Skocz do zawartości
yoshik

Android Na Htc Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzieki ludziom z Xda mozemy teraz sprawdzic Androida na naszych telefonach, w tym wypadku z rodziny HTC, jako ze sam posiadam HD poradnik dotyczy HD ale dzieki drobnym zmianom mozna sprobowac zainstalowac Androida na innych telefonach od HTC tzn zmianie pliku startup, sa bodajze trzy ale nie moge okreslic jak sprawuja sie w dzialaniu.

http://www.youtube.com/watch?v=QFNjGtGrwjM...feature=related tutaj mamy wersje 1.0 ale 1.6 jest bardzo podobna.

Tak wiec zaczynamy.

1) Najpierw formatujemy karte sd pod fat32. Niestety Xda radzi korzystac z kart klasy 2, niestety karty transcend czesto nie dzialaja mimo zgodnosci klas

2) Sciagamy paczke >

http://rapidshare.com/files/328349345/Andr...ux-15-11-09.rar

lub

http://hotfile.com/dl/22462389/32d3739/And...-11-09.rar.html

lub

http://www.storage.to/get/cG2t8jcW/Android...ux-15-11-09.rar

pass www.darkwarez.pl

3) Wypakowujemy calosc bezposrednio na karte

4) W zaleznosci od modelu telefonu kopiujemy odpowiedni plik z katalogu startup bezposrednio na karte i zmieniamy jego nazwe na startup.txt

5) W Windows Mobile wylaczamy automatyczne zarzadzanie podswietleniem > Start> Settings > System > Power > Backlight

6) Wylaczamy prosbe o podanie pinu > Start > Settings > Personal > Phone > Gsm/Umts Services > PIN/PIN2

7) Uruchamiamy File Explorer i szukamy pliku haret.exe na karcie, uruchamiamy i cieszymy sie albo chociaz probujemy sie cieszyc

Androidem na naszym HTC.

8) Smsy potrzebuja dodatkowej konfiguracji >

a) uruchom dialer, wpisz sekwencje *#*#4636#*#* > Phone information > wpisz swoj numer sms center do okienka smsc, niestety przy tym buildzie przynajmniej mi nie udalo sie tego skonfigurowac, dostaje error niektorym pomaga zmiana numeru w windzie z formatu +48 na 0048. Numer sms center mozna znalezc w > Start > Settings > Personal > Phone > Gsm/Umts Services

Rzeczy ktore dzialaja:

3g,gprs,dzwiek,akcelerometr,ladowanie bateri,wifi

Rzeczy ktore nie dzialaja:

kamera,wyjscie jack,sms

Niestety jak to z poczatkami bywa nie wszystko dziala u kazdego, np wifi raz chodzi raz nie , czasem uda sie podlaczyc bez przeszkod a czasem nie. Mala sztuczka ktora mi pomogla to instalacja Advanced Task Killer, po zamkniecu otwartych aplikacji w magiczny sposob pojawila sie ikonka od Wifi i polaczenie zaczelo dzialac.

Podana przeze mnie paczka zawiera Androida w wersji 1.6, na forum Xda mozna znalezc pare innych wersji, miedzy innymi 2.0 i 2.01, obie wersje sa wedlug mnie ciutke stabilniejsze ale nie udalo mi sie dosjc do ladu i skladu z wifi i gprs tak wiec wrzucilem 1.6

Caly temat o tym buildzie mozna znalezc tutaj > http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584559.

Pod tym > http://glemsom.anapnea.net/android/htc-msm-android < adresem znajdziemy swieze pliki zImage i moduly ktore teoretycznie powinny pomoc w prawidlowym dzialaniu. Pliki wystarczy sciagnac, wypakowac i zastapic istniejace na karcie.

Uwaga!!!!!

Niestety jako iz jest to wczesna wersja wiele rzeczy nie dziala i wiele potrafi sie spieprzyc czyli kazdy korzysta na wlasna odpowiedzialnosc!!

Pierwsza sprawa to problem z kamera i klawiszami glosnosci, potrafia popsuc sie po korzystaniu z Androida gdzie jedynie hard reset pomaga.

Jak rowniez potrafia pojawic sie problemy z bateria ktora nawet po powrocie do Windowsa potrafi wyladowywac sie w ekspresowym tempie, wedlug ludzi na Xda rozwiazaniem jest wyladowanie bateri do cna podczas korzystania z Windowsa a pozniej naladowanie jej na full. Jako ze od instalacji Androida nie korzystam z Windy ciezka stwierdzic mi czy to dziala.

®All Rights Reserved

Tlumaczenie & adaptacja By Yoshik

Po paru dniach korzystania moge jedynie na 100% stwierdzic iz Google naprawde zrobily swietny system, wszystko jest intuicyjne i przyjazne dla uzytkownika. Potrzebujesz aplikacji? Wchodzisz na Market i masz co chcesz, system jest na tyle przyjazny i inteligentny iz sam sciagnie i zainstaluje w tle co chcesz ^^ Jak dla mnie jesli tylko chlopacy z Xda ugotuja w pelni sprawny ROM z Androidem odrazu sie na niego przesiadam. Na razie jest to tylko system do zabawy, niestety bateria wyladowuje sie w tempie iscie ekspresowym, na pelnym podswietleniu ladowarka ledwo utrzymywala telefon przy zyciu :P

Ogolnie mila odskocznia od nudnego Windowsa.

Polecam

Edytowane przez yoshik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojego HTC Vox androida nie wepchne pewnie, ale nosze sie z zamiarem zakupu nowego sprzetu ;)

 

Co do XDA-Developers - dzieki nim nie raz zmienialem soft u siebie w telefonie i jesli oni nie dadza rady zrobic romu, to nikt nie da... Trzymam kciuki, bo jesli juz tyle rzeczy dziala, to reszta tez zacznie, to kwestia czasu. Dodatkowym argumentem za tym jest fakt, ze Android zrobil sie szalenie popularny i ta tendencja sie jeszcze dlugo utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalalem to u siebie na diamondzie, ale do uzytecznosci jeszcze daleko bylo, co do romu to juz zapowiedziano hybryde, dziala mniej wiecej tak jak kilka systemow na pc, podczas startu mamy mozliwosc wyboru wm taki sam jak mamy na swoich fonach, czy tez android odpalany z karty pamieci tak samo jak teraz z tym ze juz nie musimy wlaczac windowsa i odpalac haret.exe a tylko wskazujemy co chcemy uruchomic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...