Skocz do zawartości
TDK

Okradli mnie :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie chcieli skasować pare miesęcy temu (chyba listopad), a miałem w plecaku Ericssona r310 i wracałem z hdd z servisu. Naszczęście miałam gaz przy sobie i troche dresa odświerzyłem. S<span style="color:red;">[ciach!]</span>liłem do sklepu niedaleko o zadzwoniłem po starych żeby po mnie przyjechali bo jak wyjde to mnie zajebią. Stara zadzwoniła po policje i wspomniał gliną że ma gaz. Dresów nawet nie szukali za to ja spędziłem 3 godziny na komisariacie za głupi gaz. Morał z tego taki olać policjie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruido : jak bym slyszal wiadomosci :P

U nas na osiedlu byla swojego czasu kafejka internetowa. Przestala byc, jak zaczely do niej zagladac drechy. Najpierw pozyczyli sobie Play Station 2, a pozniej.... Gral sobie taki na kompie - cos nie wyszlo - monitorem o podloge. Kradli dyski i cdeki. Wyniesli wszystkie gry. I co niby mial zrobic taki koles co stal za lada ? Az sie rzygac chce od tego typu ludzi :( Co do koma, ja nie nosze go do szkoly - mozna byc wystawionym or sth, szkoda ryzyka. Tak wogole, jak podpieprza fona, na abonament (w IDEI), to jak wyglada sprawa platnosci ? Mozna sobie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> nowy telefon po promocyjnych cenach ?! Chyba nie musze placic abo za stara karte sim i rozmowy z niej prowadzone !!?? Jak to wyglada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abonament musisz płacić tak czy siak !!!!! a dresik moze sobie cos wydzwonic choc moze miec na uwadze ze moze jestes bardzo przywiazany do phone'a i bedziesz go namiezal za drobna (czyt. spora) oplata w swojej sieci telefonicznej ... malo to prawdopodobne .. czasem sie zdarza ze drech powie 'Wyjm chu.ju "shym" karte i spier.dalaj ' wtedy masz przy sobie abonament przynajmniej a drech opycha na wolumenie twojego koma ktorego odkupisz za 50zeta u starszego goscia w okularach z imitacja zlamanej nogi + kule , siedzacym na wedkarskim krzeselku przed pudelkiem z komami .. tak mial moj kumpel z nokijką. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacieX - a jak z nowym komem ? Mam powiedzmy karte sim, albo i nie. Dostane nowego koma za zeta podpisujac umowe na 2lata) czy musze czekac az mi sie aktualna umowa skonczy i dopiero mozna cos w promocji kupic (ofkoz mozna kupic koma za normalna stawke, ale to "troszke" drogawo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacieX - a jak z nowym komem ? Mam powiedzmy karte sim, albo i nie. Dostane nowego koma za zeta podpisujac umowe na 2lata) czy musze czekac az mi sie aktualna umowa skonczy i dopiero mozna cos w promocji kupic (ofkoz mozna kupic koma za normalna stawke, ale to "troszke" drogawo)

 

Możesz kupić i 5 telefonów. Nic cię w tym momencie nie hamuje, jedynie twoja wydolność finansowa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacieX - a jak z nowym komem ? Mam powiedzmy karte sim, albo i nie. Dostane nowego koma za zeta podpisujac umowe na 2lata) czy musze czekac az mi sie aktualna umowa skonczy i dopiero mozna cos w promocji kupic (ofkoz mozna kupic koma za normalna stawke, ale to "troszke" drogawo)

Mnie się wydaje, że dopiero po zakończeniu cyrografu(2 lata)można nowy phon za 1zł kupić. Ale mi się tak tylko wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

 

Ja w zeszły piątek w nocy pozbyłem się z domu elektroniki za jakieś 13,5 tysiąca PLN...

Jak nas nie było w domu (20.00-3.00) wleźli na balkon (wysooooki parter), wyłamali kuchenne okno (plastik) i wynieśli cały sprzęt komputerowy (UPSa zostawili) - notebooka, stacjonarkę i dwa panele LCD (15 i 17 cali) plus mini-wieżę AIWA.

 

Zostawili ekspres do kawy, więc mieliśmy czym policjantów o czwartej nad ranem poczęstować...

 

Pomijam dane, które znajdowały się na dyskach - sprzęt był głównie do pracy, mniej do grania - dwa lata wszelkich tłumaczeń, część doktoratu mojej dziewczyny i cała fura innych rzeczy (co do których bardziej obawiałem się sypnięcia dysku niż kradzieży).

 

Ech... szkoda słów...

 

Przez s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ieli tłumaczenie pewnego filmu dotarło na przegląd dzisiaj na pół godziny przed pokazem...

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno dopiero po dwoch latach bo takto wszyscy by przekrety robili sprzedawali swoje komy na gieldzie a potem szli i mowili ze im ukradli i chca kupic tel za zete :D

Dokładnie tak. NIE MOŻNA kupić za zeta, nawet jak masz zaświadczenie z Policji. I zmienili to już parę lat temu właśnie dlatego, że przychodziło dużo cwaniaczków, którym niby ukradziono telefon.

Niestety - 50 zeta za nową kartę i telefon na rynku wtórnym - to jedyne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod blokiem jakies marne dresiwa darly ryja przed chwila

Moglby ich tak jakis piorun <span style="color:red;">[ciach!]</span>lnąc ...burza spelnila by dobry uczynek poza odswiezaniem powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, i macie rację, że to <font color="#FF0000">[ciach!]</font>...

 

 

Tylko dziwi mnie to, poco wam te telefony w szkole ? Dla szpanu, mody ? 15 lat i potrzebny telefon, na widok którego dres dostaje orgazmu... :roll:

Starsi mi kupili zeby miec ze mna kontakt... ale teraz widze ze komorki sux i na dobra sprawe przez ok rok noszenia do budy komorki (przedtem c35i) nigdy jej jakos nie uzylem do powaznych sytuacji, no chyba ze graniem w sapera na reli nazywacie powazna sytuacja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek staje sie niewolnikiem tego 'mobilnego' telefonu - skoro go ma to nie zwaza na kulture osobista i ma go zawsze wlaczonego bez wzgledu na miejsce (nawet w teatrze podczas sztuki jakis palant mial wlaczony telefon i nie chcial go wylaczyc).

To jest jeden aspekt posiadania telefonu, a drugi jest taki, ze mamy przy sobie (teorerycznie) kontakt ze swiatem, a nie zawsze mozna wziac telefon tam, gdzie naprawde sie przyda np. koncert - tam naprawde moze zaistniec kryzysowa sytuacja, ale telefonu nie bierzemy, bo go nam zajebia.

Z jednej strony mamy miejsca, gdzie nie wolno brac, z drugiej gdzie boimy sie brac - TO PO CH** WAM TELEFONY KOMORKOWE ?

 

Taka moje male przemyslenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koma nie mam, ale jak bym teraz miał kupować to tylko jakąś używaną np. Nokię 3210. Przynajmniej strata marna, jeśli w ogóle by wzięli. Najlepiej się specjalnie nie afiszować ze sprzętem - nie tylko telefonami, ale też przecie discmanami, walkmanami itd. To się może źle skończyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, i macie rację, że to <font color="#FF0000">[ciach!]</font>...

 

 

Tylko dziwi mnie to, poco wam te telefony w szkole ? Dla szpanu, mody ? 15 lat i potrzebny telefon, na widok którego dres dostaje orgazmu... :roll:

 

 

Hmm, a ile Ty masz lat ? (z ciekawosci pytam :D)

 

ja akurat mam 16, koncze gimnazjum no i mam komorke - ME45. Chodze z nia do szkoly, chyba ze zapomne w pospiechu, wlasciwie to wszedzie gdzie chodze biore komorke, albo mam w plecaku, albo w kieszeni.

 

1. Po co mi komorka ?

 

Owszem, zadko z niej korzystam - ale czasami bardzo potrzebuje. Jak nie mialem to najbardziej denerwowaly mnie sytuacje w ktorych bylem z kims umowiony a chcialem byc gdzie indziej - pasowaly by zadzwonic... ale jak ? No i trafila sie okazja - wiec kupilem. Teraz w wiekszosci siedzi sobie w kieszeni, zadko dzwoni ale sie przydaje... po to ja mam. No i wazne tez jest ze ze mna mozna sie skontaktowac.

 

2. Dlaczego nosze do szkoly ?

 

Zeby szpanowac.... nieee ! Dokladnie z tych samych powodow co wyzej wymienilem, dzisiaj musialem zadzwonic ze szkoly bo nie chcialo by mi sie z domu wracac... i sie przydala.

 

Podsumowanie: 8)

 

Przed chwila narzekalem w poscie o matrixie ze mieszkam na zadupiu i nie mam dostepu do dbrego kina, teraz zaczynam sie cieszyc bo jeszcze niegdy mnie nie okradli, nikogo z moich znajomych chyba tez nie. Dresy sa, ale jakby bardziej spokojne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne to, i macie rację, że to <font color="#FF0000">[ciach!]</font>...

 

 

Tylko dziwi mnie to, poco wam te telefony w szkole ? Dla szpanu, mody ? 15 lat i potrzebny telefon, na widok którego dres dostaje orgazmu... :roll:

 

 

Hmm, a ile Ty masz lat ? (z ciekawosci pytam :D)

 

ja akurat mam 16, koncze gimnazjum no i mam komorke - ME45. Chodze z nia do szkoly, chyba ze zapomne w pospiechu, wlasciwie to wszedzie gdzie chodze biore komorke, albo mam w plecaku, albo w kieszeni.

 

1. Po co mi komorka ?

 

Owszem, zadko z niej korzystam - ale czasami bardzo potrzebuje. Jak nie mialem to najbardziej denerwowaly mnie sytuacje w ktorych bylem z kims umowiony a chcialem byc gdzie indziej - pasowaly by zadzwonic... ale jak ? No i trafila sie okazja - wiec kupilem. Teraz w wiekszosci siedzi sobie w kieszeni, zadko dzwoni ale sie przydaje... po to ja mam. No i wazne tez jest ze ze mna mozna sie skontaktowac.

 

2. Dlaczego nosze do szkoly ?

 

Zeby szpanowac.... nieee ! Dokladnie z tych samych powodow co wyzej wymienilem, dzisiaj musialem zadzwonic ze szkoly bo nie chcialo by mi sie z domu wracac... i sie przydala.

 

Podsumowanie: 8)

 

Przed chwila narzekalem w poscie o matrixie ze mieszkam na zadupiu i nie mam dostepu do dbrego kina, teraz zaczynam sie cieszyc bo jeszcze niegdy mnie nie okradli, nikogo z moich znajomych chyba tez nie. Dresy sa, ale jakby bardziej spokojne.

 

Prawie 20.

 

Też używałem koma i używam. Głównie kiedyś do kupowania gierek i innych mniej-bardziej ważnych rzeczy :wink:

 

Tylko śmieszne jest, jak spojrzysz to w każdej szkole na lekcjach dzwoni telefon. Czy taki problem wyłączyć dźwięk ??? Dla mnie to jest czyste chamstwo i debilizm... :roll: A o zabawie z włączonym głośnym <span style="color:red;">[ciach!]</span>lonym pikaniem klawiszy nie wspominam... :evil:

 

 

Dobrze, że u ciebie jest inaczej i możesz sobie na więcej pozwolić. Bo koledzy w twoim wieku w Warszawie mają dużo gorzej... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko śmieszne jest, jak spojrzysz to w każdej szkole na lekcjach dzwoni telefon. Czy taki problem wyłączyć dźwięk ??? Dla mnie to jest czyste chamstwo i debilizm... :roll: A o zabawie z włączonym głośnym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> pikaniem klawiszy nie wspominam...  :evil:

Nom, a teraz te reklamy z pierwsza ko..... mórką... heh ile mozna. Osobiscie zawsze mam wylaczony dzwiek w szkole i czesto zapomne wylaczyc go az do wieczora gdy widze ze przyszly 2 smsy i ktos dzwonil ;p

 

Raz jak ledwo zdazylem do szkoly zapomnialem wyl;aczyc i pech chcial ze akurat mi zadzwonil :oops:

 

Dobrze, że u ciebie jest inaczej i możesz sobie na więcej pozwolić. Bo koledzy w twoim wieku w Warszawie mają dużo gorzej... :roll:

Nom, niestety... sa zalety mieszkania na zadupiu - sa i wady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko śmieszne jest, jak spojrzysz to w każdej szkole na lekcjach dzwoni telefon. Czy taki problem wyłączyć dźwięk ??? Dla mnie to jest czyste chamstwo i debilizm... :roll: A o zabawie z włączonym głośnym <font color="#FF0000">[ciach!]</font> pikaniem klawiszy nie wspominam...  :evil:

Nom, a teraz te reklamy z pierwsza ko..... mórką... heh ile mozna. Osobiscie zawsze mam wylaczony dzwiek w szkole i czesto zapomne wylaczyc go az do wieczora gdy widze ze przyszly 2 smsy i ktos dzwonil ;p

 

Raz jak ledwo zdazylem do szkoly zapomnialem wyl;aczyc i pech chcial ze akurat mi zadzwonil :oops:

 

Dobrze, że u ciebie jest inaczej i możesz sobie na więcej pozwolić. Bo koledzy w twoim wieku w Warszawie mają dużo gorzej... :roll:

Nom, niestety... sa zalety mieszkania na zadupiu - sa i wady...

Sanok bardzo fajne miasto. Można iść na ryby. Na plasu w Sanoku w sklepie spożywczym jest taka bardzo smaczna kiełbasa (chyba "mazurska"). Wady to chyba to że nie ma jakiejś wyższej uczelni, dobrych kin i szybkich łącz do internetu(chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosze koma do szkoly bo mam daleko od domu....... to poprostu matka do mnie czesto dzwoni, pozatym trzeba utrzymywac kontakt z "kolezanka" ;)

 

z okradzeniem mieszkania tez znam sytuacje mojego kolegi.........

przed wakacjami jego starzy kupili nowe meble, zyrandole, kompa, tv, hi-fi....... i rzeczy do kuchni jak lodowka, mikrofalowka itp..... jednym slowem wymienili w mieszkaniu WSZYSTKO....... cala rodzina miesiac pozniej wyjechala na wakacje na 2 tygodnie..... po powrocie do domu zastali puste sciany, brak dywanow itp..... jednym slowem ukradli wszystko wlacznie z zyrandolami.......

potem jak starzy mojego kumpla zaczeli pytac sie po sasiadach co sie stalo to kazdy mowil ze przez 3 dni przyjezdzala jakas ciezarowka i 4 gosci wszystko w nia wsadzali....... jak sasiedzi zaczeli sie tych gosci pytac co sie salo ze wynosza meble to kazdy z nich wciskal kit ze rodzinka mojego kolegi sie wyprowadzila....

 

i powiedzcie mi... czy to nie jest qu.re.st.wo ??!! TAKIM TO MESKOSC ( A MOZE RACZEJ DAMSKOSC? :?) QRWA WYCIAC.... potem wkladac szpilki pod paznokcie, wydlugac oczy, u<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic rece i nogi a na koncu leb uciac :x ... glowa na koncu zeby sobie troszke pocierpial :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nosze koma do szkoly bo mam daleko od domu....... to poprostu matka do mnie czesto dzwoni, pozatym trzeba utrzymywac kontakt z "kolezanka" ;)

 

z okradzeniem mieszkania tez znam sytuacje mojego kolegi.........

przed wakacjami jego starzy kupili nowe meble, zyrandole, kompa, tv, hi-fi....... i rzeczy do kuchni jak lodowka, mikrofalowka itp..... jednym slowem wymienili w mieszkaniu WSZYSTKO....... cala rodzina miesiac pozniej wyjechala na wakacje na 2 tygodnie..... po powrocie do domu zastali puste sciany, brak dywanow itp..... jednym slowem ukradli wszystko wlacznie z zyrandolami.......

potem jak starzy mojego kumpla zaczeli pytac sie po sasiadach co sie stalo to kazdy mowil ze przez 3 dni przyjezdzala jakas ciezarowka i 4 gosci wszystko w nia wsadzali....... jak sasiedzi zaczeli sie tych gosci pytac co sie salo ze wynosza meble to kazdy z nich wciskal kit ze rodzinka mojego kolegi sie wyprowadzila....

 

i powiedzcie mi... czy to nie jest qu.re.st.wo ??!! TAKIM TO MESKOSC ( A MOZE RACZEJ DAMSKOSC? :?) <font color="#FF0000">[ciach!]</font> WYCIAC.... potem wkladac szpilki pod paznokcie, wydlugac oczy, u<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic rece i nogi a na koncu leb uciac  :x ... glowa na koncu zeby sobie troszke pocierpial  :twisted:

Ooo, znam takie przypadki "wyprowadzek". Kiedyś coś takiego znajoma mojej starszej miała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu:

 

Żadne kraty... Mieszkanie jest wynajmowane, więc nie opłaca się zakładać (właściciel nie chce partycypować w kosztach). Nowy sprzęt (na czymś trzeba pracować) jest już ubezpieczony, a my jesteśmy w trakcie szukania nowego mieszkania do wynajęcia.

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to chcieli 2 razy pod szkołą okraść 8O Nie mam koma ani pieniedzy nigdy przy sobie nie nosze (bo nie mam :) ). Przyłącze się do osób namawiających do nie noszenia komów do szkoły. Tak sobie kiedyś siedział w budzie a tu nagle słysze jak jakis chłopak mało co nie płacze ze go mogą wystawić z klasy :!: Jak kupicie komóre to się nie chwalić w szkole bo możecie jej na nastepy dzień nie widzieć :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jakby kilku ludzi zabilo drecha za pozyczanie dwoch zeta, albo za udostepnienie komorki, to wtedy bylby spokoj. K.u.r.w.a. rzygam tym, przeciez to nienormalne, zeby takie rzeczy byly na porzadku dziennym. A wam powiem ze zle robicie nie dajac tego na policje, chociaz w statystyce bedzie ze wiecej kradziezy jest. Moze ktos by cos z tym robil, a tak jak jest ukryta ilosc kradziezy to oni se mysla "tacy zli nie jestesmy, tylko 1/10 osob zostala okradziona, 9/10 jest bezpieczna"

G.o.w.n oo prawda. Nawet nie wiesz co robia u góry. Ja mam sąsiada wiceprazydenta mieskam w 100 000 miescie. ONI ZNIZAJĄ. Jakbys iwedział co sie dzieje to byś do sklepu na osiedlu po chleb nie wychodził.

Z dresami to zapomnij policja się ich boi a po drugie co 2 policjant to tez dres.

Po prostu zainwestowac w komp i sobie rzeczywistość wirtualna włączyc.

A zkomurkami by je w domu zostawiać... to po co one... by tepsę odciążyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szfak, dresy to jeden wielki problem, czesto sie zdarza ze kolesie wystawiaja znajomych ze szkoly, bo maja procencik od komoreczki, a co za problem powiedziec ze taki gosc ma nokie 6310 i konczy o 13 bude, ja nosze komorke do szkoly ale dlatego, ze jest mi ona potrzebna, ale nie widze potrzeby zebym musial miec jakas wypasiona :] przez poltora roku nosilem starego jak swiat, rozklekotanego alcatela one touch club db, i raz mnei drechy chcialy skroic ale jak zobaczyli koma przeprosili i poszli dalej :]

kumpel ma inny patent, nosi w plecaku dwie komorki, jedna rozwalona nokie 3210, i dzialajaca 3310, jak przychodzi co do czego pokazuje trzasnieta 3210 [pekniety wyswietlacz]

moral z tego taki, komorki maja zady i walety, ale trza sobie jakos radzic

tak czy siak, drechow trza eksterminowac, dekapitowac,

a w ogole powinno im sie za kazda kradziez obcinac lapki,

ze strony prawnej, wyglada to tak, ze jesli drech podejdzie do Ciebie, i bedzie chcial komorke, bedzie grozil sila, lub obezwladni Cie, to wedlug KK grozi mu od 2 do 10 lat pozbawienia wolnosci :] [wiem bo ostatnio bylem na rozprawie w sadzie w ramach lekcji i czytalismy sobie kodeks karny]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mnie tez napadli

 

ide sobie na cisco, kolo szkoly schodami w dol i na dole dwoch typow mowi "masz telefon" ja standardowo ze nie mam, a on co tu masz i lapie mnie za kieszen, ja go odepchnolem i wtedy dostalem w twarz (lekko w sumie) oddalem mu mocno a drugi kumpel sie zblizyl widac ze on dostal, to kopalem go z glana prosto w szczeke, pewnie ma zlamana. Potem w nogi i zaraz na policje, przyjechala po jakiejs poltorej minuty (!) Jezdzilismy po okolicy ale juz ich nigdzie nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam na dresy swój patent :) Jako że byłem już "zaczepiany" 3 razy (raz dość poważnie), wole dmuchać na zimne (co prawda straciłem podczas owych zaczepek łącznie 1.20 :lol: ale lepiej nie zawierzać szczęściu :wink: ) i do szkoły albo nie nosze komórki, gdyż w pośpiechu mało kiedy o niej pamiętam, albo... nosze dwie :lol: Tzn mojego T610 oraz starą Nokie, którą w razie czego zamierzam oddać dla niepoznaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...