Skocz do zawartości
raven_88

Batman: Arkham City

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, na spokojnie po pracy pogrzebałem nieco i okazało się, że sterowniki do karty graficznej są już trochę leciwe. Po aktualizacji sterowników gra uruchamia się normalnie i nie zalicza (jak na razie, gdyż na forum Steam aż wrze) żadnych 'wiechów'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę. Wymagania od Arkham Asylum się nie zwiększyły. Mam tylko Core2DUO 2.66 i 8800gt. Gram na TV w 1280x720 i chodzi nieźle tak samo jako poprzedni Batman. O gameplayu ciężko się jeszcze wypowiedzieć ale jak ktoś nie grał w poprzednią część to bym nie raził zaczynać od tej. Wprowadzenie do gameplayu jest szybkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj właśnie skończyłem nowego batmana. Gra godna polecenia, ale mimo wszystko wyżej sobie cenię arkham asylum. W dwójce nie podeszły mi zagadki, niby to samo co w jedynce, ale tutaj jakoś nie miałem ochoty ich zbierać gdzie w B:AA odkryłem wszystkie. Same miasto w sumie dość monotonne i jakby nie patrzeć małe, da się dzięki lince w 1-2min oblecieć całą mapkę.

 

Przy okazji kilka razy zdarzyło mi się, że cutscenka się jakby zacinała, tzn mogłem ją pominąć i gra szła dalej, ale nie dało się obejrzeć filmiku do końca.

Miał ktoś tak? Oryginał oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierał już ktoś tą aktualizację poprawiającą wydajność w DX 11 ? Na forum Guru3D napisali że dalej są dropy z tym patchem do 15 FPS. Zastanawiam się nad tym Batmanem, chociaż jako nieliczny chyba, nie za bardzo przepadam za tematyką batmana, ale gra (poprzednia część) jest nawet grywalna mimo braku broni palnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, sprawy sobie nie zdajecie co reprezentuje sobą nowy Batman. Ja po prostu sobie chodzę po dachach i podziwiam świat. Tyle wystarczy. Nic więcej nie trzeba...

Jednak oprócz zdumiewającego świata z gigantyczną ilością szczegółów, twórcy gry zapewnili niebywale wciągającą fabułę. W połączeniu ze znakomitym systemem walki oraz genialną grafiką w DX11 (po wgraniu patcha u mnie jest 35-60FPS, wszystko Ultra, bez teselacji i physX) dostajemy produkcję, która zapadnie w pamięć na bardzo długo. Każdy gracz musi w to zagrać. Mnie gra po prostu onieśmieliła.

 

A wszyscy i tak tłuką w B3 :(.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, obiektywnie B3 zapewnia dłuższą rozrywkę niż B:AA. Z pewnością zagram w niego, ale poczekam sobie z roczek na jakąś ciekawą promocję. Przyznam, że trochę szkoda mi $$$, żeby kupować z gry czysto singlowe w dniu premiery. Ale z pewnością w nowego Batmana trzeba będzie zagrać, tylko może trochę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, sprawy sobie nie zdajecie co reprezentuje sobą nowy Batman. Ja po prostu sobie chodzę po dachach i podziwiam świat. Tyle wystarczy. Nic więcej nie trzeba...

Jednak oprócz zdumiewającego świata z gigantyczną ilością szczegółów, twórcy gry zapewnili niebywale wciągającą fabułę. W połączeniu ze znakomitym systemem walki oraz genialną grafiką w DX11 (po wgraniu patcha u mnie jest 35-60FPS, wszystko Ultra, bez teselacji i physX) dostajemy produkcję, która zapadnie w pamięć na bardzo długo. Każdy gracz musi w to zagrać. Mnie gra po prostu onieśmieliła.

 

A wszyscy i tak tłuką w B3 :(.

 

no niestety przy obecnej cenie narazie w B:AC nie zagram, poniewaz wydatki wiaze z BF3. B:AC to napewno swietny tytul juz B:AA byl genialny jak dla mnie, ale po przejsciu, gra wyladowala na polce bo co tam mozna robic po pewnym czasie ;)

 

UPDATE: a jednak ide jutro na zakupy ;) dostalem maly wstrzyk finansowy i jutro sobie sprawie :) Oj swieta bede pelne grania ;)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, sprawy sobie nie zdajecie co reprezentuje sobą nowy Batman. Ja po prostu sobie chodzę po dachach i podziwiam świat. Tyle wystarczy. Nic więcej nie trzeba...

Jednak oprócz zdumiewającego świata z gigantyczną ilością szczegółów, twórcy gry zapewnili niebywale wciągającą fabułę. W połączeniu ze znakomitym systemem walki oraz genialną grafiką w DX11 (po wgraniu patcha u mnie jest 35-60FPS, wszystko Ultra, bez teselacji i physX) dostajemy produkcję, która zapadnie w pamięć na bardzo długo. Każdy gracz musi w to zagrać. Mnie gra po prostu onieśmieliła.

 

A wszyscy i tak tłuką w B3 :(.

 

Potwierdzam. Mi gra bardzo przypadła do gustu. Co prawda zakończyłem już główne wątki i teraz zbieram wszystkie znajdźki. Zakończenie gry było dla mnie wielkim zaskoczeniem (omijałem fora na odległość żeby nie zepsuć sobie frajdy z gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z dwiema kwestiami dotyczącymi Człowieka Zagadki.

1.

Kiedy staję na mechanizmie ze "?" na ścianie zapala się zielona strzałka. Co dalej trzeba zrobić?

 

2.

Uwolniłem 3 zakładników Człowieka Zagadki. Co zrobić, żeby dostać informację o położeniu kolejnych?

 

Grę mam już za sobą. Teraz od czasu do czasu czyszczę to co zostało. Z tymi dwoma punktami nie mogę sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Riddler okazał się lepszy :)

 

Platformy ze strzałkami : chodzi o siłę z jaką trzeba ją nacisnąć...

 

Ad2 - rozwiązywać zagadki Riddlera , gdy odkryjesz wystarczającą ich ilość pojawi się info o następnym zakładniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc z dwiema kwestiami dotyczącymi Człowieka Zagadki.

1.

Kiedy staję na mechanizmie ze "?" na ścianie zapala się zielona strzałka. Co dalej trzeba zrobić?

 

2.

Uwolniłem 3 zakładników Człowieka Zagadki. Co zrobić, żeby dostać informację o położeniu kolejnych?

 

Grę mam już za sobą. Teraz od czasu do czasu czyszczę to co zostało. Z tymi dwoma punktami nie mogę sobie poradzić.

 

1.

 

Musisz z odpowiednią siłą uderzyć w platformę. Najlepszy sposób to pikować z bardzo dużej wysokości i zaraz po uderzeniu w ziemię wywołać 'wstrząs'

 

 

2.

 

Każdy uratowany zakładnik podaje Ci częstotliwość pod którą znajduje się kolejna zagadka Riddler'a. Jeśli odnalazłeś ich wystarczająco dużo możesz ją rozwiązać i na mapie otrzymasz koordynaty do następnego zakładnika. Jeśli masz za mało - dostaniesz info że musisz rozwiązać więcej zagadek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

po wgraniu patcha dx11 i włączeniu dx11 mam cały czas spore przycięcia i max 30fps a po wyłączeniu dx11 mam minimum 60fps co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja opisze swoje wrażenia :) gram w dx11 max detale + najnowszy patch. Zwolnień nie odczuwam. Powiem tak - 1 część ukończyłem na xboxie 360. Dla tej zakupiłem specjalnie adapter do laptopa dla pada od xboxa. Gra jest bajeczna, wciągająca i przepięknie wygląda. Miejscami mam wrażenie że oglądam animacje a nie gram w grę :D

 

klimat przedni, w końcu porządna gra na singla. Fakt że po jej ukończeniu zapewne do niej nie wrócę ale gram powoli i staram się zwiedzać co się da, a jest tego trochę.

ps. Przez nowego batmana zaniedbałem mocno BF3+karkand :D jakoś mając 1-2h do grania wolę popykać w batmana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja mam wszystko na max ustawione i fps waha się od 30 do 60 średnio 45 mam czy to normalne bo gdy tylko wyłączę dx11 to mam minimum 60. Patch 1.1 wgrany karta to gtx570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej nie jest normalne. Skoro ja na GTX 460 mam podobny FPS. Średnio ok 40. 1680x1050, bez AA, reszta na max + DX 11. Coś jest spartolone. Jedni piszą że patch pomaga, a drudzy że nic nie zmienia. U mnie sytuacja jest nieco inna. Wcześniej miałem nagle spadki FPS do 11 - 17. Teraz jest ok, ale w mieście FPS średnio to 30-33 FPS i często widuje 27. Zwłaszcza że tekstury nie są jakoś specjalnie szczegółowe. Widać coś z optymalizacją jest nie tak. Teselacja nie jest jakaś zaawansowana i przy tych teksturach nie powinna tak obciążąć. Sorry, ale Crysis 2 jednak wygląda lepiej od tego Batmana. O BF3 nie wspominam, bo tam nie ma tesleacji. Osobiście uważam że cała ta teselacja to chybiony pomysł, bo efekty i tak są takie sobie. Ja tam poczekam jeszcze troszkę i jak nie wydadzą kolejnej łatki lub stery coś nie zmienią to będę grał w DX9. Nic mnie tak nie denerwuje w grach TPP jak brak płynności. Co innego FPS. TO jakoś mogę jeszcze przeboleć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Zauważyłem coś dziwnego przy włączonym dx 11 mam mało fpsów i max gpu temp wynosi 40C!!!! po 15minutach grania i nie rośnie, natomiast jeśli wyłączę dx11 to mam grubo powyżej 60fps i gpu temp max 58C co wy na to? Widać coś jest z tym dx11 nie tak skoro gpu nie jest w pełni obicążane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnie. U mnie MSI Afterburner pokazuje od 85-95% użycia.Pogrzebałem też w ustawieniach gry. I dla przykładu dynamiczne cienie u mnie zżerają ok 10 FPS Po wyłączeniu mam od 45-60. Średnio 50. I co dziwnie wyłączenie innych ustawień niewiele zmienia. Jedynie poziom szczegółów na niski daje sporego kopa, ale gra przy tym wygląda słabo oczywiście. Na razie nie będe kombinował z żadnym wyłączaniem cieni. Poczekam troszkę i po prostu przejdę na DX9. Nie zawsze grafa się liczy. Zwłaszcza w tak dobrej grze.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jak pokonać tego pingwina co strzela działem z lodu? Mam ten zakłucacz tego działa mam podejść bliżej żeby to włączyć ale nie moge bo mnie rozwala :(

Dobra rozwaliłem go.. wkurza mnie fakt że nie mogę grać w dx11 na gtx570 :( zacina nie samowicie

 

Jest w misji gdzie jestem kobietą kotem i trzeba wykraść 3 kluczyki strażnikom i odtworzyć sejf. Wykradam im klucze stoję przed sejfem i pisze wciśnij spacje aby otworzyć i nic się nie dzieje.. Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

byłem ale nic tam nie ma co tam mam zrobić? ok juz mam

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokonać tego pingwina co strzela działem z lodu? Mam ten zakłucacz tego działa mam podejść bliżej żeby to włączyć ale nie moge bo mnie rozwala :(

Dobra rozwaliłem go.. wkurza mnie fakt że nie mogę grać w dx11 na gtx570 :( zacina nie samowicie

 

Jest w misji gdzie jestem kobietą kotem i trzeba wykraść 3 kluczyki strażnikom i odtworzyć sejf. Wykradam im klucze stoję przed sejfem i pisze wciśnij spacje aby otworzyć i nic się nie dzieje.. Macie jakieś pomysły?

 

Przecież wyszedł patch do dx11 ,dość mocno zniwelował zacinki . Normalnie dało się grać ,dropy zdarzały się podczas przelotów Batka nad Arkham ale nie były bardzo upierdliwe.

Edytowane przez AveVanHell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...