Skocz do zawartości
kompik22

Problem Z Konfiguracją(do Gier)

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej rozdzielczości próbujesz grać? Daj jakieś 800x600 i sprawdź. Jak przyspieszy to znaczy, że grafika nie daje rady. Jeśli będzie tak samo to będzie wskazywać na ogólną wydajność. Sprawdzałeś w jakim trybie działa pci-e? z jaką szybkością, ktoś to sugerował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCi-Ex 16x sprawdzałem. Próbowałem od 640x480 do 1280x1024, od Very High do Very Low i ścina się niezależnie od ustawień tak samo. Jeśli uważasz, że to proc albo mobo to powiedz, kupię AMD AthlonII x2 250 3.0 zrobie @3,5 i A770De+ i już (jeśli uważasz, że to pomoże)

 

EDIT:

 

Pamiętaj o tym co mówiłem, że jest dobra płynna gra, potem 30sek maX ściny, znowu płynnie itd.

Kurczę spieczone na czarno, czekać tyle na grę(SW:The Force Unleashed) tylko po to, żeby kumpel mógł powiedzieć"Ej, przyjdź jutro to pograsz, bo ci się tnie 'Śmiech'". Co za pech. I Tak samo jest jak ściągam 3 duże pliki (Np. jak dziś SP3, i 2 stery)instalacja gry (timeshift) w tle i tnie się tak samo jak jest tylko gra. :sad:

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w takim razie tryb pracy dysku twardego: ata czy pio. Jeśli gra idzie tak jak opisujesz to napewno nie jest to problem braku wydajności cpu. Wymień od początku do końca co instalowałeś a określiłeś jako syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz CNQ jeśli masz CCC w sterach ATI to wywal. Jakie mas ogólne zużycie ramu w XP. Zobacz czy jakiś proces ci zasobów nie zapycha, wirus albo wyciek pamięci z jakiegoś programu działającego w tle. Najlepiej to format wgraj DX9.0c stery ATI bez CCC dźwiękówkę i nic więcej. Nie instaluj nic więcej i odpal jakąś grę i sobie porównaj. Sprawdź ramy memtestem i napięcia w zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawdzić tryb pracy HDD - jak to zrobić? Syf - Stery: audio, grafik, chipset, dx9.0c (Z mass effect), winspatcgher mi nie wchodzi. Co to CNQ, już wywalam CCC. Zużycie ram też gdzie sprawdzić? Jak napięcia w zasilce? Podobno memtest idzie przez BIOS a dla mnie to jak czarna mamba. Format robiłem dopiero co grzesiek patrz kilka postów wcześniej.

 

Typ: ATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz antywira ( działający potrafi robić takie zwisy), to jest to problem sprzętowy. Radziłbym zaobserwować temperatury wszystkich podzespołów, np przez everest ultimate edition. Zanotuj wszystkie temperatury po włączeniu peceta , oraz po zwisie w czasie gry ( alt+tab).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewający się element ( płyta grafika procesor) może powodować zwolnienia systemu

Nie znam odpowiednich temp. moich elementów. Skąd poznam, że się przegrewa? Może spiszę i wrzucę na forum, a ty już zdziałasz resztę?

 

EDIT:

 

A Everest ma być włączony podczas gry, czy po [alt][tabie] dopiero zapuścić?

 

Wrzuce temp. z Everesta na forum i przeczytasz. Ma działąć podczas gry, czy zapuścić po alttabie

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co pisze, kolumna 1 to normal(winda bez gry) nr. 2 po zwisie(scinach konkret ale dobra)

CPU 47C 58C(oba rdzenie podobnie róznica 1-2 C)

MCP 47C 51C

Aux 48C 56C

GPU Diode(to pierwsze) 44C 46C

Gpu Diode(to 2-gie)40C 42C

HDD [TRIAL VERSION] :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor, jeśli to ten to w górnej granicy normy

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDe...p;f11=&f12=

Sprawdź w evereście ( w zakładce płyta główna, procesor)czy ten procesor jest w technologii 90nm czy 65 nm i czy ma 89 W czy 125 W

Płyta MCP też w normie, grafika chłodna. Myślę, że problem leży w konfiguracji płyta- procesor. Rzecz w tym, że twój ASUS to płyta pod AM2 w formacie microATX. Płyta ma raczej słabą sekcję zasilania i oczywiście jest przystosowana pod wszystkie Athlony X2, ale , no właśnie, wiele płyt pod AM2 ze słabymi sekcjami zasilania tylko teoretycznie dobrze obsługuje procesory AMD pow. 70W. Producenci aktualizują bios i jest w zasadzie OK. Może inni użytkownicy wypowiedzą się na ten temat. Moim zdaniem sbróbuj obniżyć radykalnie procesor np do 2,4_ 2,8 i wtedy zrób test.

Możesz mieć też ten procek

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDe...p;f11=&f12=

lub ten

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDe...p;f11=&f12=

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli max temp 62 stopnie i 89 Watt. Ja radzę obniżyć taktowanie na początek do 2,4 GHz najlepiej przez obniżenie mnożnika do 12 ( jeśli się nie da to HTT do ok 160) sprawdź jak ustawione jest napięcie wg mnie napięcie na procesorze powinno być na 1,3V i testy. Dobrze aby także ktoś inny wyraził swoją opinię czy mam rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo - nie umiem OC ani LC(LoweringClock czy coś takie)

secundo - jeśli pomoże to kupie poprostu a770de+ i Athlona II 250

po 3 - ten procek jest niemożliwy do oc

po 4 - HTT???

po 5 -napiecie 1.2 + 2.5

 

65-76watt

mój cytat nie 89watt jak ty mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie OC itp. - poszukaj na forum, na pewno znajdziesz wskazówki.

odsyłam do 3 punktu mojej wypowiedzi, najważniejsze - pomoże punkt 2 ?

 

Nie moge zmniejszyc oc moge tylko zwiekszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno. Ten procesor miał 58 stopni , co znaczy, że pod obciążeniem może przekraczać podane przez AMD 62 stopni. Zatem warto sprawdzić montaż coolera, a najlepiej zdjąć, nałożyć pastę i założyć. Jeśli tego nie potrafisz szukaj małego sklepiku lub umów się z kimś z serwisu ale prywatnie, to może za ok 20 zł zrobi to za ciebie. Jeśli chodzi o zakup to załóż nowy temat w "co kupić. Wg mnie najsłabsze elementy zestawu to zasilacz i płyta główna. Szkoda wymieniać procesor ram i grafikę. Dwie opcje. Sprzedaj całość ( ale zostaw sobie radka, płyta ma integrę więc będzie chodzić ) i weź zestaw pod AM3 z twoim radkiem. Druga wymień zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W 160 zł , płytę pdo AM2+, która obsłuży nowe Phenomy II np Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770, DDR2-1066/

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=19271 240 zł. Procesor raczej na razie zostaw, spokojnie pociągnie 2 lata. Ram, tu jest problem czy warto dokupić 1 lub 2 GB. Załóż temat w "co kupić"

Przeglądnij forum, dowiedz się trochę o podkręcaniu także przez goo... i jak będziesz gotowy to załóż temat jak to zrobić a nie jest to trudne.

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie umniesz to albo próbuj się nauczyć albo postaw komuś flaszkę kto coś umie. Ty umiesz tylko zakładać nowe tematy na forum oraz pisać posty. O http://www.google.com/ słyszałeś? ODnoszę wrażenie, że nie. Jeśli ktoś podpowiada Ci jakąś radę to albo olewasz ją całkowicie albo piszesz nie umiem.

 

Trujesz z tym pytaniem czy zakup a770de+ i Athlona II 250 pomoże. A skąd ktoś ma wiedzieć? Wróżki tu są czy co? Teoretycznie przynajmniej niektóre gry z którym masz problem, powinny chodzić aż miło. Spróbuj zainstalować inny system. Pisałeś, że WinSPatcher nie chce Ci się instalować. Już to jest pierwszy problem który nie tkwi w procesorze/mobo. Masz albo jakiś windows mx7 albo nie masz sp3 dla windows. Tylko nie pytaj czy zmiana systemu pomoże. Spróbuj. Nawiasem, jakiego systemu używasz?

 

Tak sprawdzisz tryb pracy dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy nie mam na nowy komp, więc skłaniam się ku zasilaczowi i nowej płycie. Jak już przy coolerze to jaką firmę i model polecicie? Bo sprawdziłem i wygląda na "sterany'' ta kratka za wentlatorem jest pozainana. Klaus, o google nie słyszałem, znam jahuu.com

 

zasilacz Fortron FSP500-60GHN - a taki może być? bo w moim sklepie nie ma tego APN

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Co to za wytrzeszcz?:legal:

 

A i ten wentylator, żeby można było lekko podkręcić, może do 3.4? - Dostępny w Arescie-konieczność

Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy nie mam na nowy komp, więc skłaniam się ku zasilaczowi i nowej płycie. Jak już przy coolerze to jaką firmę i model polecicie? Bo sprawdziłem i wygląda na "sterany'' ta kratka za wentlatorem jest pozainana. Klaus, o google nie słyszałem, znam jahuu.com

 

zasilacz Fortron FSP500-60GHN - a taki może być? bo w moim sklepie nie ma tego APN

To może być ten Fortron?Błagam, odpowiedz ktoś! :icon_exclaim: Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten Forton będzie wystarczający.

THX bo z nerw wychodziłem. Na razie dzięki za pomoc, jak kupię ten Cooler(AEROCOOL)Mobo i PSU to zobaczymy czy będzie OK. Ale powinno być. A do tej mobo co teneo proponował włozę kiedyś np.phenoma II? I jakiego? Tylko 940? Bo on jest na AM2+ Edytowane przez kompik22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...