Skocz do zawartości
zeciak

Zestaw Do ~2k +wycena Starego Kompa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, więc tak wiem, że podobnych tematów jest multum, ale liczę na to, że pomożecie złożyć jakąś maszynę. Interesuje mnie zestaw głownie do grania, zdaje sobie sprawę z tego, że 2000k PLN to mało jak na taki zestaw, ale niestety na więcej mnie nie stać. Prawdę powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia co się teraz najbardziej opłaca w stosunku cena/możliwości.

 

W skład zestawu wchodzą:

-procek

-mobo

-ram

-zasilacz

-grafa

-obudowa

-dysk

-

 

Prosiłbym również o propozycje monitorów tak w przedziale cenowym 400-500 (monitor nie wchodzi w cenę zestawu)

 

Czy brać pod uwagę zestawy ze strony?: http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...d_2009?page=0,3

 

 

Stary komp. Tak na szybkości jeśli ktoś znajdzie odrobinę wolnego czasu to proszę wycenić puszkę

procek- p4 3.0 ht

grafa- geforce 6800 xt/256

mobo- jakiś gigabyte kt800 ^^

ram- 2x 512 twinmos cl 2,5

dysk- WD Caviar 200gb

zasilacz- QOLTEC-425W

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU -athlon x4 620 zrobi na boxie 3,3 Ghz -360 zl

Plyta- GA-MA770T-UD3P Gigabyte albo asrock M3A785GXH/128 mozliwosci oc takie same jak gigabyta ale ma dodatkowo karte graficzna i chipset troche mniej sie grzeje - asrock 310 zl

ram - 2x2 Gb 1333 Mhz Goodram CL9 - 290 zl

radeon 4850 gigabyte z chlodzeniem zalman - bardzo dobrze sie kreci ale jest dosc glosne -425zl

HDD Samsung F3 500 Gb - 180 zl

zasilacz 450VXEU Corsair - 250 zl

buda Coolmaster Elit - 150 zl

 

wyjdzie kolo 1950 zl ceny bralem z pamiec z ESC.pl ale pewnie sie nie zmienily

 

a co do monitora to polecam poszukać jakiego malo uzywanego 22 "na allegro

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich tych którzy polecają Athlona II x4 z 2mb cache L2 na 4 rdzenia dla komputera do gier.

Zmień poroca na Phenoma II x2 550, za 390 zł jest powercolor hd4850, płyte na Gigabyte MA770T-UD3P chyba że uważasz zintegrowana karte graficzna za niezbędną.

Zaoszczędzone pieniądze najlepiej dodaj do hd4870 ~500zł, odwiedzaj często allegro może złapiesz jakąś okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich tych którzy polecają Athlona II x4 z 2mb cache L2 na 4 rdzenia dla komputera do gier.

Zmień poroca na Phenoma II x2 550, za 390 zł jest powercolor hd4850, płyte na Gigabyte MA770T-UD3P chyba że uważasz zintegrowana karte graficzna za niezbędną.

Zaoszczędzone pieniądze najlepiej dodaj do hd4870 ~500zł, odwiedzaj często allegro może złapiesz jakąś okazję.

Ten Phenom ma tyle samo cache L2 / rdzeń. :lol:

 

ps. równie dobrze można napisać "gratulacje dla tego kto poleca dwu rdzeniowy procesor do gier" (wiadomo że programów korzystających z 4 rdzeni jest coraz więcej)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Phenom II x2 ma 2mb L2 oraz 6mb L3

Athlon II x4 ma 2mb L2 oraz brak L3

Może i jest troche więcej ale w erze i5, i7 phenomów x4, q9550 taki athlon x4 wypada moim zdaniem słabo i wolałbym phenoma x2 z niewielką szansą na odblokowanie na x4 niż Athlona x4.

Chyba że autor uważa że będzie używał programów wykorzystujących 4 rdzenie i taki procesor jest mu potrzebny. Tak więc decyzje zostawiam autorowi, gdyż to od niego zależy.

Póki na światło dzienne nie trafi nowy xbox i ps nie ma co liczyć na wzrost gier wykorzystujących powyżej 2 rdzeni.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odblokowanie L3 jest spora szansa o wiele wieksza niz na odblokowanei rdzeni w phenomie .4 rdzenie bedzie bardziej przyszłościowe a gigabyta od tego pawercolora lepiej sie kreci jest tylko glosne a co do plyty glownej to roznica w cenie miedzy gigabytem a asrockiem jest niewielka a integra zawsze moze sie kiedys przydac ( jak nie daj Boze radek sie spali to przynajmneij czekajac na kase albo nowa karte komp bedzie na chodzie ) i chipset asrocka mniej sie grzeje , zreszta skoro taki modry jests ze athlon nie nadaje sie do gier to sprawdz dwa kompy o tej samej konfiguracji tylko z phenomem i athlonem to sam zobaczysz jaka jest roznica w Fps

 

 

zlozylem kuplowi kompa takiego jak ci zproponowalem i uwazam ze za ta kase nic lepszego sie nie kupi

na boxie athlon poszedl na 3,3 Ghz 1,375v ,ram z CL9 na CL7 i odblokowane L3 wynik uwazam za calkiem przyzwoity a gry chodza calkiem ladnie

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem modry? Nic takiego nie powiedziałem. Wyrażam swoje zdanie. Staram się doradzić, nie mówie że 4 rdzenie są złe i niepotrzebne. Na swoich znajomych też sie burzysz gdy mają inne zdanie niż Ty?

Na odblokowanie L3 w athlonie x4 jest o wiele mniejsza szansa niż na odblokowanie phenoma x2 na x4.

Tak jak powiedziałem wczesniej decyzja należy do autora tematu.

 

@Wystarczy www.google.pl Jest tam tysiące informacji że tylko początkowe serie athlonów x4 sa na Denebie reszta na Propusie. Oczywiście nie zaprzeczam że mogą się mylić.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyć sceptycznie nastawiony do płyt głównych z zintegrowaną kartą graficzną. Dziękuje za odpowiedzi, teraz mam drobne pytanie odnośnie tego procesora mianowicie, który będzie lepszy do grania:

AMD Athlon II X4 620, czy Phenom II x2 550 ? Jest jakiś odpowiednik intela w podobnej cenie ?

prawdopodobnie nie będę tego pokręcał chyba, że ktoś otworzy mi oczy ;}

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co w grach liczy się bardziej taktowanie pojedynczego zegara niż ilość rdzeni.

Idąc tym tropem lepiej mieć 2 ale szybkie rdzenie, niż 4 wolniejsze. Sytuacja może się zmienić kiedy gry zaczną wspierać 4 rdzenie tak jak powinny, ale puki co nie liczył bym na takie posunięcia programistów przyzwyczajonych cały czas do pisania pod 1 rdzeń.

Podsumowując. Jeśli nie będzie OC, to do gier lepszy będzie procesor z większym taktowaniem, aniżeli ilością rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednika intela jako takiego nie ma poprostu za te pieniadze lepiej kupic AMD , co do procka i jego oc to po zakupie wystarczy troche poczytac albo spytac sie jakiegos kolegi na tym forum a napewno uzyskasz wyczerpujące wskazówki , dodam od siebie ze tez nigdy wcześniej nie podkręcałem Amd pomoca służył mi andrew777 ktory wszystko jasno mi wytłumaczył (jeszcze raz dziejuje andrew777) oc AMD jest bardzo proste i bez problemu sobie poradzisz przynajmniej do zegara 3,3 Ghz ktory osiagniesz na boxie .

 

Skoro nie jestes przekonany do integy na plycie to polecam gigabyta ktorego ci wczesniej zaproponowalem najlepsza plytka jakos-mozliwosci-cena , ale z asrockiem mialem juz do czynienia wczesniej i naprawde moze to nie jest DFI czy EVGA ale naprawde wszystko ladnie na niej smiga ladnie prowadzi ram , procka i do tego tak jak napisalem chipset mniej sie grzeje niz na gigabyte

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnej analizie tego co napisaliście, a także po konsultacjach ze znajomym, który ogarnia temat wyszło coś takiego:

 

mobo: Gigabyte MA770T-UD3P - 280.00 zl

ram: DDR3 2x2GB PC12800 1600MHz Kingston HyperX KHX1600C9D3K2/4G 370 zl

hdd: Samsung F3 500 Gb - 165 zl

zasilacz: be quiet! PURE POWER L7 430W 80+ BN105 - 210 zl

buda: cokolwiek 160pln

grafa: Sapphire HD4870 1GB DDR5 Vapor-X 11133-16-20R 600 zl

procek: AMD Athlon II X4 620 BOX 2,6Ghz ADX620WFGIBOX 350 zl

 

ceny z apollo.pl

2135 PLN

 

Jakieś komentarze ? Coś jest zbędne/coś można zastąpić czymś tańszym nie powodując dużej różnicy w wydajności? Z góry dziękuje za odpowiedzi :}

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na testy PII x2 i AII x4 i zdecyduj co będzie odpowiednie dla Ciebie.

Ram można zmienić na GOODRAM, ponieważ będzie tańszy, a różnicy nie odczujesz.

Buda np. CM Elite.

W tej cenie lepszym wyborem jest GTX 260 lub dołożyć do HD4890.

Integra nie przeszkadza w użytkowaniu płyty. Przydaje się, np. przy zmianie karty lub jej uszkodzeniu.

Mogę Ci pomóc w oc proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie zmien ram na GoodRam 2x2 Gb 1333 z 1600 moga byc problemy z dzialaniem a roznica w wydajnosci prawie nie odczuwalna a cena sporo wyższa

obudowa Coolmaster Elite 331 bardzo fajna buda z 12 cm wiatrakiem na wywiew przy cpu ok. 150 zl

zasilacz - jesli nie chcesz tego co ci wcześniej zaproponowałem to moze dołóż parę zl a będziesz miał zapas na przyszłość przy jakiejś modernizacji PURE POWER L7 530W

i ciagle upieram sie przy tym asrocku 785GXH/128M poza intergra i zimniejszym chipsetem ma ona tez nowszy chipset plyty :) ok.305 zl (naprawde warto)

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 do Asrock 285GXH/128 dobra konstrukcja i grafika zaintegrowana moze sie na prawde przydac gdy padnie ci podstawowa grafika a na gwarancji bedziesz czekal 3 tygodnie i zmusozny do zakupu jakiegos chalmu z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się powoli klaruje, pozostały wątpliwości związane z wyborem mobo, ale z tym sobie poradzę sam. Mam pytanie odnośnie karty graficznej, mianowicie czy jest duża różnica w wydajności między HD4890 a HD4870? Prosiłbym o opinie kogoś kto testował sam, mogę oczywiście sugerować się testami np: http://translate.google.com/translate?prev...zh-CN&tl=en , ale prawdę mówiąc mało mi mówią innymi słowy nie pomagają w podjęciu decyzji. Zastanawiam się czy warto dopłacać do HD4890? NV sobie odpuszczam już mi się przejadły :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie wyceny starego kompa ~500 PLN za to dostane ?

procek- p4 3.0 ht

grafa- geforce 6800 xt/256

mobo- jakiś gigabyte kt800 ^^

ram- 2x 512 twinmos cl 2,5

dysk- WD Caviar 200gb

zasilacz- QOLTEC-425W

monitor CRT 17" EIZO

+ buda

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że budżet jakim dysponuje nieznacznie wzrósł do 2700 PLN ponownie pozwolę sobie zapytać czy konfiguracja, którą podam poniżej jest rozsądna? (przypominam, że głównie składam kompa pod gry)

 

mobo: Gigabyte MA770T-UD3P / asrock 785GXH/128M

ram: DDR3 2x2GB PC12800 1600MHz

hdd: Samsung F3 500 Gb

zasilacz: be quiet! Straight Power E6-500W

buda: CM Elite

grafa: Radeon HD4890 1GB

procek: AMD Athlon II X4 620

+jakiś monitor 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...