Skocz do zawartości
Kangel

Nowy Monitor A Sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam takie dziwne trochę pytanie... Mianowicie w najbliższych dniach kupuję sobie monitor (prawdopodobnie LG W2253TQ-PF, chociaż wcześniej brałem też pod uwagę BenQ G2220HDA). Jako, że będzie to mój pierwszy LCD (od dwóch lat siedzę na 19" LG CRT, wcześniej, przez 10 lat, na siedemnastce Soniaka :D), a od razu tak wielka rozdzielczość, zacząłem się martwić o wydajność kompa. O ile myślę, że mój GeForce 7600GT jakoś przełknie filmy, HOMM3 i OpenTTD, to domyślam się, że nie wyrobi z mym ukochanym Wiedźminem. I teraz doszedłem do trzech opcji:

  • zakup monitora z 1680x1050 (dziwne wyjście trochę)
  • zakup monitora z 1920x1080 i dokupienie na Allegro karty graficznej za ok. 200 zł
  • zakup monitora z 1920x1080 i próba wytrzymania do zakupu laptopa (coś w stylu Lenovo Y550 - GF G240M + C2D T6600)

Szczerze powiedziawszy, najbardziej skłaniam się ku opcji pkt 3, ostatecznie 2. Bo 22" LG o niższej rozdzielczości i cenie do 600 zł jest, jak mi się wydaje, gorszy, niż ten W2253TQ-PF ;-)

 

Pozdrowienia i z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt nie wyrobi w 1920x1080 to zawsze możesz zjechać z rozdzielczością do 1680x1050 z zachowaniem proporcji ( skalowanie w monitorze, a jak nie ma, to skalowanie w sterach karty graficznej ).

 

Imo, lepszym wyborem jest większy monitorek, na którym możesz grać w mniejsze rozdzielczości, a na mniejszym lcd w większa rozdziałkę to nie pograsz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem, to skalowanie powoduje dużą utratę jakości obrazu :( Tj. z tego co słyszałem, bo widzieć okazji nie miałem :P

 

Także wolałbym większą rozdzielczość, bo przez większość czasu przy komputerze (90% ;-)) spędzam na obcowaniu głównie z tekstem, tj. Internet + programowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko pod warunkiem że skalujesz na cały ekran. Mi chodzi o skalowanie 1:1 ( z czarnymi paskami po odpowiednich stronach ) i wtedy jakość jest idealna, wszystko jest zachowane tak jak być powinno. Ja nie uznaję skalowania na cały ekran, bo faktyczie jest utrata jakości, a ja tego bardzo nie lubię. :razz:

 

Także wolałbym większą rozdzielczość, bo przez większość czasu przy komputerze (90% ;-)) spędzam na obcowaniu głównie z tekstem, tj. Internet + programowanie :)

Tym bardziej brać większy, największy jaki możesz. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do 600 zł nie ma sensu brać większego niż 22", bo to już raczej byłoby ryzykowanie kiepskiej jakości, mylę się?

 

Hmm... Czyli takie skalowanie jest możliwe? Uszczęśliwiłeś mnie :) Dzięki zatem za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, bo też chciałbym przejść na 22/24", czy taki 21,5" i rozdzielczość fullHD to nie za dużo jak na taki monitor, czy nie będzie wrażenia, że wszystko jest zbyt małe ?

 

No i zawsze podobały mi się matryce typu glare, chociaż naczytałem się dużo złego o nich, że można się przeglądać, że słońce się odbija, ale chyba jakością obrazu (ładniejsze oddanie barw) nadrabiają, w laptopach sprawują się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, bo też chciałbym przejść na 22/24", czy taki 21,5" i rozdzielczość fullHD to nie za dużo jak na taki monitor, czy nie będzie wrażenia, że wszystko jest zbyt małe ?

Nowoczesne programy się dobrze skalują - czyli wielkość wybierasz dowolną a wyższa rozdzielczość przy tej samej przekątnej zwiększa "jedynie" ostrość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...