Skocz do zawartości
TM3K-BN&N

Cap-mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli przygotowuje elementy pod v-moda mojego 4850. v-moda robiłem w zyciu na 3 kartach w tym 2 razy metodą lutowaną. Ponieważ korci mnie na cos bardziej ekstremalnego chciałem dowiedzieć sie pare rzeczy o cap-modzie. Wiem ze cały zabieg polega na dolutowaniu kondensatorów by osiągnąć większą stabilność napięcia (mówie o cap modzie dla sekcji zasilania). Nie wiem tylko jak i kiedy to ma sens. Zacznijmy może od drugiego. Fajnie by było jakby ktoś powiedzial kiedy warto to robić. Czy moment w którym poprzez v-mod podbijamy napięcie o 0,2v jest odpowiedni czy moze chodzi tu tylko o akcje z chwilowym chłodzeniem cieklym azotem czy suchym lodem? Czy jest to wogole potrzebne mojej sekcji? Asus w niereferencie zastapił 2 fazową sekcje ( 2 cewki i jeden mofset na faze) 3 fazową( 1 cewka i 3 mofesty na faze). Jeżeli sadzicie ze warto to napiszcie jak to sie robi jak łaczyć kondenstaory z juz istniejącymi. Co najważniejsze jakie kupić.

 

Co do mojej karty:

Dołączona grafika

Robi 740/1100 na glaciatorze i stockowym napięciu (1,24vcore - tak asus je podwyzszył. 1,97v mem)

 

O chłodzeniu:

Planuję założyc accelero twin turbo (s1 nie wejdzie do mojej wąskiej budy) ew jakiś dowiew np na

rdzeń czy sekcje z drugiej strony pcb (sekcja i pamieci będą oklejone (sekcja na sruby) ciężkimi aluminiowymi radiatorami o podstawie miedzianej (ok 3-4mm miedzi) o rozmiarach maksymalnych dla zmieszczenia się pod twin turbo). Użyte taśmy termo to 3M 1mm dla sekcji i ta najcieńsza(bodajże 0,05mm) dla pamięci.

 

Liczę że docenicie ze tyle sie opisałem i pisząc posta naprawde postaracie się pomóc ;)

Pozdrawiam Tomek.

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie chodzi ci czasami o v-dropa ?? Różnicy v-core miedzy idle stres nie ma asus zrezygnował z oszczedzania energi w 2d :/ Jeśli chodzi o v-drop to bez oc to jakies 0,02v nie wiem jak bedzie przy napieciach rzędu 1,4-1,45v. (okaże sie za tydzień)

 

ktoś wypowie sie w pozostałych kwestiach?

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakos uzasadnisz swoją odpowiedź??

Zapewne jak pare innych osób testował to i stwierdził, że na 99% kart nic nie daje.

 

Chociaż wpadłem kiedyś na pomysł, żeby nie dawać dużych elektrolitów, tylko pare małych kondensatorów, rzędu piko i nano faradów. Ale jakoś zbrakło czasu i sprzętu na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze czy da się coś zrobić z tym wysokim napieciem w idle? jest 1,25v a w stresie po v-dropie 1,23. Jak zrobie v-moda to jakos nie za fajnie tak z 1,45v na rdzeniu 24/7... Próbowałem kiedys biosem na referencyjnym 4850 i nie dawało rady obnizyć voltage dla 2d. Od czego zależy powodzenie w edycji napięć zapisanych w biosie przez RBE. Od wersji pcb, biosu? Czytałem ze te karty dla taktów 2d (powiedzmy 500/700 potrzebuja około 1 volta).

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...