Skocz do zawartości
diolek

ale dopał!! ---> fx5600

Rekomendowane odpowiedzi

ale fakty sa takie ze nv tak czy inaczej ma teraz najszybsza karte z super jakoscia obrazu i efektami :wink:

Nieobchodzi mnie jaką ma karte , topic jest o sterowinikach DetonatroFX w których nVidia zrobiła niezły przekręt i to do Ciebie nie dociera!Tak cieżko zrozumieć że twoja kochana i jedyna słuszna firma dopuszcza sie do przekrętów w sterownikach aby lepiej wypaść na tle konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki w 3dmarku to dla firmy marketing a marketing to oszukiwanie i nabieranie klientów że nasz produkt jest lepszy od od innych. Szkoda że Nvidia tak bardzo się w tym zapędziła

 

Całe to pieprzenie o tym że sterowniki usuwają tą czego nie widac że nie pogorszenia jakości ma się nijak do choćby najnowszych obecnie detonatorów 44.03

 

jak widzicie z podpisu mam kartę Nvidi. I nie jestem fanatykiem bądź to jednej bądź drugiej firmy. Wyrosłem z tego za czasów starć Atari vs. Commodore. Poprostu jestem staram się być swiadomym konsumentem a Nvidia mi to uniemożliwia oszukując bardzej niż inne firmy

 

***diolek*** chcesz dowodów przekrętów proszę bardzo

 

(www.benchmark.pl - też sami tego nie wymyslili tylko ściągneli z zagranicznego serwisu)

 

"Detonatory FX 44.03 ukradły smoka !

Również najnowsze sterowniki nVidii, Detonator FX 44.03, nie spotkały się przychylnymi opiniami. Optymalizacje które w nich poczyniono, wykazują tendencje do zaniżania jakości obrazu. W stosunku do Detonatorów 43.45, głównie na kartach GeForce FX, w niektórych testach odnotowano olbrzymi wzrost wydajności, ale w zamian pojawiły się inne niespodzianki. Ściślej mówiąc, w niektórych scenach nie pojawiły się w ogóle :) Oto obrazek z 3D Mark 2001 SE. Uruchomiony na karcie GeForce FX 5600, z antialiasing 4X i anisotropic filtering 8X, oczywiście na sterownikach 44.03. Domyślacie się na czym siedzi ta urocza wojowniczka ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic to pewnie nvidi chodzi o tego typu oszczędzanie,usuwanie zbednych elementów -tylko sterownik powinien usuwać raczej to czego niewidać a nie to co znajduje sie na środku ekranu i każdy ślepy to zauważy :lol: .A jeżeli chodzi o NVIDIE i jej dorobek to uważam że może być,produkuje spoko karty i nie tylko.Troche drogie ale troche sie poczeka i po 0,5roku kupi sie tanio dobrą karte 8) Szybko wprowadzaja coraz wydajniejsze grafy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale fakty sa takie ze nv tak czy inaczej ma teraz najszybsza karte z super jakoscia obrazu i efektami :wink:

Nieobchodzi mnie jaką ma karte , topic jest o sterowinikach DetonatroFX w których nVidia zrobiła niezły przekręt i to do Ciebie nie dociera!Tak cieżko zrozumieć że twoja kochana i jedyna słuszna firma dopuszcza sie do przekrętów w sterownikach aby lepiej wypaść na tle konkurencji?
Hmmmm a zastanawia mnie czy ty sie nigdy nie mylisz??? Nvidia mogła zrobic blad w swoich sterach,a ty odrazu oszustwo. Ogladałem testy w grach i GFX5900 w duzej wiekszosci pokonuje radka 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem stery 44.03 i jakosc obrazu spadla, a w sterach jest usawiona na MAX i do tego w GTA:VC bardzo czesto nie bylo "sprzetow", ktore w danym miejscu sa zawsze. Teraz jade na omegoach 43.45 i nie zmienie ich no chyba, ze na nowsze omegi. NV zaczyna przeginac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a zastanawia mnie czy ty sie nigdy nie mylisz??? Nvidia mogła zrobic blad w swoich sterach,a  ty odrazu oszustwo. Ogladałem testy w grach i GFX5900  w duzej wiekszosci pokonuje radka 9800.

Ale wy jesteście naiwni , tak oczywiście to tylko niewinny błąd , pepełniony zupełnie przypadkowo.A to na potwierdzenie:

To nie był udany tydzień dla NVIDIA. Najpierw niedopracowany i kłopotliwy sterownik nForce IDE v4.21, a dzisiaj najnowsza wiadomość z FutureMark, która może zniszczyć, wątpliwą już w kwestii driverów, reputację firmy z Santa Clara. Jak się okazuje NVIDIA celowo wprowadziła modyfykacje do sterowników dla GeForce FX, które to na osiem różnych sposobów wykrywały każde odpalenie 3DMark03 i uruchamiały specjalne optymalizacje dla FX'a. Dzięki tym zabiegom NV30 w sposób zupełnie sztuczny uzyskiwał zawyżone wyniki w granicach do 25-30 procent! Dzięki wypuszczonej w dniu dzisiejszym łatce wszelkie możliwości oszukiwania w aplikacji FutureMark staną się niemożliwe. Oczywiście takiej działalności sterowników nie wykazują najnowsze Catalast 3.4 ani inne "stery" od ATI. Najbardziej interesuje mnie czy GeForce FX 5900 Ultra również korzysta z tej optymalizacji. Zapraszam do pobrania aktualizacji dla FutureMark 3DMark03:(...)

 

Oficjalne obwieszcze w tej sprawie znajduje się na stronie FutureMark. Shame on You NVIDIA. 

 

 

Kolejne acz w końcu sprawiedliwe starcie na szczycie. Artykuł na Hot Hardware jest bardzo ciekwy, gdyż potwierdza wszystkie tezy, a raczej stwierdzone już fakty, o kórych pisałem wcześniej. Okazuje się, że NVIDIA oszukiwała 3DMark03 nawet z GeForce FX 5900 Ultra. Zresztą zerknijcie na screeny:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Pierwszy obrazek przedstawia wynik GeForce FX przed instalacją łatki v330 dla 3DMark03. Drugi to osiągi FX'a po instalacji patche'a wyłączającego wszelkie optymalizacjie driverów NVIDIA dla 3DMarka. Chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi. :) Żałosna postawa NVIDIA, nie sądzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latka 3.3.0 do 3dmarka obniza tez wydajnosc r9800pro. nie o 20%, ale o 8% w czwartym tescie i w sumie 2% calosci na catalystach 3.4

nie tylko nvidia optymalizuje sterowniki pod 3dmarka, chociaz rezultaty jak widac sie roznią (trzeba umiec robic sterowniki, zeby byly efekty)

 

moim skromnym zdaniem nvidia przestala sponsorowac futuremarka w programie beta i od razu widac, ze jej karty traca punkty(nie wnikam w jaki sposob). pomyslcie o tym

 

Majdan: co to za fx w podpisie? podziel sie wrazeniami, albo nie sciemniaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarza sie sytuacja z cudownym gf3.

Najpierw byl slabszy od gf2 ultra a teraz... :D

Ja wierze, ze to po prostu optymalizacja sterownikow bez straty jakosci obrazu.

Pewnie za niedlugo zobaczymy wreszcie stery pokazujace prawdziwa moc 5800.

Witam

Jak widze - na Forum Tweaka - bez zmian? :mrgreen:

Kaeres ze swoja "piekna Celina" (czyt: Baleronem - odpadkiem z linni - czyli bublem) zachwala pod niebiosa swoja rownie ukochana NVidie?..

Skad ja to pamietam? :lol:

Wpadne tu pozniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedni dalej swoje jak tu gadac z takimi :(

Gadać to z Tobą nie można , bo twój "mózg" nie przyjmuje faktów.
ale fakty sa takie ze nv tak czy inaczej ma teraz najszybsza karte z super jakoscia obrazu i efektami :wink:

zgadzam sie Nvidia niedlugo wykupi ATI to tylko kwestia czasu

potem MAtrox zaatakuje z Parhelia II

poczekajmy kilka miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarza sie sytuacja z cudownym gf3.

Najpierw byl slabszy od gf2 ultra a teraz... :D

Ja wierze, ze to po prostu optymalizacja sterownikow bez straty jakosci obrazu.

Pewnie za niedlugo zobaczymy wreszcie stery pokazujace prawdziwa moc 5800.

Witam

Jak widze - na Forum Tweaka - bez zmian? :mrgreen:

Kaeres ze swoja "piekna Celina" (czyt: Baleronem - odpadkiem z linni - czyli bublem) zachwala pod niebiosa swoja rownie ukochana NVidie?..

Skad ja to pamietam? :lol:

Wpadne tu pozniej..

Ty tez widze sie nie zmieniles. Akurat moj celek to najlepszy celek w historii Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nvidia niedlugo wykupi ATI to tylko kwestia czasu ...

tym gorzej dla nas wieksza konkurencja = nizsze ceny

 

a tak pozatym potrafisz przewidziec wynik najblizszego losowania lotka?? jak tak to bardzo prosze o waidomosc na priv'a!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to wyglada tak jakby fabryka optymalizowala samochod tylko do jazdy po autostradzie zapominajac przy tym ze istnieja jeszcze drogi innego typu.

A tak wogole to ja osbiscie wolabym zeby nowsze sterowniki przyspieszly gry a nie tylko 3d marka. Prawdopodobnie taki praktyki beda niestety trwaly nadal bo latwiej jest zoptymalizowac sterowniki zeby dawaly wiekszy wynik w danym benchmarku niz wieksza liczbe klatek w najnowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokoj z klotniami kaeres musi bronic jak zawsze nvidii podobnie robi genghiskan czy jak sie tam pisze ( ;) )

 

 

Prawda jest taka ze obie karty sa dobre tylko nVidia tak bardzo chce byc na topie ze oszukuje

a jaka firma sie przestraszyla ze w dniu wydania 5900 ultra zapowiedziala r360??? he - kto co chwile wydaje coraz to nowe karty tylko rozniace sie taktowaniem zeby tylko byc lepsza???

zastanow sie co piszesz

ktos tam jeszcze wspomnial ze tonacy brzytwy sie chwyta - nie wiem czemu NV ma wieksza czesc rynku przeciez i dobrze sie trzyma 8O

 

O jejq, czy zapowiadanie nowych kart jest czyms dziwnym ? nVidia tez zapowiada karty po tym jak ATI wypuszcza nowe ale to jest uczciwe.

A skoro ma wieksza czesc rynku i taka dobra pozycje to po co oszukuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fakty sa takie ze nv tak czy inaczej ma teraz najszybsza karte z super jakoscia obrazu i efektami :wink:

No i co z tego, za miesiąc Ati wyprodukuje coś szybszego i tak w kółko do zaje****a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...