Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiania BIOS'u nic nie wniosła, dalej są problemy z synchronicznym ustawieniem FSB na 200 MHz i raczej jest to wina płyty, bo na 199 MHz chodzi bez problemu więc zmiana o 1 MHz nie robiła by raczej takich problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiania BIOS'u nic nie wniosła, dalej są problemy z synchronicznym ustawieniem FSB na 200 MHz i raczej jest to wina płyty, bo na 199 MHz chodzi bez problemu więc zmiana o 1 MHz nie robiła by raczej takich problemów...

Daj 201. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

201 = się jeszcze szybszej zawieszce...

Bo BIOS BOSSKILLERa (B72c) podobno wymusza jakieś instrukcje i niby komp śmiga szybciej, ale trochę boję się go instalować... Czy w ogóle warto? A może ktoś chce sprawdzić? B)

Mozesz stestowac ten nieoficjalny bios, zagadaj do radosuafa to Ci poda linka, moze cos to poprawi, bo firmowe biosy msi nie sa najlepsze z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest tam lista, wiem! I ja czytalem! Ale chodzi mi o doswiadczenia userow...

Ja jade na 2xkingston 256 (winbond ah75) + 512 infineon i dual dziala. Moze twoja mobo jest jakas wybredna. Kidedys mialem 512 d43 + 256 elixir i tez dzialalo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na 2xkingston 256 (winbond ah75) + 512 infineon i dual dziala. Moze twoja mobo jest jakas wybredna. Kidedys mialem 512 d43 + 256 elixir i tez dzialalo. :D

bo elixir ale w wersji 256 jest na oficjalnej liscie wspierajacej ;] 512 elixir juz nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. mam male pytanie co do tej płyty, dlatego postanowiłem umieścić posta również tutaj, pomimo iż na glównej się znajduje, no ale wiadomo.....nie kazdy czyta ;]

 

Cześć. mam troche dziwny problem. Mianowicie nie ja tylko Płyta główna MSI K7N2 ultra. Gdy komputer chodzi lub jak go wyłączam ale zasilanie ciągle dopływa do kompa i chce go ponownie włączyć nie ma problemu. Wszyko O.K.

 

Jazda się zaczyna gdy wyłącze UPSa (wtedy zasilanie nie dochodzi od płyty glównej). Gdy wracam później i włączam UPS i później Kompa to nic się nie ładuje....a po ok 20sek okropny pisk (coś jak wycie alarmu - sygnał tonowy -przemienny). poczekam "chwile" i wszysko odpala się OK.

 

Czego jest to błąd? szacuje że to coś z biosem....Może baterię na płycie trza wymienić..... a może się psuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie mam plyte MSI (MS-6570E) K7N2 DELTA2-LSR i znalazlem do niej bios tylko ze na tej stronie pisze ze do wersji MSI K7N2 Delta-ILSR i mam pytanie nie wiecie moze czy to by pasowalo do mojej strona to 1916640[/snapback]

Chyba jednak kości ramu nie chcą mi współpracować (256 + 512 ) :cry:

Wymienie niedługo chyba to 256 na 512

Ja mam w kompie kosci 1 stronne i 2 stronne i brak problemow, a mam 2x256 i 1x512. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie te moje Kingston'y nie chcą współpracować. 512 jest na elpidach a 256 (starsza) ma tylko oznaczenia kingston'a.

Nie chcą nawet na 200mhz iść. Ani w dual'u ani najednym kanale.

Już nie wiem. Czy to one, czy płyta, czy procek... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam płytę główną MSI K7N2 Delta2 Platinum + procesor AMD Athlon XP 2200+. Chciałem obniżyć mnożnik z 13,5 na jakiś mniejszy np. 11,5 (na 100% nie jest zablokowany na tym Athlonie). Niestety po każdej zmianie mnożnika płyta nie wstaje i trzeba czyścić CMOS (czasami nawet to nie pomaga i muszę wkładać jakiś inny procek żeby płyta wstała). Czemu zmiana mnożnika nie daje porządanego efektu?

Wiem że mnożnik na tej płycie jest 4 bitowy, czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak sukcesywnie zmieniać mnożnik na tej płycie i czym się różni mnożnik 4 bitowy od 5 bitowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. mam male pytanie co do tej płyty, dlatego postanowiłem umieścić posta również tutaj, pomimo iż na glównej się znajduje, no ale wiadomo.....nie kazdy czyta ;]

 

CYTAT

 

Cześć. mam troche dziwny problem. Mianowicie nie ja tylko Płyta główna MSI K7N2 ultra. Gdy komputer chodzi lub jak go wyłączam ale zasilanie ciągle dopływa do kompa i chce go ponownie włączyć nie ma problemu. Wszyko O.K.

 

Jazda się zaczyna gdy wyłącze UPSa (wtedy zasilanie nie dochodzi od płyty glównej). Gdy wracam później i włączam UPS i później Kompa to nic się nie ładuje....a po ok 20sek okropny pisk (coś jak wycie alarmu - sygnał tonowy -przemienny). poczekam "chwile" i wszysko odpala się OK.

 

Czego jest to błąd? szacuje że to coś z biosem....Może baterię na płycie trza wymienić..... a może się psuje?

Ja też mam podobny problem, i podobnie pytałem na głównej. Otóż przy zdejmowaniu WC z proca komp się nagle włączył. Docisnąłem szybko blok i wyłączyłem zasilacz pstryczkiem (power nic nie dawał). Teraz po włączeniu zasilacza pstryczkiem komp nie czeka na przycisk power i wiatraki startują od razu, ale na monitorze ciemność i nic nie piszczy. Niezależnie czy procek jest w gnieździe, czy nie- to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham firmę GoodRAM!!! Kupiłem ich pamięci -> jak to przy K7N2, nie chciały działać. Mail do serwisu, po pół godziny (!!!) odpowiedź, żebym przysłał pamięci, wymienią na inne :). Wysłałem, przysłali inne -> to samo. No to napisałem 2. raz -> przysłali mi na kościach Microna, które śmigają, aż miło! :) Pamiętajcie, DOBRE, BO POLSKIE :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się posiadaczem płyty K7N2 Delta-L. Gosc, od ktorego kupilem plyte twierdzil, ze jest w pelni sprawna, jednak mam watpliwosci:

1. lewy-przedni kanal audio jest jakby przesterowany i ciszej gra - brzmi troche jak przypalony gosnik (glosniki sa na 100% sprawne :). nasila sie to szczegolnie przy ustawieniu na EQ wiekszej ilosci niskich tonow. Wyjscia na pozostale glosniki (tyl, sub, centralny) dzialaja. kombinowalem z innymi sterownikami, ale nic nie dalo. jest jakas szansa, ze to kwestia czegos innego niz uszkodzony uklad? nie mam S-Bracket'a - wszystko podlaczane z tylu.

2. mam Athlona Palomino 1900+, ktory na poprzedniej plycie (badziewna Kobian KT266a FDSX) chodzil szybciej niz przewidzial to producent i jakos to dzialalo, a po wlozeniu do K7N2 i ustawieniu FSB na 133 (w trybie Auto) nie wstaje (zadnego sygnalu, calkowicie martwy) - musialem ustawic FSB recznie (do 129 jest ok) zeby komp sie odpalil. wersja BIOSu 5.7. cos jest nie tak z plyta, czy moze to byc kwestia chlodzenia (tez jakies badziewie)?

jesli ktos spotkal sie z czyms takim to bardzo prosilbym o pomoc, bo wiem, czy mam juz zaczynac ganiac poprzedniego wlasciciela :)

Edytowane przez SweeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham firmę GoodRAM!!! Kupiłem ich pamięci -> jak to przy K7N2, nie chciały działać. Mail do serwisu, po pół godziny (!!!) odpowiedź, żebym przysłał pamięci, wymienią na inne :). Wysłałem, przysłali inne -> to samo. No to napisałem 2. raz -> przysłali mi na kościach Microna, które śmigają, aż miło! :) Pamiętajcie, DOBRE, BO POLSKIE :D.

Goodram tylko sklada pamieci na kosciach innych producentow. Ja jak dzialalem na tej mobo to mialem jednego goodrama na kosciach specteka bga i spokojnie w dualu dzialal z inymi kosciami winbonda, wiec moze Twoja mobo to wybredny model. ;]

 

Niedawno stałem się posiadaczem płyty K7N2 Delta-L. Gosc, od ktorego kupilem plyte twierdzil, ze jest w pelni sprawna, jednak mam watpliwosci:

1. lewy-przedni kanal audio jest jakby przesterowany i ciszej gra - brzmi troche jak przypalony gosnik (glosniki sa na 100% sprawne :). nasila sie to szczegolnie przy ustawieniu na EQ wiekszej ilosci niskich tonow. Wyjscia na pozostale glosniki (tyl, sub, centralny) dzialaja. kombinowalem z innymi sterownikami, ale nic nie dalo. jest jakas szansa, ze to kwestia czegos innego niz uszkodzony uklad? nie mam S-Bracket'a - wszystko podlaczane z tylu.

2. mam Athlona Palomino 1900+, ktory na poprzedniej plycie (badziewna Kobian KT266a FDSX) chodzil szybciej niz przewidzial to producent i jakos to dzialalo, a po wlozeniu do K7N2 i ustawieniu FSB na 133 (w trybie Auto) nie wstaje (zadnego sygnalu, calkowicie martwy) - musialem ustawic FSB recznie (do 129 jest ok) zeby komp sie odpalil. wersja BIOSu 5.7. cos jest nie tak z plyta, czy moze to byc kwestia chlodzenia (tez jakies badziewie)?

jesli ktos spotkal sie z czyms takim to bardzo prosilbym o pomoc, bo wiem, czy mam juz zaczynac ganiac poprzedniego wlasciciela :)

A na mobo przestawiles zworke cpu i mem na 133 ?

Co do dzwieku, to od zintegrowanej za duzo nie wymagaj, ja kiedys odpalilem taka dzwiekowke na abicie kv7 (ciale pykanie, komp mi lapal jakies freezy) i od tego czasu w kadej mobo mam dzwiek wylaczony. ;]

Polecam zaopatzrenie sie chociaz w jakiegos live'a albo audigy. Chronmy swoje uszy. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mobo przestawiles zworke cpu i mem na 133 ?

Co do dzwieku, to od zintegrowanej za duzo nie wymagaj, ja kiedys odpalilem taka dzwiekowke na abicie kv7 (ciale pykanie, komp mi lapal jakies freezy) i od tego czasu w kadej mobo mam dzwiek wylaczony. ;]

Polecam zaopatzrenie sie chociaz w jakiegos live'a albo audigy. Chronmy swoje uszy. ;]

wszystko przestawilem jako stalo w instrukcji :)

nie no, az tak zle nie jest... gdyby ten jeden nieszczesliwy kanal gral tak jak reszta to bym nie marudzil - do ogladania filmow i grania starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram tylko sklada pamieci na kosciach innych producentow. Ja jak dzialalem na tej mobo to mialem jednego goodrama na kosciach specteka bga i spokojnie w dualu dzialal z inymi kosciami winbonda, wiec moze Twoja mobo to wybredny model. ;]

Wiem, że GoodRAM nie robi swoich kości... A przed nimi miałem TwinMOS-y i też niekoniecznie chciały hulać... Całe szczęście, że w końcu wyszedłem z tym na prostą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie takich postow bylo juz sporo, ale nie moze znalezc i prosze mnie z tego powodu nie linczowac ;)

czy k7n2 delta-L bedzie bez problemu dzialala z 2x256 400MHz TwinMosy? ew. jesli ktos moglby podrzucic linka do listy obslugiwanych pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo nie rozumiem zapisu w tej tabeli ze stronki MSI, albo ponad polowa pamieci (mowie o kosciach 256) nie dziala w dualu :| naprawde jest az tak zle? trzeba bedzie wybrac sie na zakupy z kartka w reku i miec nadzieje, ze akurat w sklepie trafi sie cos co bedzie sie nadawalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią na tej płycie jest TRAGICZNIE - u mnie, po wielu próbach, w końcu udało się znaleźć działające - GoodRAM dual channel kit CL2.5 na kościach Micron - poszukaj tych, powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...