Skocz do zawartości
Szela

Prince Of Persia: Forgotten Sands

Rekomendowane odpowiedzi

Trylogia Piaskow Czasu jednak sie nie zakonczyla. Kontynuacja moim zdaniem jednej z najlepszych gier platformowych powroci do nas w maju 2010 roku i opowie ciag dalszy histori Ksiecia i jego problemow z Piaskami.

 

Trailer

http://www.gametrailers.com/video/prince-of-spike-tv/59824

 

Dziennikarze serwisu Joystiq przeprowadzili wywiad z Michaelem McIntyrem, projektantem poziomów w zespole odpowiedzialnym za Prince of Persia: Zapomniane Piaski (ang. The Forgotten Sands). Za jego sprawą ujawnionych zostało kilka dodatkowych szczegółów na temat nowych przygód Księcia Persji, zapowiedzianych oficjalnie pod koniec listopada.

 

McIntyre poinformował tym samym, że nowy Prince of Persia znajduje się w produkcji już od półtora roku i od samego początku planowany był jako poboczna historia powiązana bezpośrednio z trylogią zapoczątkowaną w 2003 roku przez Piaski Czasu. Projektant wyjaśnił, że Zapomniane Piaski uzupełnią siedmioletnią, nieznaną lukę w historii Księcia Persji, czyli okres pomiędzy Piaskami Czasu oraz Duszą Wojownika. Nowe dzieło Ubisoftu da nam zatem odpowiedź na istotne pytanie: co wpłynęło na mroczną przemianę Księcia? W grze pokierujemy tym samym bohaterem i będziemy zwiedzać to samo uniwersum, wypełnione oczywiście szeregiem nowych lokacji. System rozgrywki stanowić będzie twórcze rozwinięcie znanej już mechaniki. Powrócą oczywiście zabawy z czasem, lecz twórcy zaserwują tu sporo innych ciekawych mocy, z których będzie mógł korzystać książę.

 

Istotne jest to, że Zapomniane Piaski nie są bezpośrednio powiązane z filmową adaptacją Piasków Czasu z Jakem Gyllenhaalem w roli głównej. Nie będziemy mieć zatem do czynienia z absurdalną „egranizacją” filmowej ekranizacji gry, czyli sytuacją której obawiało się wielu fanów wirtualnych przygód Księcia Persji. Wspomniany już Gyllenhaal nie został także zaangażowany w produkcję Zapomnianych Piasków. McIntyre potwierdził to informacją, że głos zwinnemu protagoniście podkłada ponownie Yuri Lowenthal (znany z dwóch pierwszych odsłon trylogii).

 

Prince of Persia: Zapomniane Piaski zostanie wydany w maju przyszłego roku w wersjach na komputery osobiste, a także konsole Xbox 360, PlayStation 3, PSP, Nintendo Wii i DS (przed premierą filmowych Piasków Czasu). W chwili obecnej nie wiadomo, czy Ubisoft zdecyduje się na kontynuację historii znanej z Prince of Persia (PC, X360, PS3 – 2008).

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..egranizacja filmu będącego ekranizacją gry na dobrą sprawę..Normalnie bym się bał, ale dalej robi to ubi więc przynajmniej dobra pozycja z tego powinna wyjść. No i książę wygląda trochę jak ten z Warrior Within, co mi się akurat podoba. Z drugiej strony - ile można ?..przekonamy się w maju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda mi to na gameplay tylko na jakiś filmik. Nie wiadomo, więc czy twórcy zrezygnowali z kreski i powrócili do tradycejnej grafiki 3D. W sumie w ostatniej części taki rodzaj grafiki prezentował się okazale, ale bardziej mi się podobała tradycyjna grafia. Do tego same gameplay był taki sobie. Praktycznie w grze nie dało się zginąć. Do tego walki ograniczały się tylko do bossów, by uzdrowić jakąś krainę. Taki gameplay jak Warrior Within był najbliższy klasycznej serii Prince of Pesria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem pierwszego posta dodając informacje na temat gry. Jednak dobrze myślałem ze ten piaskowy stwór to w jakiś sposób nawiązanie do Dahaki z Warrior Within.

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jeszcze raz link w tagu url /url. To IPB 3.0 coś szwankuje i czasem linki nie działają jak są za długie.

 

EDIT: A zresztą sam znalazłem i wrzuciłem:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Fg8evVqKgPc

 

Co do filmiku z gameplay'a to troszkę mnie uspokoił. Widać, że postanowili wrócić do korzeni. Czyli mamy taki sam baśniowy świat jak w SoT. Troszkę zagadek i przede wszystkim walki z mniejszymi wrogami. W podobnym stylu jak w "Warrior Within" To co było w ostatniej części kompletnie mi nie przypadło do gustu. Taka kreskówka grafika nie była zła, ale gameplay mi się nie podobał. Głównie chodzi o walki. Brakowało właśnie walk z mniejszymi wrogami. I do tego brak swobody w zadawaniu ciosów.

 

 

p.s to całe YT HD mnie zadziwia. Niby jest w HD, a i tak widać pikselozę w większości filmików jakie ostatnio oglądałem. Sorry za OT

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Wstydziłby się ten, kto nigdy nie słyszał o Księciu Per(wer)sji, ale jednocześnie gry przygodowo-zręcznościowo-platformowe wymieniał w kręgu swoich najbliższych zainteresowań. Orientalnej urody bohater w niedopasowanych (przynajmniej o dwa rozmiary) pantalonach gościł przecież na monitorach wielokrotnie, dziś uchodząc już za ikonę gatunku. Prince of Persia to wszak seria z głębokimi korzeniami, pamiętająca jeszcze panowanie Atari ST oraz platformy Apple II. Natomiast odkąd prawa do marki przejął Ubisoft, Książę przeżywa drugą młodość i wszędzie go pełno, nie wyłączając ekranów kinowych. Ostatnia odsłona cyklu (2008 rok) zatytułowana po prostu Prince of Persia spotkała się jednak z niezbyt entuzjastycznym przyjęciem, nie tyleż ze względu na cukierkową grafikę, co liczne uproszczenia. Twórcy podobno wyciągnęli wnioski z bolesnej lekcji i postanowili wrócić do korzeni, przygotowując dla wielbicieli „księciunia” prawdziwą gratkę. Prince of Persia: Zapomniane Piaski umiejscowiono więc pomiędzy Piaskami Czasu i Duszą Wojownika (typowy interquel), stawiając na podobne rozwiązania oraz stylistykę. Efektem tego jest gra wpisująca się w kanon wysoko ocenianych poprzedników, ale nie przynosząca żadnej rewolucji. Dobrze to czy źle, sprawdźcie sami czytając poniższą recenzję...</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

PEŁNA TREŚĆ PUBLIKACJI NA ŁAMACH PORTALU PUREPC Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gra w to poza Calebem? :D

 

Niech mi ktoś powie, co to za facjata?! Kto tam siedzi w tym ubisofcie. Przesada ostra. Gra usytuowana pomiędzy 2 wcześniejszymi częściami a morda bohatera jakaś zupełnie inna. Nauczył się biegać szybko po ścianach trzymając krawędzi, co było dla mnie zaskoczeniem, bo zdolność tą niestety w Warrior Within znów utraci...idioci, istni idioci to robili :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu cisza na temat tej gry :/ a szkoda bo znalazłem w niej istny mission impossible. Misja "ostatnie podejście" czy jakoś tak ;) okrągła sala, na środku przycisk który uruchamia 2 wodospady po których trzeba się dostać wyżej, no i mam taki problem że nie mogę doskoczyć do strumienia wody :/ wydaje się jakby na kilka centymetrów od niego koles dostawał młotem w łeb i spada na dół :/ podpowie ktoś jak dostać się wyżej? już próbowałem chyba wszystkiego i nie ma opcji po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam wielki problem z grą tzn dziwny bug mianowicie, straciłem życie cofnęło mnie do ostatniego punktu przed drzwi które powinny być otwarte a są zamknięte. Nie mogę ich otworzyć bo nie mam powrotu jest to wejście u góry po pierwszym bossie ( tak jakby )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...