 uzysakalem jak powiedziales 11,5X200 i faktem jest ze mam odblokowany mnoznik, wydaje mi sie ze uzyskalbym 2500mhz :wink: ale na napieciu 1,9-2,0 czego mi plyta nie pozwala :cry: stad pomysl zmiany plyty

 

czy mozesz byc bardziej dokladny jezeli chodzi o nf2????? wedlug mnie nf2 to przelomowy chipset dla athlonxp i jak narazie nie znalazlem zadnej wady w jego konstrkcji.

 

Co do asusa to nie polecam, jezeli mialbym brac kt600 to tylko od msi bo wydajnosciowo jest lepsza od konkurencji w tym przypadku, a tak wogule to daj szanse jeszcze nf2 bo bije kt600 na leb

 

najlepsze nf2 wedlug mnie to: Anit nf-s rev2 , Abit AN7, Asus e-deluxe, dfi lanparty B oraz albatron (nie pamietam oznaczenia)

 

pozdrawiam DeathEvil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...