Skocz do zawartości
kali9903

Podłączenie Dekodera Hdtv Do Nootebook'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na forum.

Dział ten wydał mi się najbardziej odpowiedni, ale jeżeli ktoś myśli inaczej proszę o przeniesienie. Starałem się szukać podobnego tematu ale nic nie znalazłem. A więc co do problemu:

 

Miałem pomysł zakupić sobie telewizor do swojego pokoju. Pieniążki już są i... pojawił się dylemat. A mianowicie czy może nie lepiej kupić nootebook'a? Szukając kompromisu wpadłem na pomysł, żeby zakupić takiego nootbook'a na którym będę mógł oglądać sobie programy telewizyjne. Zacząłem szukać i znalazłem taki o to sprzęt -> HP Pavilion dv6-2005sw ( http://www.agito.pl/agitopl/hp-pavilion-dv...a.1.361030.html ). W specyfikacji odrazu wpadło mi w oko złącze HDMI i pomyślałem, że może będzie możliwość podłączenia dekodera HDTV (np. telewizji N) i oglądanie jak na normalnym telewizorze. I tu moje pytanie: Czy w tym o to laptopie mam taką możliwość (poprzez złącze HDMI), czy zostaje mi tylko kupić tuner TV zewnętrzny podłączany przez USB? Jeżeli tuner to czy i w jaki sposób mogę podłączyć "eNke" aby oglądać ją na ekranie laptopa w jakości HD. Za wszelkie błędy w moim rozumowaniu bardzo przepraszam i proszę o radę ;) Pozdrawiam....

Edytowane przez kali9903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to zostaje mi tylko tuner zewnętrzny aby podłączyć N'ke, tak?

innej opcji nie widzę. przy wyborze tunera zwróć uwagę na wejścia. osobiście nie wiedziałem tunerów do komputera z hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: OK, wygooglowałem sobie i wiem o co chodzi :) Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, żeby podłaczyć N'ke wystarczą mi gniazda YPbPr czyli ten Component video w tunerze, tak?

Edytowane przez kali9903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie pomyl tylko tego z Composite ;)

I sprawdz, jakie wyjscia ma dekoder N-ki - czy YPbPr, czy YCbCr (powinien obslugiwac oba standardy, ale cholera ich tam wie).

edit: Jednak tylko YPbPr.

A jak mi już tak wszystko dobrze radzicie to może podpowiecie jakiś fajny ale nie drogi tuner z Component Video?

Edytowane przez kali9903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak doradzicie jakiś tuner, bo że tak powiem muszę zamknąć budżet :P

 

Szukałem cały dzień i nigdzie konkretnie nie piszę o tych złączach. Znalazłem coś takiego -> http://www.agito.pl/tunery-tv/avermedia-av...?attr=644:21166

niby w wejściach pisze kompzytowe, ale w zawartości zestawu piszę że kabel wideo (komponent). Jak to rozumieć? Będzie to taki tuner o jaki mi chodziło?

Edytowane przez kali9903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak doradzicie jakiś tuner, bo że tak powiem muszę zamknąć budżet :P

 

Szukałem cały dzień i nigdzie konkretnie nie piszę o tych złączach. Znalazłem coś takiego -> http://www.agito.pl/tunery-tv/avermedia-av...?attr=644:21166

niby w wejściach pisze kompzytowe, ale w zawartości zestawu piszę że kabel wideo (komponent). Jak to rozumieć? Będzie to taki tuner o jaki mi chodziło?

po cudowali coś z opisem. ten model ma tylko composite (źródło).

 

Może coś takiego.

 

e:

choć teraz tak patrze ze w tym modelu co zaproponowalem jest tylko 480i

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego.

No i to by było dobre ale... wolałbym jednak USB. Przepraszam, że tak wybrzydzam, ale tak już mam. Jakbyś znalazł tuner zewnętrzny USB z Componentem byłbym naprawdę bardzo wdzięczny ;)

 

Znalazłem coś takiego -> http://allegro.pl/item847559764_tuner_tv_a..._box_1080i.html ale bardzo drogie :(

 

Albo tańsza propozycja -> http://www.kabelki.eu/product_info.php?products_id=278 i jeszcze to samo z allegro.pl http://allegro.pl/item848711505_samodzieln...sluga_hdtv.html

 

Szczerze mówiąc bardziej uśmiecha mi się ta druga propozycja. A wy co myślicie? Może macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Edytowane przez kali9903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Compro odpada, bo to jest tuner standalone, a nie do kompa - ergo, nie ma w nim zlacza USB, jest tylko wyjscie na monitor, czyli wracamy do poczatku zabawy.

Ta Avermedia tez zreszta wyglada mi na tego typu urzadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Compro odpada, bo to jest tuner standalone, a nie do kompa - ergo, nie ma w nim zlacza USB, jest tylko wyjscie na monitor, czyli wracamy do poczatku zabawy.

Ta Avermedia tez zreszta wyglada mi na tego typu urzadzenie.

To w ogóle znajdę tuner zewnętrzny podłączany przez USB NIEsamodzielny umożliwiający oglądanie w rozdzielczości HDTV 1080i??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle znajdę tuner zewnętrzny podłączany przez USB NIEsamodzielny umożliwiający oglądanie w rozdzielczości HDTV 1080i??

nie chce cie zniechęcać, ale ja nie wiedziałem takiego. tu np masz zestawienie oferty leadteka i jak pewnie zauważysz o wejście hd (component/hdmi) ciężko nawet w kartach tv, a co dopiero w usb. w avermedia jest podobnie. poszukaj, a może uda ci się coś znaleźć. sam jestem ciekaw.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się poddaje. Nic nie znalazłem i postanowiłem kupić zwykły, tani tuner a w ramach pieniędzy które miałem przeznaczyć na droższy tuner z HD dołożę do nootebook'a i kupie HP Pavilion dv6-2005sw ( http://www.agito.pl/agitopl/hp-pavilion-dv...a.1.361030.html ). Ale jeżeli nagle ktoś znajdzie taki tuner jak pisałem w powyższych postać niech da znać. Może akurat zmienię zdanie. Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc ;)

Edytowane przez kali9903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie zniechęcać, ale ja nie wiedziałem takiego. tu np masz zestawienie oferty leadteka i jak pewnie zauważysz o wejście hd (component/hdmi) ciężko nawet w kartach tv, a co dopiero w usb. w avermedia jest podobnie. poszukaj, a może uda ci się coś znaleźć. sam jestem ciekaw.

Moze sa jakies karty Pinnacle do przechwytywania wideo z Componentem, ale to juz wchodzi w domene zastosowan profesjonalnych, wiec a. bedzie na PCI/PCI-E; b. bedzie kosztowac duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sa jakies karty Pinnacle do przechwytywania wideo z Componentem, ale to juz wchodzi w domene zastosowan profesjonalnych, wiec a. bedzie na PCI/PCI-E; b. bedzie kosztowac duzo.

Miałem kiedyś kartę Pinnacle (tuner SAT) ... awaryjne i drogie że tak krótko skomentuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...