Skocz do zawartości
Mufta

Epox 8RDA3+

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki poszly do Grincha...

A cio do kontaktow to ... spoko chlopaki, ale tylko w Centrali...

Tych ze sklepow partonackich i sklepach niestety nie znam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie bede do ciebie zglaszal :D bo raczej u mnie nie znajde sklepu ktory mi w p[rzyszlosci wymieni na rev 1.2 :D A teraz grzeczniutko czekamy az grinch zapoda fotki :D - chyba ze ma dzisiaj wolne :D

 

Aha ty ma 2482 MHz na Volcano 7+ ?? jakie tempy ??

heh mash w podpisie napisane 2482GHz a ja glupi to taq przepisalem i teraz musze zmieniac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio ale nie zawsze bo WC jeszcze sie testuje nie na procku :(

Na volcano na 4500obr mam temp 49 - 50C...

WC ruszy bedzie wiecej :P

Aha i jeszcze zasilke musze zmienic, myzle o mode com 400 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dlaczego na tej plytce, np przy zmianie magistrali na 166 i save & exit w biosie pokazuje mi sie po restarcie czerwone okienko informujace o flashowaniu biosu potem ponowny restart i dopiero komp rusza:)?

 

moze lamerskie pytanie ale nie spotkalem sie z tym jeszce nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dlaczego na tej plytce, np przy zmianie magistrali na 166 i save & exit w biosie pokazuje mi sie po restarcie czerwone okienko informujace o flashowaniu biosu potem ponowny restart i dopiero komp rusza:)?

 

moze lamerskie pytanie ale nie spotkalem sie z tym jeszce nigdy

Ja tez sie z tym nigdy nie spotkalem oprocz plyt Epoxa :P A co jesli podczas takiej tabelki padnie elektrownia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak padnie elektrownia to pakujemy nasze czasami jeszcze nowe mobo, idziemy do serwisu przez 2 godziny tlumaczymy o co chodzi bystremu serwisantowi on prosi zebysmy przyszli jak bedzie szef bo on nie moze podjac takiej decyzji, jak juz bedzie szef to z wielka laska przyjmie ci plyte oczywiscie obrazony do granic mozliwosci iza 2 miechy bedzie ja mozna odebrac z biosem od innej plyty bo im sie pomylilo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia trzymie stabilnie, dane z USDM:

VDD (1,6V) - 1,648 V

VCORE (1,5V) - 1,496 V

VDIMM (2,5V) - 2,498 V

+5V - 5,095 V

+12V - 11,980 V

VAGP (1,5V) - 1,536 V

5VSB - 5,066 V

 

Na FSB 400 nie zauwazylem zmian, z Dualem bede mogl testowac jak wreszcie kupie TwinMOSy 400.

 

Co do czerwonego ekranu wystepuje on na kadej plycie z NForce 2, wiec Epox nie jest niczemu winny. Plyta jest extra, polecam kazdemu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi posiadacze 8rda3 poniewaz przynajmnie vdd moda nie muszą robić :!: :twisted:

 

Mój kumpel zabrał się do zrobienia vddmoda na 8rda+.

Szczególnie mnie to ucieszyło, ponieważ jakby mu sie udało to zrobił by mi też bo ja mam dwie lewe ręce do takich spraw.

Ale niestety coś mu nie za bardzo poszło bo nie ma spodziewanych efektów.

 

W związku z tym mam lamerskie pytanie :?: :oops: :?:

 

Czy ktoś z Was, kto jeszcze nie kupił 8rda3 a ma 8rda+, jest z Poznania lub okolic, wie w czym rzecz pomógłby mi zrobić vddmoda.

Oczywiście spotka go nagroda

Proszę o info na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. Usdm :

+5 - jest ok

+12 - 11,78-11,85

Vbat - 3,15-3,25

 

wg. MBM

3.3 -2,6 !!!!

 

Vcore też ma wahania zwłaszcza przy o/c obciążonym procu

360 W Chiefteca w koncu powinno wystarczyć a moze Epox tu ponosi wine ? Jakie są Wasze drodzy bordowicze odczucia co do zasilania tej mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. MBM

3.3 -2,6 !!!!

to jest namiecie RAMow. Na swojej plycie tez sie przerazilem, ale tak jest odczytywane napiecie pamieci, w spped fanie mam to samo. Pomoglo przemianowanie nazwy sensora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wg. MBM

3.3 -2,6 !!!!

to jest namiecie RAMow. Na swojej plycie tez sie przerazilem, ale tak jest odczytywane napiecie pamieci, w spped fanie mam to samo. Pomoglo przemianowanie nazwy sensora :)

No i odczyt jest prawidłowy, przeciez DDR'y chodzą na takich napięciach. SDR chyba chodziły na 3.3.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Co do czerwonego ekranu wystepuje on na kadej plycie z NForce 2, wiec Epox nie jest niczemu winny. Plyta jest extra, polecam kazdemu!!!

I tu sie grubo mylisz. Mialem w rekach chyba wszystkie plyty na NForce i taki problem jest TYLKO na Epoxie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie zrozumieliśmy , chodzio o to :

+3.3 - 2,61

+5 - 5,1

+12 - 11,75

-12 - -1,52 !   

-5 - - 5,2

 

są to średnie wartości MBM

Ale MBM ma źle przypisane nazwy do sensorów dla tej płyty - 8RDA nie ma pomiaru 3.3V tylko zamiast tego mierzy napiecie na DDR - zmień sobie w biosie napiecie na ddr i zobaczysz że zmieni się w mbm a co do -12 to coś dziwnie niskie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sie mylisz, mam Abita i jest to samo... bawilem sie MSI i tez to bylo... tak jest chyba na wszystkich mobo z nforce

No to bardzo ciekawe, bo wlasnie podeszlem do MSI i nic takiego nie ma - w domu mam to co w podpisie i czegos takiego nie ma wiec nie wiem kto tu kogo wkreca ? Abita fakt jeszcze nie mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufa teraz to jeszcze gorzej mash ten podpis :D 2482Hz to jest 2,481 MHz :D

2482Hz to jest 2,482kHz, a nie 2,481MHz :!: :!: :!:

 

k=kilo=tysiac

M=mega=milion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...