Skocz do zawartości
Komaro

Jakie Odświeżanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2 letni monitor - LG Flatron L17TR60, jakie wybrać dla niego odświeżanie ? Im wyższe tym lepsze ? Mogę wybrać jedynie z przedziału 60-75, czytałem że 100hz to minimum, monitor chyba nie jest zły więc czy te wartości nie są trochę za małe ? Jeśli to ma jakiś związek to posiadam karte graficzną GeForce FX 5200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz się czyjąś stricte subiektywną opinią? Sam nie potrafisz ocenić jakie odświeżanie jest dla Ciebie komfortowe? Całe lata bawiłem się na 72-75hz i było to dla mnie wystarczająca wartość.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lwia część monitorów CRT przy rozdzielczości 1024x768 obsługuje max 75 góra 85 Hz. Przy większych nie pracowałem, ale różnice nawet między 75 a 85 są niewielkie. Obecnie na moim LCD przy 1680x1050 mam 60 Hz, ale tu już odświeżanie nie odgrywa takiej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości!

 

1. Źle odpisałeś oznaczenia - nie ma takiego modelu w Google.

 

2. 100Hz tyczy się monitorów CRT, czyli tych starych - kineskopowych!

 

3. Sądząc po zakresie, to masz LCD. Ustaw maksymalne z listy i wystarczy. W przypadku LCD odświeżenie nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Kwestia raczej ilości fps w grach (podobno!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz się czyjąś stricte subiektywną opinią? Sam nie potrafisz ocenić jakie odświeżanie jest dla Ciebie komfortowe? Całe lata bawiłem się na 72-75hz i było to dla mnie wystarczająca wartość.

No cóż po to pytam na forum, nie znam się zupełnie na sprzęcie. Właśnie chodzi o to, że nie widzę żadnej różnicy między 60 a 75.

 

1. Źle odpisałeś oznaczenia - nie ma takiego modelu w Google.

Fakt, mój błąd chodzi o L1760TR.

 

Dobra dzięki ustawiłem maksymalną wartość czyli 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Sądząc po zakresie, to masz LCD. Ustaw maksymalne z listy i wystarczy. W przypadku LCD odświeżenie nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. Kwestia raczej ilości fps w grach (podobno!).

Na LCD wyższe odświeżanie to ostrzejszy obraz ruchomy (mniejsze rozmycie - wystarczy pooglądać dobre TV 100-200 Hz aby naocznie się przekonać) ... LAG też często nieco się zmniejsza (nie tyczy się TV tylko czegoś typu monitor 120 Hz jak Samsung RZ) ... większa ilość FPS to tylko pozytywny efekt uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O akurat temat w którym mogę zadać pytanie dręczące mnie od kilku dni <_<

Zakładam że mamy ustawione 60hz (na lcd) to fizycznie wyświetla nam się 60FPS lecz gdy wyłączymy Vsync i gra wyciąga nam 250FPS to jakie są z tego rezultaty na ekranie? Obcina tą resztę fpsów których monitor nie da rady wyświetlić bez negatywnych zjawisk w wyświetlaniu obrazu czy będziemy mieli jakieś artefakty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O akurat temat w którym mogę zadać pytanie dręczące mnie od kilku dni <_<

Zakładam że mamy ustawione 60hz (na lcd) to fizycznie wyświetla nam się 60FPS lecz gdy wyłączymy Vsync i gra wyciąga nam 250FPS to jakie są z tego rezultaty na ekranie? Obcina tą resztę fpsów których monitor nie da rady wyświetlić bez negatywnych zjawisk w wyświetlaniu obrazu czy będziemy mieli jakieś artefakty?

Artefakty będą na wyłączonej synchronizacji i 250 fps. Po włączeniu synchronizacji klatki będą "odrzucane" do 60 fps, ale nie będzie artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no różnice między 60 a 75,85 czy 100 na crt były bardzo widoczne - nie wytrzymywałem przy 85 ale na szczęście stary samsung dawał rade ze 100hz...przy lcd jest to niezauważalne prócz momentów o których wspomniał kyle - ale to głównie ze względu na słaby czas reakcji paneli lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...