Skocz do zawartości
Radzio1234

Box Amd Athlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż ostatnimi czasy zabieram się do wyciszania komputera. Na przód i tył obudowy postanowiłem zakupić dwie 12cm Acutake. Niestety na procesorze pozostał jak na razie boxowy wentylator :rolleyes: . Nie będę kupował jakiś bigtowerów, ponieważ po prostu się nie opłaca. Procesor ma bardzo niskie temperatury i taki zakup nie ma sensu. Także jest może jakiś cichy wentylator 70mm? Ewentualnie czy dało by się jakoś na boxowy cooler zamontować większy wentyl (może jakieś przejściówki)?

 

W zamian za to, chipset to okropny piecyk. Niestety nie mogę na niego zamontować większego coolera (kolidowałby z kartą graficzną). Da się jakoś ten problem rozwiązać?

 

Pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens sam wentylator wymienić?? Jak się dobrze zakręcisz to bez problemu za 30-40zł wyrwiesz AC Freezera czy Pentagrama Alpaye. Wątpie byś znalazł jakiś cichy i jednocześnie wydajny wentylator 70mm.

Co do chipsetu, daj na niego po prostu nawiew z jakiegoś wentylatora 120mm. Powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to chłodzenie PENTAGRAM ALPAYA 92 byłoby dobre? Jest tutaj Zephyr 92 mm tak więc czy byłoby to w miarę ciche? Lepsze od boxa na małych obrotach? No i ta pasta Arctic Silver 5 to ciężko się ją nakłada?

 

Ewentualnie czy może ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO byłby lepszy? Moja płyta główna i tak nie posiada złącza 4 pin, ale na szczęście potrafi kontrolować obroty na 3 pinowym. Tak więc to całe 4 pinowe złącze mi nie potrzebne :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otworzyłem komputer i zauważyłem, że jednak ten boxowy wentylator jest na równym poziomie głośności z tym w zasilaczu.

Także na razie nie będę kupował chłodzenia na procesor, tylko coś na chipset. Czy jedynym produktem, który będzie pasował na moją płytę główną jest ten THERMALRIGHT HR-05-SLI?

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem jest taka opcja i jest obecnie wykorzystywana :) Tak więc dzięki temu Box stał się cichszy i postanowiłem go na razie nie zmieniać, a w zamian za to kupić coś na ten felerny chipset :|

 

 

EDIT:

Proszę o dalsze podpowiedzi co na Chipset :) Czy jedynym wyjściem zostaje ten THERMALRIGHT HR-05-SLI czy może byłoby coś tańszego?

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Ostatecznie stwierdziłem, że nie opłaca się ładować pieniędzy w płytę główną, a skoro chipset działa na niej pasywnie to tak widać może zostać.

 

Chcę zakupić wentylatory w następującej konfiguracji:

- NoiseBlocker Black Silent XL1 120 mm - 2 sztuki na przód i tył obudowy. To tak bardziej przyszłościowo, tylko nie wiem czy się opłaca, bo jeśli mają zacząć terkotać po jakichś 2 latach, to może lepiej dać mniej i wziąć Zephyry??

- SilentiumPC Zephyr 70 mm - 1 sztuka na chłodzenie BOX procesora. Podobno dużo cichszy od oryginału, a i tak u mnie ten oryginalny załącza się rzadko, tyle, że go słychać.

- SilentiumPC Zephyr 120 mm - Czy to dobry wybór do zasilacza? Ma łożysko FDB, ale czy jednak mimo wszystko nie zacznie terkotać z powodu pracy w poziomie?

 

Chciałbym jak najtaniej także te 100zł to na prawdę max, a najlepiej to mniej ;)

 

PS Jeszcze takie pytanie: Czy jest możliwość zakupu zaślepek do śledzi kart rozszerzeń zbudowanych z blachy perforowanej (tej takiej z dziurek)?? Widziałem takie na jednym zdjęciu obudowy i się zastanawiam czy idzie je gdzieś dorwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak zdecydowałem się zmienić chłodzenie na procesorze ;) Nie warto pakować kasy w wymianę 70mm wentylatora. Jako, że wyciszam sobie powoli komputer chciałbym kupić jakieś chiche chłodzenie. Cena to max 100zł. I tutaj pytanie czy SILENTIUM PC SPARTAN HE923 będzie dobry? W przyszłości będzie pracować na czymś pokroju AMD Athlon x2 250, ale to dopiero w przyszłym roku. Obecnie będzie na starym Athlonie 3500+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już :) Teraz tylko czekać aż przyjdzie. Do tego będzie pasta Arctic Silver 5. Ogólnie wyciszam sobie komputer i na przodzie jest Scythe Gentle Typhoon 800RPM, a na tyle kupiłem już Noiseblocker XL1 120mm. Na procesorze będzie właśnie Spartan, płyta chłodzona jest pasywnie i karta graficzna też. Jedynie co pozostaje to zasilacz do którego przeznaczony był ten Typhoon, ale nie wydalał także teraz jest na przodzie i dyski które troszkę piszczą, ale ogólnie wiszą na gumach i nie jest z nim źle (szum je zagłusza) ;) Co jeszcze można tutaj polepszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wziąć wentyle wewalić na jakiś kołkach żeby nie przenosił wibracji mogą być to fandera (ja osobiście w swoim Kamabay-u zastosowałem podkładki z dętki od roweru bo Fanderowskie kołki nie chciały wejść a jak by weszły to pewnie pół lub cały dzień bym się męczył wiec skoro z dętki się sprawdzają to nie będę kombinował)

a co do ciszy to w zależności co dla kogo jest ciszą... możesz pobawić się w obniżenie obrotów tych wentylatorów co najbardziej hałasują.

Poza tym w tej cenie do 100zł mogłeś kupić używaną ninje która pewnie by dała rade w passywie (lub z nawiewem z wentyla na 5V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zawsze tak jest, że ktoś odpisuje dopiero po fakcie :huh: . No nic już kupiłem sobie tego Spartana i mam nadzieję, że będzie cichy jak do mojego procesora :). Kołki jakieś sobie zrobię także git. A obudowę mam dobrą czy jednak należy do tych bardzo głośnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no to dobrze ;) Chociaż w FAQ pisze, że obudowa też jest ważna. Czyli jednak warto zwrócić tego Spartana?? Bo w sumie to nie wiem czy się to naprawdę opłaca... Bo i wysyłkę trzeba opłacić i w ogóle :roll: A wziąłem za pobraniem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu nie lubię przepłacać teraz te wysyłki opłacać, a i box u mnie chodził na 25% obrotów i się od czasu do czasu wyłączał (sterowanie termiczne) także powinien spokojnie ten Spartan cicho chodzić ;) Jak zamontuję dam fotki dla lepszego zobrazowania i jeszcze zobaczycie co mogę zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na procesorze możesz zjechać napięciem w dół to dużo obniży temp. cpu

Edit: jak masz chęci i trochę zdolności manualnych możesz tego Boxa przerobić na chłodzenie chipsetu i na chipsecie tez spadną temp.

BTW: którą wersje płyty masz?

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie będzie kolidować jak dobrze przytniesz boxa :) a wydajność i tak będzie miało lepsze niż to co tam jest standardowo zainstalowane

nie wiem ale chyba ten spartan nie ma nałożonej już pasty więc będziesz musiał nakładać samemu

co do nakładania to są rożne metody (ziarnko ryżu na CPU i docisnąć cooler) lub rozsmarować karta bankomatową lub czymś podobnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A z procesora mogę starą pastę (silikon) usunąć zmywaczem z proteinami jedwabiu (taki jest w domu :D) czy kupić ten alkohol izopropylowy - tylko gdzie go dostać ?

 

Co do coolera na chipset to może coś się zrobi tylko później ;) Najpierw trzeba procesor zrobić ;)

 

EDIT:

 

Czy warto dawać pastę Arctic Silver 5 czy wystarczy ta z zestawu?? Arctica mogę kupić za 12,50zł pół tubki.

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starą pastę z procka możesz usunąć nawet zmywaczem do paznokci, jak chcesz możesz kupić alkohol izopropylowy gdzieś z elektroniką powinni mieć takie coś

 

co do pasty zestawie nie wiem jaka ona jest ale jak zwykła silikonówka to za tę cenę co masz AS5 to lepiej kup AS5

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zwykłą silikonówkę nie wygląda bo jest taka siwa, a miałem wcześniej sylikonówkę i była biała :roll:. A co do zmywacza to z chęcią bym nie kupował tego alkoholu tylko, że w domu mam zmywacz z proteinami jedwabiu bezacetonowy, a w sklepach szukałem i wszystkie mają witaminę F. Także chyba będzie konieczny ten alkohol. Ewentualnie rozpuszczalnikiem, albo czymś innym nie można tego wyczyścić?

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest po wszystkim z tym procesorem ;) Dzisiaj byłem na mieście i nigdzie nie mogłem dostać alkoholu izopropylowego. Pojeździłem też po komputerowych, ale tam polecono mi chusteczki dla niemowląt i poradzili ewentualnie, żeby spróbować Kontaktem U. Spróbowałem. Demontaż starego coolera jednak do łatwych nie należał. Próbowałem go odkleić od procesora ale się nie dało i wyrwał się razem z procesorem z socketu (fabryczne pasty to guano). Całe szczęście nic się nie uszkodziło. HIS czyściłem z 5 minut aż efekt był według mnie zadowalający ;) Następnie przez kolejne 5 minut nakładałem pastę (katą Payback BP), a na koniec niezręcznie zamontowałem cooler.

 

Nie robiłem jeszcze testu z temperaturami, ale póki co to przy pracy na internecie daje rade całkowicie pasywnie (Cool'n'Quiet :)), a po obciążeniu Orthosem na 8 minut komputer się nie wyłączył, ani nic takiego także myślę, że jest ok (w tym przypadku wentyl włączył się na 25% obrotów - moja płyta ma zaledwie 5 stopniową regulacje :()

 

Obecnie najgłośniejszy element to zasilacz który w najbliższym czasie zostanie wymieniony na coś bardziej energooszczędnego i cichego. Wentylator na przodzie to Scythe Gentle Typhoon 800RPM, a na tyle Noiseblocker XL1 1000RPM. Robię przełącznik z opcjami 0v, 12v i właśnie nie wiem czy 7v czy też 9v będzie dla nich lepsze??

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem go odkleić od procesora ale się nie dało i wyrwał się razem z procesorem z socketu (fabryczne pasty to guano).

słucham wyciągnąłeś Cooler boxowy łącznie z prockiem za jednym zamachem ?

PODZIWIAM...(reszty możesz się domyśleć) !!!

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chusteczek dla niemowląt to potwierdzam, Arctic Ceramique schodziło pod chusteczką ślicznie. Innych past nie sprawdzałem. Chusteczki te radzą sobie z różnymi zanieczyszczeniami, np łapki uwalone smarem, podłoga lub milusińska popisana długopisem to też nie problem dla chusteczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słucham wyciągnąłeś Cooler boxowy łącznie z prockiem za jednym zamachem ?

PODZIWIAM...(reszty możesz się domyśleć) !!!

 

Niestety tak się stało. Jednak sam socket nie został o dziwo wyrwany :blink: . Po wyjęciu całości delikatnie zapinka była uniesiona do góry (ta metalowa), więc jak próbowałem wyrwać sam cooler musiała się po prostu odpiąć i socket nie trzymał już procesora, a więc wyleciało w całości ;). Wszystkie nóżki w procesorze jak i sam socket pozostał w stanie nienaruszonym B-) :lol2:

post-168640-043638800 1277030275_thumb.jpgpost-168640-079900300 1277030288_thumb.jpgpost-168640-002330100 1277030304_thumb.jpg

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...