Skocz do zawartości
wysio

Zmiana Wyglądu Ikon W Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak się pozbyć widoku ikon który się zrobił po udostępnieniu ich w sieci???

Chodzi o to że moje dziecko ma laptopa, a ja kupiłem router i skonfigurowałem sieć w domu.

Na laptopie udostępniłem dysk C i D żebym mógł mieć do nich dostęp z poziomu mojego komputera. Tylko że po ich udostępnieniu ikonki dysku zmieniły wygląd i są tam dodatkowo takie małe ikonki świadczące o udostępnieniu tych dysków w sieci.

Moje pytanie - jak się ich pozbyć, żeby nie było to widoczne ??? Chcę mieć kontrole nad laptopem, ale tak żeby moje dociekliwe dziecko tego nie wiedziało... Skoro jest wpis do rejestru usuwający strzałki ze skrótów, to tutaj podejrzewam że też coś podobnego można zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne potrzebujesz tej porady:

http://www.pctools.com/guides/registry/detail/802/

W wolnym tłumaczeniu:

 

W rejestrze (Start->Uruchom: regedit) jest "gałązka":

HKEY_CLASSES_ROOT\Network\SharingHandler
Na niej wartość domyślna (okienko po prawej) ustawiona zapewne (w przypadku XP) na "ntshrui.dll". Wystarczy więc zmienić tą wartość na pustą (wykasować nazwę tego pliku), wyjść z edytora rejestru i uruchomić ponownie komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...