Skocz do zawartości
Krzysiek21

D-link Di 524..konfiguracja Od Podstaw..pomocy:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam internet osiedlowy wpinany kabel do sieciowki..kupilem teraz router D-Link DI 524 i musze skonfigurowac go zebym mial internet w lapku..ale jestem calkiem zielony 1 raz to bede robil:( Bylem u mojego dostarczyciela neta i powiedzieli mi ze musze go skonfigurowac i podac im adres MAC czy cos takiego oni wpsiza i dopiero i tak bede mial neta na lapku..Za wiele mi to nie wowi..moze mi ktos krok po kroku wytlumaczyc wszystko jak to zrobic..szukalem na necie ale troche zawilo jest to napsiane dla osoby ktora 1 raz to bedzie robic..zaznacze ze z tylu routera jest plompa taka i pisze STOP INSERT CD FIRST i mam wlasnie cd dolozona do niego..

Prosze o pomoc wielkie dzieki dla tych co pomoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam internet osiedlowy wpinany kabel do sieciowki..kupilem teraz router D-Link DI 524 i musze skonfigurowac go zebym mial internet w lapku..ale jestem calkiem zielony 1 raz to bede robil:( Bylem u mojego dostarczyciela neta i powiedzieli mi ze musze go skonfigurowac i podac im adres MAC czy cos takiego oni wpsiza i dopiero i tak bede mial neta na lapku..Za wiele mi to nie wowi..moze mi ktos krok po kroku wytlumaczyc wszystko jak to zrobic..szukalem na necie ale troche zawilo jest to napsiane dla osoby ktora 1 raz to bedzie robic..zaznacze ze z tylu routera jest plompa taka i pisze STOP INSERT CD FIRST i mam wlasnie cd dolozona do niego..

Prosze o pomoc wielkie dzieki dla tych co pomoga

Plyta jest niepotrzebna. Podepnij router do kompa i wpisz w przegladarce 192.168.0.1 i ENTER. Wyskoczy monit o haslo ktore jest w instrukcji. (admin / admin bodajze). Wejdziesz wtedy do konfiguracji routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest niepotrzebna. Podepnij router do kompa i wpisz w przegladarce 192.168.0.1 i ENTER. Wyskoczy monit o haslo ktore jest w instrukcji. (admin / admin bodajze). Wejdziesz wtedy do konfiguracji routera.

no nie wiem na plycie tez hcyba cos potrzebnego jest..to zeby wejsc poprzez ten adres to wime ale co dalej..potrzbny mi jets konkretny opis czynnosci:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam

 

zrób jak masz u góry. Płyta jest nie potrzebna. Na płycie masz instrukcje.

ok czyli zasilanie wpinam do routera lacze kabelroutera ten niebieski z wtyczka 1 i lacze do z kompem stacjonarnym wpinam do karty sieciowej i nastepnie wpinam kablek z internetu do wtyczki WAN..tak??

potem wpisuje adres ten i admin i haslo..jestem w konfiguracji i co dalej cco trzeba skonfigurowac itd..trzeba ten adres MAC podac dostawcy internetu..prosz enapsiac co mam w tej konfiuguracji skonfigurowac konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest niepotrzebna. Podepnij router do kompa i wpisz w przegladarce 192.168.0.1 i ENTER. Wyskoczy monit o haslo ktore jest w instrukcji. (admin / admin bodajze). Wejdziesz wtedy do konfiguracji routera.

Bzdura totalna... hasła w 524 nie ma ... Uzytkownik trzeba wpisac admin pole hasło zostawic puste i enter ... czasami trzeba 2 3 krotnie powtórzyc te operacje ( nie zawsze jara za 1 razem )

 

Na dolnej naklejce na routerze masz napisany MAC adres portu WAN i po prostu go podaj ISP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...