Skocz do zawartości
Kafarx

Monitor Do 1200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitorka do 600zł. Będzie mi służył do gier, filmów HD itp. Najlepiej żeby przy szybkiej akcji nie rozmywał obrazu itp.. Rozmiar coś około 21 wzwyż . Co myślicie o SAMSUNG SYNCMASTER 2233 SN?? Czekam na inne propozycje

Z góry dziękuję ;) Patrz ostatni Post ;)

Edytowane przez Kafarx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka na oku:

SAMSUNG SYNCMASTER 2233SN

LG W2253V-PF

SYNCMASTER 931BW

Monitor LCD Asus 21,5" LCD VH226H

BenQ G2220HD

LG 21.5" LCD W2261VP-PF

223BW używka

który najlepszy?? może jakieś inne propozycje?? Chodzi mi szczególnie o niesmuzenie i dobre kolory.

Edytowane przez Kafarx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 dni temu zamówiłem BenQ G2220HD w Agito. Z tego co czytałem niezły wybór w tej cenie. Teraz nawet jakoś za 520 jest bo potaniał we wtorek. Jak tylko dostane to porobię testy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Szawel czekam na testy :wink: .gronio89 a jak jest z reakcja matrycy w grach, jest smużenie?? Co myślicie o HANNS G Hi221DP ?? ma mniejszą rodziałke.Posiadam karte Hd4850 gainward podkreconą. Nie wiem czy uciągnie wszystkie gry w HD. Z tego co słyszałem na gorszych rozdziałkach obraz wygląda gorzej ( myśle tu o np. Nominalna 1920x1080 a zmieniona na 1680 x 1050).

Edytowane przez Kafarx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Benia od wczoraj. Troszkę go posprawdzałem i wstępnie mogę powiedzieć, że niezły zakup za bodaj 515zł obecnie.

Bad pixeli brak. Ekran czyściutki. Kolory ostre i wyraźne.

W porównaniu do starego CRT obraz super ostry i kolory wyraziste, jednak dostaje oczopląsu od patrzenia się na 22" panoramę po przesiadce z 17" 4:3.

Kąty istotnie nie są największe, ale raczej siedzimy przed ekranem a nie obok. Menu dość dziwnie rozwiązane. W dzień praktycznie nie widać opisów przycisków, a w nocy to już tylko macanie zostaje. Jednak po 3 użyciu zapamiętałem rozkład i już jest ok. Szkoda tylko, że standardowo zawsze dają kabel D-sub, niezależnie czy monitor ma DVI, HDMI i co tam jeszcze. Wiadomo, tniemy koszta. Tak więc wstępne testy na D-sub. Jak dokupię DVI, to się odezwę.

Jakieś pytania? Coś sprawdzić?

Ano tak, jest opcja powieszenia na ścianie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Benia od wczoraj. Troszkę go posprawdzałem i wstępnie mogę powiedzieć, że niezły zakup za bodaj 515zł obecnie.

Bad pixeli brak. Ekran czyściutki. Kolory ostre i wyraźne.

W porównaniu do starego CRT obraz super ostry i kolory wyraziste, jednak dostaje oczopląsu od patrzenia się na 22" panoramę po przesiadce z 17" 4:3.

Kąty istotnie nie są największe, ale raczej siedzimy przed ekranem a nie obok. Menu dość dziwnie rozwiązane. W dzień praktycznie nie widać opisów przycisków, a w nocy to już tylko macanie zostaje. Jednak po 3 użyciu zapamiętałem rozkład i już jest ok. Szkoda tylko, że standardowo zawsze dają kabel D-sub, niezależnie czy monitor ma DVI, HDMI i co tam jeszcze. Wiadomo, tniemy koszta. Tak więc wstępne testy na D-sub. Jak dokupię DVI, to się odezwę.

Jakieś pytania? Coś sprawdzić?

Ano tak, jest opcja powieszenia na ścianie.

Mam pytanie jak jest z lagami jest jakieś smużenie?? Druga sprawa to jakie ma odświeżanie w hd ( nie bardzo się orientuje w tego typu sprawach) ?? Jest to monitor o matowej powierzchni robi to różnice ze zwykłym crt o szklanej powierzchni?? To by było na tyle:D. Czekam na opinie z dvi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arni, Heh. Tyle tylko, że Marcin się porwał na recenzję, a ja opisałem pierwsze wrażenia. Testy jakości obrazu porobię na DVI, lecz na razie nie mam czasu iść go kupić. Najbliższy możliwy termin to wtorek ;)

 

@Kafarx, Sprawdzałem na Borderlands, CoP, WoW, MW2. Smużenie dostrzegłem na Borderlands przy gwałtownych zwrotach podczas większej sieczki. Lecz jest to na tyle małe, że z czasem przestałem na to zwracać uwagę. Na reszcie nie uświadczyłem smużenia. Odświeżanie w HD to 60Hz.

Co do matowej matrycy. No podstawa, że nie widzisz siebie i całego pokoju w ekranie podczas pracy ;) Lepiej od CRT jeśli o to Tobie chodzi.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 Hz... hmmm w crt to porażka, przeplot i wogule. Jak to jest w lcd? ( jestem zielony w tych sprawach) Czekam do wtorku :wink:

W Lcd jest o tyle dobrze, że nie ma odświeżania obrazu 60 razy na sek. Obraz jest stabilny i nie ma zmęczenia oczu poprzez małe odświeżanie. Teoretycznie 60Hz wystarcza, jednak do szybkich gier 120 Hz jest lepszym rozwiązaniem ( filmy też skorzystają ). Niestety, na chwilę obecna jest tylko kilka sztuk monitorów z 120Hz odświeżaniem i wszystko na TN. Jest jeszcze CG232, no ale to jest sprzęt do broadcastingu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kafarx, LG ma odrobinę lepsze kąty widzenia, ale niestety mniejszą rozdzielczość. Jeśli nie będziesz siedział z boku czy ukosa ekranu, to bym wybrał rozdzielczość bo i tak siedzę na wprost.

Co do odświeżania, to nie ma to takiego znaczenia jak w CRT. Tutaj 60Hz to dobre ustawienie. Wiadomo, że są 120Hz, ale nie do 600zł ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 80% jestem zdecydowany na benq.Chciałbym się dowiedzieć co myśllicie o tych LCD.

W podobnych cenach są takie; jest któryś z nich lepszy?? czy benq nie ma sobie równych?Szawel A i jak z wilkością czcionki w hd przy rozmiarze 21.5"?? Można go jakoś przyciemnić żeby w nocy nie raził po oczach?? Jest jakaś regulacja typu dynamic, foto lub coś w tym stylu?

 

 

Monitor LCD LG 22" LCD W2243S-PF

Asus VH222D

Asus VW225N

Hyundai V226WA

Hyundai X224WA+ Black 507.00

Monitor LCD 22" Hyundai X224WD+

LG W2234S-BN Wide

BENQ 21.5" LCD E2220HD( troche droższy)

PAVILION HP W2216

Pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Kafarx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wymagania (zastosowanie i parametry sa bardzo podobne)

Rozmiar takze 21++

Cena maksymalnie 1000zł (a najlepiej do okolo 800).

 

A filmy czesto ogladam z ukosa (w 2 osoby), wiec katy tez powinny byc na sensownym poziomie :)

 

Zastanawiam się właśnie nad powyższym:

LG W2254TQ-PF

 

Są jakieś alternatywy godne uwagi? np.:

http://allegro.pl/item806943956_lg_23_wiek...ll_hd_hdmi.html

http://allegro.pl/item804862681_23_lg_w234...riergratis.html

http://allegro.pl/item806275724_samsung_24..._dvi_sklep.html

http://allegro.pl/item811973714_samsung_lc..._1_dvi_wwa.html

Edytowane przez ble007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak pozno odp. nie ma zadnych niedogodnosci. wszystko jest bardzo wyrazne podczas ruchu. jak dla mnie naprawde warto. nie wiem jak inne monitory ale ten jest naprawde ok. ja wzialem z wejsciem dvi bo w przyszlosci moge wszystko podlaczyc dzieki przejsciowce dvi-hdmi, np deoder z cyfry,dvd lub konsole:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma tryby: Film, Standard, Dynamiczny, Foto, sRGB.

Do mnie przemówiła cena i estetyczny, prosty design. Obecnie około 500zł za monitor 21+ z DVI, to tylko brać..

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taka prośbe. Mógłby ktoś zrobić zdjęcia benq takie pod kątem itp?? bo szukałem i nie znalałem.

podpisuję się pod tematem :) Chciałbym w przyszłym tygodniu kupic monitor i to zawazy na tym czy to bedzie ten benq...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wymagania (zastosowanie i parametry sa bardzo podobne)

Rozmiar takze 21++

Cena maksymalnie 1000zł (a najlepiej do okolo 800).

 

A filmy czesto ogladam z ukosa (w 2 osoby), wiec katy tez powinny byc na sensownym poziomie :)

 

Zastanawiam się właśnie nad powyższym:

LG W2254TQ-PF

Z mojej strony moge polecic LG W2353V-PF :wink: Posiadam ten model jakies 2 miesiace, ani przez minute nie załowalem decyzji. Kolory oraz kąty jak dla mnie rewelka :rolleyes: Mozesz ewentualnie zastanowic sie nad tym modelem tyle ze 24 calowym, sam rozwazałem zakup 24'' ale 200zl roznicy w cenie za 1 marny cal wiecej, przewazyło na korzyść 23 calowki :wink:

 

A jeśli chodzi o wybor 22'' to z mojej strony polecam W2253TQ-PF, model rozniacy sie od mojego brakiem HDMI oraz 1 calem :wink: Chociaz BenQ polecany przez kolege Szawel-a rowniez jest interesujacy i sporo tanszy :rolleyes:

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP...

Dalej dręczą mnie inne monitory. Mogłby ktoś opisać te które podałem poniżej co do benq g2220 hd? Nie wiem w końcu jak z tymi kątami. Czasami oglądam filmy leżąc na łóżku które znajduje się niżej niż monitor i moje pytanie jest takie czy bardzo zniekształcą się kolory. Zrobi ktoś jakieś foto lub filmik?

Oto inne monitorki:

NEC LCD V221W 21,6" Black

Samsung 22 SM 2233SN Czarny

LG 22 W2243S-PF LCD wide

LG W2253TQ-PF

21,5'' LG Flatron W2243S-PF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja również dołączam do prośby Kafarxa.Jestem na kupnie monitora,i widzę,że ten Benq G2220HD wydaje się interesującą propozycją.Jeśli ktoś jest jego użytkownikiem,prosiłbym o podzielenie się wrażeniami,uwagami

na jego temat.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no więc tak stwierdziłem wtedy że się wstrzymam i dozbieram. Szukam teraz monitorka do 1200 zł który służyłby mi kilka ładnych lat. najlepiej jakby posiadaj tuner. Wymagania Jak wczesniej multimedia, gry, word, internet etc. czasem jakaś grafika.. Zależy mi na dobrych w miare dobrych kątach kolorach i żeby nie smużył. Rozmiar to 24" wzwyż wątpie żeby znalazł się jakis 25-26 w tej cenie no ale... Jak się spisuja OLED?? czekam na jakies propozycje, porady. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no więc tak stwierdziłem wtedy że się wstrzymam i dozbieram. Szukam teraz monitorka do 1200 zł który służyłby mi kilka ładnych lat. najlepiej jakby posiadaj tuner. Wymagania Jak wczesniej multimedia, gry, word, internet etc. czasem jakaś grafika.. Zależy mi na dobrych w miare dobrych kątach kolorach i żeby nie smużył. Rozmiar to 24" wzwyż wątpie żeby znalazł się jakis 25-26 w tej cenie no ale... Jak się spisuja OLED?? czekam na jakies propozycje, porady. Z góry dzięki ;)

24" na PVA/IPS zaczynają się tak od 1,5x większych pieniędzy. Za 1200 powinieneś kupić 22" na PVA/IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...