Skocz do zawartości
kavoo

Mysz - ktory model Logitecha wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie - mam niemaly dylemat :?

W gre wchodza 3 modele:

1. MX700

2. MX500

3. MouseMan Dual Optical

 

Nie ukrywam, ze najblizej mi do MX700 i pewnie kupilbym ja bez wahania, gdyby nie to, ze czasem lubie popykac rekreacyjnie w Vietcong i R6.

I teraz pytanie - czy przy tych 2 grach bezprzewodowa komunikacja nie bedzie miala wplywu na granie? Nie sa to tytuly w ktorych szybkosc biegania i rozgladania sie decyduje, w tego typu zrecznosciowe strzelanki (Quake, UT, itp.) nie gram.

Jesli zas komunikacja bezprzewodowa bylaby zbyt powolna nawet do takiego czajenia sie i skradania jak w VC i R6 (w co watpie), to ktora myche wybrac zamiast - MX500 czy Dual Optical? Ktore rozwiazanie bedzie precyzyjniejsze?

 

Kasa nie gra roli, tak czy siak jestem przygotowany na wydatek rzedu kosztow MX700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest że ludzie psizą ze bezprzewodowa nie nadaje sie do q3 czy cs.

 

ja w takie gierki zawsze duzo pykalem, kiedys pykalem na kablu, teraz na mx700 i jakos roznicy nie widze...

 

precyzyjniejszy teoretycznie dual optical, ale dla mnie roznicy nie widac pomiedzy mx700 a najtanszym logitechem optycznym (first optical czy jakis takis za 70pln).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wole MX500, sam zastanawialem sie nad MX700, ale niechcialo mi sie bawic w akumulatorek i ladowanie myszy, duzo siedzie przy kompie a w wakacje bede gral po calych nocach :twisted: :twisted: i jakos mnie nie bawilo zeby w polowie zabawy mysz ladowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avenger.

 

przy ostrym uzywaniu (jako mousepad uzywam alu coolermastera) spokojnie kilka dni.

 

jaki to problem polozyc przed snem mysie na ladowarce ? rzadko sie zdarza ze wyskakuje mi monit o doładowanie myszki, naprawde nie ma takiego kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to sprawa wyglada inaczej.

Ja gdzies czytalem ze kolo 6 godzin dziala jak sie _nonstoper_ cos _intensywnie_ robi. Ale moze zle wyczytalem.

 

I tak wole kabel :), ale o gustach sie nie dyskutuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp chcesz zobzczyc roznice !!! TO OBEJZYJ TE DEMKO jest to

Dołączona grafika VS

Dołączona grafika

 

podobiesz zastosowana technologia radiowa w przypadku myszki MX700 niepowoduje opuznien takich jak spewnosia zauwarzysz na dym demku z Q3 do jakiego dalem linka ale szczeze mowiac balbym sie kupic bezprzewodowki :? musialbym ja potestowac zeby sie do niej przekonac

 

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hq12 dzieki ale nie mam przy sobie q3 zeby sprawdzi.

tak czy siak podtrzymuje co pisalem. nie widze zadnej roznicy w grze q3/cs pomiedzy zwykla kablkowka a mx700. jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wole MX500, sam zastanawialem sie nad MX700, ale niechcialo mi sie bawic w akumulatorek i ladowanie myszy, duzo siedzie przy kompie a w wakacje bede gral po calych nocach  :twisted:  :twisted: i jakos mnie nie bawilo zeby w polowie zabawy mysz ladowac :)

True, true :)

Ladowanie mx700 to porazka... W ogole jakos nie mam zaufania do bezprzewodowych myszek :P No i kupujac mx500 zamiast mx700 zaoszczedza sie kwote okolo 120 zlotych :) Jak ktos malo siedzi przed kompem i jeszcze chce duzo zaplacic (wiem, mx500 tez jest droga, ale nie tak jak mx700, 120 zlotych to jest roznica :wink: ) to niech bierze mx700 :P Moj wybor to zdecydowanie mx500, niedlugo ja sobie kupuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mx500 i mx700 to to samo moim zdaniem dodatkowe utrudnienie z ladowaniem i 100zl w bloto

mailem jakeis 2 lata radiwoego logitecha i brak kabla wcale nie jest wart 100zl bo nic to w sumie nie daje, kiedys wrecz myszy bez kabla mialy dosc duze opoznienie (szczegolnie zauwazalne w szybkich grach pokroju q3 , mowa glownie o rejlu), mx 700 natomaist ma poruwnywalna predksoc z zwyklym kablem

w sumie mx300 a mx500 czy 700 to samo w innej obudowie

mx 300 ma ten sam sprzet w srodku tlyko jest ciut mniejsza i niewyprofilowana do prawej reki ale za to duzym plusem jest niewygurowana cena, sam mam mx500 bo lubie bardziej masywne myszy ale mam znajomego co starsznie nie lubi 500 za to kocha 3 setke, wiec ja bym oscylowal tlyko meidzy 500 a 300 a ty napsailes to co naspailes wiec bierz 500 bdb mysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was uzywal dluzej niz przez moment mx700 ze moze powiedziec z czystym sumieniem ze ladowanie mx700 to porazka ?

 

czy poprostu jedziecie na bezsensownych obiegowych opiniach na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porazka jest sama koniecznosc ladowania (no moze rzeczywiscie przesadzilem z ta "porazka" ale nie ufam takim myszom i juz :wink: ), chocby raz na tydzien, jestem zbyt leniwy nawet na tak szybka i prosta czynnosc; o tym trzeba pamietac i robic to systematycznie, zeby nie zostac zaskoczonym w najmniej odpowiednim momencie :wink: :lol: Wole w miare "tradycyjne" myszki, ladowanie jakos mi nie pasi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mx700 już kilka miesięcy i musze powiedzieć, że bije na głowe Logitecha Wheel Mouse Optical. Dużo gram w RTCW i RTCW ET i mx700 nie ma rzadnych opóźnień. Polecam myszkę. Co do ładowania to raz na tydzień na noc i nie ma problemu z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYLKO MX700 jest zajebis..... Mam ja ze trzy miesiace wiec wiem co mowie.

Ladowanie nie czesciej niz na tydzien.

Dziala super codziennie pykam z 5 godzin w counter strike

( a ta gierka wymaga dobrej myszki)

i wiem ze ci co mowia o opoznieniach zwyczajnie pier.....

bo im zal

bo maja jakis zlom

bo maja Is 3.0

bo lubia nadawac na wszystko

Super ladna , super wygodna i super droga .... kekeke

Ja sam dlugo myslalem nad zakupem ALE NIE ZALUJE ANI TROSZKE !!!!

 

A tak naprawde to myszke powinno sie dobierac do reki ;-) jednemu leza bardziej MS-a myszki innym Logitecha.

 

BTW ja swoja kupilem na allegro za 275 a to juz mysle niezla cena ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no niemoge jakie ..........piii ..........piiii co za ...piiiii...........piiii..piiiiii

jeden z drugim !!!! grrrrrr ale zescie mi na ambicje wjechali....przestancie pier..... takie farmazony jak niejestesce w temacie siagnij se jeden z drugim demowke i sam zobacz kolku jak to co mowisz wyglada w akcji

aha taka notka dla nieduczonych demko z rozrzezeniam dm3 jest zrobione na Q3 v1.01 wiec takiej vr quake trzba uzyc bo na innym pr niebedzie chodzic ! chyba ze macie convertera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 grales MX700 w cokolwiek ??? Ja ta mysze mam, mam i IE 3.0 i wiem ze MX700 dziala perfect i tyle. Gram tak jak pisalem 7 dni w tygodnu po 4-5 godzin w CS-a i troche w UT2003

i nie ma problemow z myszka , a jesli sa jakies oponienia to chyba moje impulsy w neuronach tego nie wylapuja .....

 

Zreszta nie ma sie o co indyczyc .. tak jak napisalem kazdy ma swoje preferencje jeden bez kabla inny z .

 

Jak macie ochote to zagladnijcie http://board.counter-strike.pl/ w dziale sprzet jest mase postow o myszkach do e-sportu miedzy innymi o seri MX Logitech (MX700 tez)

A mysle ze mozna tam znalezc troche wiarygodnych opini , no i CS to chyba wymagajaca gra dla myszki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 drobny blad 1.11, a nie 1.01 :)

 

AVENGER, till '02 _Pro_ vQ3 Player 8)

 

Osiagniecie 1 miejsce naszej miesciny w vQ3, wygrana HULAJNOGA za 70 zeta :lol: :lol: :lol:

 

Potem skonczylem grac, brak czasu i nudzic mnie troche zaczelo, gram MP FPP od DooMa 1 na kabelku na moim NextGen 586 z kumplem na 486, to byly czasy, az lezka wie w oku krecii. Jakby na to nie patrzec do 10 lat w fpp gram :)

 

Bilans, ahh... niech to zostanie moja slodka tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taso jesli dla Ciebie naladowac myszke raz na tydzien to problem to jak u ciebie z myciem nóg ? ;) co ile ? ;)

 

a tak na powaznie. pewnie. sa problemy z myszkami bezprzewodowymi. starszej generacji. ale mx700 jest git.

 

ale postuje zeby o jednym problemie napisac.

jesli ktos z was uzywa GPRSu w komorce, a "ladowarka/odb/nad" stoi blisko telefonu to sie kaszani nieco ruch myszki i jest skokowy :) ale to wynika juz chyba nie z niedoskonalosci myszki czy gprsu tylko ogolnych zasad radioelektroniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQ12 drobny blad 1.11, a nie 1.01

tak racja !! na 1.11 to chyba ze zlosci tak napisalem :wink:

 

Roon7 grrrr jabys czytal poprzednie moje posty to bys glupich pytan niezadawal !!!!!!!!!

 

niemowilem o MX700 tylko o technologi radiowej w pozostalych myszkach wszyscy wiedza ze MX700 jest wyjatkiem tu masz dwa linki poczytaj troche

MYSZKA BEZ OGONKA :P.........NAJLEPSZA MYSZ DO Q]I[ ??

 

a teraz mam prosbe do panow kilerow niech zrobia takie samo demko w Q3 jak ja to uczynilem z tym ze z udzialem MX700 i dadza mi na meila albo co to wzuce linka z tym na forum zeby kazy mogl sobie sciagna i ocenic CSa nieuwazam za wymagajacego wobec myszy poniewaz jest sporo wolniejszy od Q3 wiec robic demowke w Q3 moja byla zrobiona na com_maxfps 120 m_filter 10 bez accela polegalo to na bardzo szykich ruchach mysza na boki golym okiem widac jak obraz skacze na radiowce i ta plynnosc na najtanszej myszy logitecha jak mozna kupic bez porownania !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos z was uzywa GPRSu w komorce, a "ladowarka/odb/nad" stoi blisko telefonu to sie kaszani nieco ruch myszki i jest skokowy  ale to wynika juz chyba nie z niedoskonalosci myszki czy gprsu tylko ogolnych zasad radioelektroniki...

takie zaklucenia tez trzba uwzglednic :P ja naprzyklad wycilem filtry w karcie graficznej i co bedzie jak kupie sobie MX700 i okaze sie z karta grafiki zakluca mi sygnal myszy ?? hhmmmm zonk :lol: nie no nabijam sie troche ale czegos takiego niemozna wykluczyc zwlasza ze ktos cos wspomnial o spdajcych samolotach :twisted: :lol: :twisted: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MX500 dla mnie MX700 do nie potrzebny wydatek - bez przewodowosc ? hm mi nie przeszkadza ten przewod od myszki wiec co tam. A jak obie te myszki sa takiej samej wydajnosci to po co przeplacac 100zl ?

 

troszke o MX500

+ spotkalem sie z opiniami ze myszka jest ciezka -wcale nie jest,

+ super czula

- nie wszystkie klawisze pasuja pod palce np. ten najbardziej zblizony ku srodkowi myszki, przesune troche dlon i jest luz,

- scroll, w gg jakos tak dziwnie dziala ogolnie jest ok no ale :(

 

- myszka nie dziala na podkladkach ktore maja bardzo kontrastowe pola np. biale i czarne ! sprawdzalem na 3 modelach - czyt. powierzchnia musis byc jednolita bo wystepuje drżenie kursora !! (w takiej myszcze ? !~!!! nie dopuszczalne! :(

 

p.s. podkladka na ktorej sprawdzalem byla to orginalna komputroniku (czyt. orginalna = firmowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...