Skocz do zawartości
Rastir

Wymiana Procka, Płyty Głównej.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie mam zamiar wymienić procka i płyte główną aktualnie posiadam

Galaxy GeForce GTS 250 512MB

Corsair CX400W

OCZ 2GB 1066MHZ

Samsung 500GB 16MB Cache F2EG

AMD Athlon II X2 245

ASRock A780GXH

 

Oraz mam MSI p55 gg45

 

i zastanawiam się, co ma większy sens, sprzedać tego msi i to co mam aktualnie i zmienić to na jakiegoś phenoma, czy może na intela ? Czy pamięc l2 i l3 ma jakieś duże znacznei widać róźnice, i co jak jest. Aktualnie nie jestem zadowolony z aktualnego procka ( sądze że jest naprawdę słaby) A może poczekać aż wyjdą te i3 i wsadzić do tej płyty głównej i3 ?

Ogólnie zastanawiał bym się nad

Intel Core 2 Duo E7400 /2.80GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/

albo

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/ [HDX710WFGIBOX]

 

co ma większy sens + oczywiście do tego jakaś płyta główna.

 

Ogolnie chciał bym tak za około 600 zł wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwariowałeś? Config, który teraz posiadasz jest jak najbardziej ok. Kręć tego procka, nie ma co go oszczędzać. Tak kupiłeś tego MSI, nie używasz go?

 

Ja bym zrobił tak - podkręcił proca i sprzedał MSI na P55 i dopiero za jakiś czas kupił i7 + jakąś sensowną mobo.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że nie jesteś zadowolony z obecnego procesora. Tu nasuwają mi się pewne pytania:

-czy podkręciłeś go

-do czego wykorzystujesz komputer

-jak doszedłeś do wniosku że to procesor jest głównym winowajcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte główną MSI wygrałem nie płaciłem za nią, procesor miałem na 3.6 ghz i jego wydajność była gorsza niż na intelach, a dodatkowo jak moj sprzęt pod e8400 (nie kręconego) podłączyłęm to w grach miałęm około 50% więcej fps niż na moim procku na 3.6.

Dlatego jednego jestem pewien ten athlon to syf i chce to wymienić bo nie jestem zadowolony z tego jak mi gry chodzą. Mnie głównie interesuje jak największa ilość fps w cod4 a tam ludzie na intelach na 3.0 i 8800GT mają ich więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty 1156 tego nie włożysz.

Musisz jeszcze zmienić ram na ddr3.

 

wiem, ale moge sprzedać all i kupić płyte główną i procka

 

kup sobie Phenoma II X4 i kręć,

Intel to zuo :D

kasy mi nie starczy, i jak narazie mam złe skojarzenia z AMD głównie athlonem ;)

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, że athlon za 200zł jest słabszy od e8400 za ~550zł.

 

Chcesz wydać 600zł więc możesz kupić x4 965 C3. Jest szybszy przy tym samym taktowaniu od Athlona. 4GHz powinien zrobić bez większego problemu.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, że athlon za 200zł jest słabszy od e8400 za ~550zł.

 

Chcesz wydać 600zł więc możesz kupić x4 965 C3. Jest szybszy przy tym samym taktowaniu od Athlona. 4GHz powinien zrobić bez większego problemu.

 

I miał bym to pod moją aktualną płyte główną podłaćzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten amd jest lepszy niż e8400 który jest ogolnie rzecz biorąc w podobnej cenie ?

A ogolnie rzecz biorąc co lepsze x3 710 czy e7400.

I jedna recz która mnie zastanawia intele maja zwykle więcej pamieci L2 niż amd ma to duże znaczenie bo widze ze amd mają sporo pamieci lecz l3 ?

ew. jak ma się ten AMD Athlon II X4 620 ? Jest z nim tak jak x x2 245 bo jak narazie mam uraz do Athlonów ; D

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X4 620 to Phenom bez pamięci L3, w grach jest zauważalnie gorszy.

 

X4 965 jest lepszy od E8400. W grach nie zawsze, są dosyć porównywalne, ale np takie GTA 4 korzysta z 4 rdzeni więc Phenom będzie dużo lepszy. Wszystko zalezy od gry, w jakim stopniu wykorzystuje procesor.

 

Jeżeli chcesz kompa do gier to odpuść sobie Athlona X4 (chyba że selekta, który będzie miał sprawne L3). Jak masz te 600zł to bierz 965 i kręć, a MSi sprzedaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X4 965 jest wydajniejszym prockiem od E8400,poza tym nie ma najmniejszego sensu wskakiwac w tym momencie pod s775 czyli E8400,jedyny rozsadny zakup,jezeli juz nie chcemy Amd,to i5 i w to powinienes celowac,majac tego mobasa.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do i5, czy wrazie czego na tej płycie głównej dało by rade go podkręcić bo w samej sobie niby zła nie jest ale jak widze chłodzenie na niej to nieco mnie przeraża, z tego co wiem ten i5 jest lepszy niż phenom x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz cisnienia,to poczekaj.Teraz jest najgorszy okres na kupno gratow.Sam przeczekam ten okres i tez zapewne wskocze na Intela,bo poza wydajnoscia sa mniej pradozerne i chlodniejsze.A Amd niczym nowym procz podnoszenia zegrow i wpuszczeniem 6 jajek nie zaskoczy,jedynie jeszcze wiekszym apetytem na V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby COD4 wykorzystywało 4 rdzenie, a nawet jeśli to w bardzo minimalnym stopniu bo różnic względem 2 rdzeni nie odczułem. Tam przecież K8 daje radę to co jęczycie że Phenomy II są trochę gorsze od Intela??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Phenoma, to już można dostać tańszego 955 (95W zamiast 125W), również rewizja C3:

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=43315

 

Różnica względem 965 to zablokowany mnożnik.

 

Na twoim miejscu wziąłbym Phenoma - po sprzedaży starego procesora wyjdziesz nawet trochę na plus z kasą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...