Skocz do zawartości
Darvin

Komputer, Może Kiedyś Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę was o pomoc w sprawdzeniu oraz zarazem w doradzeniu zestawu komputerowego głównie do gier. OC raczej nigdy nie robiłem i na razie nie zamierzam robić, ale chcę mieć taką możliwość np. za poł roku. Dlatego wentylatora do procesora nie biorę na razie, z czasem sobie go do kupię jak będę chciał OC robić. Za komputer z monitorem chcę dać jakieś 3-5 do 4 tysięcy, bez dysku bo dysk twardy mam. Ceny podaję jakie zaproponowano mi w sklepie. Wyborem sprzętu się kierowałem stroną http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...na_styczen_2010 oraz tym co mi w sklepie zaproponowano.

 

Płyta główna: MSI P55-GD65 = 516 zł

 

Procesor: Hmm dylemat mam i5 750 bym sobie wziął albo i7 860. i7 mogę mieć za 1028 zł, a i5 coś koło 718zł. Jak możecie to doradźcie mi co lepiej. Muszę sobie jeszcze trochę poczytać o tych procesorach, i7 raczej nie chcę z tego powodu że drożej mnie to wyjdzie i jeszcze dodatkowo w tym roku może wyjdzie 6 rdzeniowy pod platformę Socket – 1156 (przynajmniej tak gdzieś czytałem). Wiem że po podkręceniu te procesory prawie się niczym się nie różnią, a wie ktoś może jaka jest różnica bez podkręcania?

 

Ramy: Tu się robi wielki problem, za ramy zapłacić chcę koło 400 zł oczywiście za jakieś 2x2GB. W sklepie mi kolega doradził żebym sobie przez neta kupił (bo wszystkie za drogie są u nich). Problem oczywiście z tym magicznym napięciem 1.65 . Na stronie proponowane ramy to A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series. Ech na forach się naczytałem że może mi się procesora spalić bo za duże napięcie, gdzie indziej że będą działać tylko jako 1333MHZ. Więc tu wielka prośba do was doradźcie mi jakie będą najlepsze dla mnie. Ramów nie chcę nigdy kręcić. Mam pytanie: jak będę kręcił procesor kiedyś to ramy też mi się automatycznie będą się kręcić? Wiem że to bardzo głupie pytanie, ale na OC to ja się całkowicie nie znam :P .

 

Karta Graficzna: Asus Radeon HD5850 1GB mogę go mieć za 1136 zł

 

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro, do wyboru mam 500W (202 zł) albo 600W (264 zł), co mi doradzacie? Ja raczej za 600W jestem, może kiedyś mocniejszy mi się przyda w OC, albo w rozbudowie kompa.

 

DVD-ROM: nie potrzebny mi żaden, jakiś sobie pożyczę do instalacji windowsa, albo sobie z czasem kupię.

 

Obudowa: obojętna, pewnie wezmę sobie jakąś najtańszą jaka będzie w sklepie, żeby mi wszystko wlazło do środka. Albo sobie może jeszcze o tej pomyślę „SilentiumPC Gladius GD-400 Pure Black”.

 

Monitor: mam dwa do wybory http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22-lcd...f.0.345255.html za 703 zł albo http://www.hitech.com.pl/?con=products&amp...d=47ffa97d0221e za 628 zł nie chcę żadnego FULL HD. Jak myślicie ten droższy się opłaca kupować?

 

Z góry dziękuję za propozycie i cenne uwagi :)

Edytowane przez Darvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się troszku naczytałem to co napisałeś:) Ogólnie, krótko nie owijając w bawełnę, proponuję:

 

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/710 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition/390 zł

Płyta główna:AsRock P55 PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/399 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP/1099 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)/110 zł

Obudowa:Sharkoon Avenger Economy /Black/169 zł

Zasilacz:OCZ StealthXStream 600W/270 zł

Monitor:Samsung P2450H (2ms, DVI, HDMI)/899 zł

 

Wychodzi 4046 zł, ceny z esc.pl (składają tam komputery za darmo). Zapewne dla Ciebie im mniej wydasz tym lepiej, lecz ja lekko naciągłem Twój planowany budżet. Ale po kolei: bdb, wydajny procesor (na tyle wydajny, że nie opłaca się brać i7 860, bo tego i5 750 wykręcisz tak, że nie bd miał co płakać za i7 860:D). Markowe, szybkie pamiątki (procek obsługuje pamiątki o maxx częst. takt. 1333 MHz, ale oczywiście się je kręci) 1600 MHz. Tania i bdb płyta główna. Na pewno nie gorsza od tej MSI, a jeżeli nawet to minimalnie:P Karta graf. to ta co chcesz. Jedna z lepszych nagrywarek. Obudowa tańsza co proponowałeś, ale wymiary są w sumie takie same. Zasilacz ze sporym zapasem mocy. No i ten naciągnięty budżet jest spowodowany wyborem monitora przeze mnie. Nie najdroższy bardzo dobry monitor 24`, moim zdaniem warto dopłacić...To tak to podsumowałem;)

Edytowane przez Rafaello92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 710 zł

Płyta Główna : Foxconn P55A - 260 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 340 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5850 1GB - 1099 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Obudowa : Tacens Prior - 130 zł

Monitor : Samsung F2380 C-PVA - 1049 zł

 

RAZEM : 4038 zł

 

Core i7 860 od i5 750 różni jedynie odrobinę większe taktowanie i HT, czyli wirtualne rdzenie, które w grach jednak wydajności nie dają...

 

Płyta też wystarczy do średnio-mocnego OC, czyli 3.6-3.8GHz, bez szaleństw z napięciami.

 

Pamięci tanie, bo ich szybkość wręcz nic nie daje w grach, a starczą do OC.

 

Zasilacz spokojnie wystarczy, nawet po OC. Karta i procesor nie są prądożerne.

 

Monitor wręcz koniecznie FullHD do tej karty. Czemu taki drogi? Bo bardzo dobry - warto dopłacić, niż kupować jakiś pseudo-monitor, jakimi są LCDeki oparte o matrycę TN...

 

Co do OC - zapoznaj się z moim poradnikiem, do którego link jest w mojej sygnaturze :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-750

MSI P55-GD65

GoodRam 2x2GB 1600MHz CL9

PowerColor HD5850

Samsung SH-S223B

BeQuiet L7 530W

CM Elite

Dell 2209WA

 

Szukaj po różnych sklepach, czasem wyjdzie taniej niż np: w esc. Jakby budżet był przekroczony, to wywal napęd (bo mówisz, że sobie poradzisz).

Edytowane przez graffix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe, szybkie pamiątki (procek obsługuje pamiątki o maxx częst. takt. 1333 MHz, ale oczywiście się je kręci) 1600 MHz.

To mam rozumieć że jak nic na początku nie będę kręcił to z max częst. takt. 1333 MHz będą chodzić wszystkie ramy o wyższych częstotliwościach?

 

GoodRam 2x2GB 1600MHz CL9

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition

 

Jakie są napięcia tych ramów? Napewno pod i5 się nadają :) ?

 

Jak by nie chodziło o kasę, to które z nich są lepsze w moim wypadku pod i5?

 

Monitor wręcz koniecznie FullHD do tej karty.

Głupie pytanie zadam, czemu konieczny? Chyba na standardowej rozdzielczości 1680 x 1050 bedę miał więcej fpsów niż na 1920x1080 na tej karcie? Czy się mylę? Edytowane przez Darvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumieć że jak nic na początku nie będę kręcił to z max częst. takt. 1333 MHz będą chodzić wszystkie ramy o wyższych częstotliwościach?

Tak.

 

GoodRam 2x2GB 1600MHz CL9

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition

 

Jakie są napięcia tych ramów? Napewno pod i5 się nadają :) ?

 

Jak by nie chodziło o kasę, to które z nich są lepsze w moim wypadku pod i5?

Goodramy mają standardowe 1.5V, A-Daty - nie wiem. W każdym razie napięcie jest mało ważne. Pewnie sugerujesz się mitem o maksymalnych napięciach pamięci pod i7 (1.65V), który okazał się być niezgodny z rzeczywistością. Nawet, jeśli nie chodzi o kasę, to brałbym Goodramy. To po prostu opłacalne pamięci.

 

Głupie pytanie zadam, czemu konieczny? Chyba na standardowej rozdzielczości 1680 x 1050 bedę miał więcej niż na 1920x1080 na tej karcie? Czy się mylę?

Bo do tej rozdzielczości wystarczy i HD4870, więc nie ma sensu kupować karty za 1100 zł na zapas... Albo wykorzystujesz jej moc od razu (w FullHD), albo kupujesz słabszą kartę, którą wymieniasz po jakimś czasie, kiedy już nie daje rady. Wymieniasz na kartę, którą chciałeś kupić na początku, bo jest już wtedy sporo tańsza...

 

Jeśli więc karta ma być do 1680x1050, to polecam HD4890, jako tą najbardziej opłacalną.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...