Skocz do zawartości
radziuxd

Karta Graficzna Do 550zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć jaką kartę graficzną warto w tej chwili kupić za mniej więcej 550zł?

Mam dylemat, bo nie wiem na czym najbardziej się skupić.

Czy polecieć na DX11? Czy postawić DDR5 i duże taktowanie pamięci ale małą szynę (128)? Czy może lepiej coś z DDR3 ale za to z szyną 256?

Grafikę mam zamiar skompletować z Athlonem II x3 435 i Gigabyte MA770T-UD3P. Proszę o rady i argumenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej? :huh:

 

Dołączona grafika

 

Connect3D HD4870 512MB DDR5

522 PLN

 

Przepustowość pamięci (GB/s): 115,2

Standard: PCI Express 2.0

Pixel fillrate (GP/s): 12

Pojemność pamięci (MB): 512

Texel fillrate (GT/s): 30

Szyna pamięci: 256 bit

Jednostki przetwarzania strumieniowego (szt.): 800

Typ pamięci: GDDR5

System chłodzenia: aktywny

Taktowanie GPU (MHz): 750

Zgodnosc z HDCP: tak

Taktowanie shaderów (MHz): 750

Wyjścia wideo: DVI + VGA + HDMI

Taktowanie pamięci (MHz): 3600

 

Spora przepustowość i taktowanie procesora choć tylko 512MB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego co kolega porownuje w ogole ? Licza sie tylko testy! Szyna 256 ma takie wyniki jak 422, ddr3 takie jak ddr5 wielokrotnie sa takie kwatki bo sa rozne architektury rozne wartosci. Porownywanie tego to non sens. Tak jak ludzie kupuja 9500GT 1gb bo ma 1gb wiec jest naj naj... Paranoja. W jakich grasz rozdzielczosciach ?

To referent. Nie potrzebnie dales specyfikacje bo jak rederent to all maja to samo, czasem tylko producent podkreci cos ale wtedy sie z tym ogromnie afiszuje ^^ nalepki, ultra hiper nazwy itp. Jezeli masz dobra bude to ok, ale jak juz decydujesz sie na referenta to bierz tego ktory nie ma problemow z gwarancja, daje dlugo i jest najtanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość? Pojęcia nie mam bladego, Panowie ja kiszę się na FX5500 to co Wam mogę powiedzieć o rozdzielczościach w grach :rolleyes:

Zdecydowanie preferowałbym nówkę ;)

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory maja rozdzielczosc zazwyczaj zwiazana z wielkosci, wiekszosc 17, 19 itd ma okreslone max rozdzialki ;] Jezeli nie grasz na wiecej niz 21" to 1gb Ci nie potrzebny w ogole. Pamiec przydaje sie wlasnie tylko wtedy. A sprzedawcy naciagaja. Wyjatkiem jest wspomniany 9500 xD ktory ma tak mala moc ze nawet 256 mu sie nie przyda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozdziałke wiem jaką mam :P

1440x900 - 19" LG

a właśnie przeglądam testy 4870 ;)

 

http://pclab.pl/art32994-6.html

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=4870_vs_gtx260

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+4870/-/512

 

Co wybrać np. z tych dwóch? Obojętnie?

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...iCooler_x3.html

http://infoglob.pl/Product-Connect3D-HD487...A-HDMI_328.aspx

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka rada. HD4870 na Pentium 4 to jakaś totalna pomyłka. Nie wykorzystasz tej grafiki bo cie procek ogranicza. To takiej karty to jakis dobry 2 rdzeniak. Jeśli pozostajesz przy P4 to nie ma sensu wydawać tyle kasy na grafe której nie wykorzystać. Do niego byla by dobra jakaś 7600GT, ewentualnie jak ci zależy na DX10 to 9500Gt lub HD3650 lub HD3850. A tak btw bo dopiero teraz to zauważyłem że przeciez twoja płyta jest pod AGP (jeśli to ta co masz ją w podpisie) więc zapomnij o HD4870 i jeśli chcesz grać w nowe tytuły to poważnie się zastanów nad zmianą kompa bo na s478 i AGP komfortowo w nowe tytuły nie pograsz.

Edytowane przez mchazory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorki. Jakiś wczorajszy po tym sylwestrze jestem. Do tego sprzetu najlepsze będzie 4870 lub jak ci się uda znaleźć to 4850 z DDR5.

Nie szkodzi, na pewno nie Ty jeden :D

 

I ponawiam moje pytanie:

Interesują mnie te dwie, bo chcę grafikę kupić w sklepie w Łodzi... Nie będę przecież płacił osobno za drugą przesyłkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej więc generalnie będę się rozglądał za tym Radkiem 4870. Może jednak allegro, bo widzę fajne ceny ;)

A jak jest z kręceniem tej karty? W OC GPU się jeszcze nie bawiłem, można z tego Radka jeszcze coś wycisnąć?

I zakładając, że Athlon będzie kręcony (mam też nadzieję odblokować 4 rdzeń) to jaki akumulator :biggrin: muszę sobie zapewnić do stabilnej pracy? 450 czy 400W wystarczy?

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu by nie kupić hd57*0? Na pewno nie pociągnie gier na dx11, ale po co marnować pieniądze na starszą technologię? Skoro za tyle samo może mieć kartę zrobioną w nowszej technologii- 40nm, 4870 to 55nm, więc różnica spora jest, mniejszy pobór prądu i mniej się grzeje.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty za 57x0 dobre, ale robia sie malutkie podczas testow wydajnosci i gdy spogladamy na cene. Ta starsza technologia oferuje wieksza moc za nizsza cene i to sie liczy. Kilka stopni mniej nie robi roznicy komus kto ma dobra wentylacje. Kilka zl rocznie mniej tez watpie aby odgrywwalo role. A to ze wydamy sporo pieniedzy a bedzie trzeba potem zjechac z detalami juz troche boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w testach 4870 wypada bardzo obiecująco, a w takim razie jakich producentów się trzymać? ASUS.. HIS.. może być Gigabyte, PowerColor albo XFX? :rolleyes:

Co do zasiłki to myślałem o Amacrox Warrior AX450-PNF, choć dziwny trochę, moc ciągłą ma 400W, a szczytową 450W :wacko:

Kurcze właśnie zauważyłem, że ma 6-pin x1, a będę potrzebował x2 do 4870 :/

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pytaniem o zasilacz, OCZ StealthXStream 400W?

Sprawność 83%

Wiatrak 140mm

A tu tabliczka:

post-160598-1262645594_thumb.jpg

(ź) - http://www.ocztechnology.com/products/powe...am_power_supply

 

Może być? Jak tak to biorę :P

Tylko na prawdę nie chciałbym, żeby się okazało, że jak zapakuję mu tego 4870 i podkręcę trochę Athlona to się skupcia z braku mocy :/ Mogę być spokojny?

Pozdro ;)

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...