Skocz do zawartości
microsista

Klawiatura I Mysz Do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

która myszka będzie najlepsza:

-Logitech G500

-Logitech G9x

-Razer Naga

-Razer Imperator

-Roccat Kone

-Roccat Kova

a która klawiatura:

-Logitech G15

-Logitech G110

-Razer Tarantula

-Razer Lycosa

-Roccat Valo

-Roccat Arvo

 

Dodam, że do tej pory korzystałem z myszy MS Sidewinder, w której uszkodzony jest "middle-click"(MS tylko software potrafi robić), a klawiatura to A4Tech G800 na której można wcisnąć max 2 przyciski(!).

Myszka będzie użytkowana na podkładce Razer Destructor.

Edytowane przez microsista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kolega szuka raczej sprzętu dla graczy, a tutaj chyba odpada sprzęt bezprzewodowy. Sam korzystam z Logitech Wave ale przewodowej i jestem niesamowicie zadowolony, pisze się niesamowicie wygodnie, jakość wykonania świetna. Nie licząc lekkiego błyszczącego punktu na spacji to klawiatura jest jak nówka

 

O proponowanych nic się nie wypowiem bo nie miałem kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tego co wymieniles G9 , mam G500 , miałem jeszcze DA i Lachesis w międzyczasie. Z tej póli na 1szym miejscu stawiam G500 którą mam i którą wiele osób sobie ceni , na drugim DA , a na ostatnim Lachesis.

 

Co do klawiatury odradzam Lycose- miałem i sie po roku pozbyłem . Kiepskie wykonanie, tandetny plastik, wycierają się ''gumowane'' przyciski. Ogólnie złe wrażenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inwestowanie pieniędzy w drogi sprzęt nie powiem jest bardzo fajne mnie również kusi żeby kupić sobie coś naprawdę drogiego problem pojawia się w momencie kiedy po przeczytaniu testów w/w dochodzimy do wniosku, że już bardzo leciwe konstrukcje są znacznie lepsze...

 

a mimo to mają jednak też swoje wady:

 

WMO/IMO/IE 3.0 400cpi

- negatywna akceleracja

 

 

DA 1800cpi

- niezbyt dobry kształt utrudniający manewrowanie

- awaryjność

 

 

MX518 1600cpi lub 1800cpi

- predykcja

 

 

trzeba pamiętać, że do każdego kształtu idzie się przyzwyczaić aczkolwiek granie w bardzo szybkie fps jest łatwiejsze na lekkich nieprofilowanych myszkach takich jak WMO, MX300/G1, AK-47

 

a myszkę lepiej wybierać po własnych preferencjach jak parametrach techniczny;

jak dużego DPI potrzebujesz? (rozdzielczość w jakiej grasz i cm/obrót? grasz z accelem?)

jak trzymamy myszkę? (całą dłonią, palcami, hybrydą w/w, masz małe ręce duże?)

 

co do klawiaturę, większość jest zdecydowanie nie warta swojej wygórowanej ceny:

mój typ to DELL NEW DELL SK-8115 QWERTY-US FV,GWARANCJA, KURIER! (981164218) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko strasznie głośna jest ta SS 7G.

 

co do mychy, to nie będę oryginalny jak polecę wszystkie MS z intellieye oraz DeathAddera 1800DPI. reszta nowych myszek - nie za bardzo.

 

p.s.: znalazlem ostatnio nowy wzorek na liczenie ile dpi jest potrzebne

ESR - why the hell would

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obracam się o 360 st. po 7- 8 cm ... fov w BF 2 to jakieś 90 st ... /2 zgodnie ze wzorkiem = 45 ... a tg 45 = 1 czyli mamy ze wzorku

 

R = ( 3,14 * 1680 ) / ( 8 * tan[ 90 / 2 ] ) = 5275,2 / 8 = 659,4 dpi

Przy 7 cm będzie to 753,6

 

.... jak by nie patrzeć nie przypomina to prawdy bo przy 800 dpi wyraźnie widzę przeskoki (czułość w grze przy 800 dpi na 0.8 ... przeskoki zanikają przy okolicach 0.4 a do tego już potrzeba 1600 dpi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zapomniałeś przekształcić centymetrów na cale? wtedy wychodzi 1674,876cpi

 

Heh ... nie przekształcałem na cale ... no 1675-1914 dpi już może być prawdą. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7G jest głośna, kosztuje sporo i ma bardzo jasno świecące diody co jest uciążliwe <-- to na tyle co do jej wad.

Natomiast z czystym sercem polecam ją każdemu graczowi...

Co do XAI to świetna mysz, której sam używam a w CS'a gra na niej obecnie cała czołówka światowa więc to chyba wystarczy jako rekomendacja...

uwielbiam też MS IE 3.0A i DeathAdder też jest bardzo dobrą myszą tylko za małą jak dla mnie...

 

jak chcesz mieć zestaw SS to kup XAI + 7G

jak masz małe dłonie - 7G + DeathAdder

jak duże dłonie + nie przeszkadza ci 400 DPi -> 7G + IE 3.0A

 

 

logitech G15 - dla mnie to ona jest zrobiona z ciach!a i słomy, od pierwszego dotknięcia miałem wrażenie że przy mocniejszym wciśnięci przycisku zaraz się rozpadnie...

pomijając fakt że ŻADEN GRACZ nie patrzy na klawiaturę w trakcie gry więc PO CO KOMU WYŚWIETLACZ NA KLAWIATURZE ?

tylko podnosi koszt produkcji

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to co napisał letrev, 7G wali diodami po oczach zwłaszcza w nocy :/ mnie denerwują nawet jasne diody nad numeryczną

 

może lepiej iść do źródła przecież 7G to nic innego jak "cherry" w nieco innej puszcze, cherry kosztuje 250pln ale z tego co czytałem ludzie bardzo sobie chwalą ten sprzęt

 

btw latrev, jest głośna ponieważ zamiast membran są to pozłacane mechaniczne klawisze "cherry black"

Edytowane przez aux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cherry g80-3000 to z 250 + wysylka, z tego co sie orientuje sa lepiej wykonane niz 7g, lepszej jakosci obudowa i wykonczenie (ofc nadal to jest czarne pudelko, klasyczny wyglad do bólu).

Sama mechanika zachowuje sie chyba identycznie w steelseries jak cherry z czarnymi switchami.

 

Fajna mechaniczna klawiatura to Das Keyboard, ale niestety niedostepne u nas.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem te Dasy to sypiący się i psujący crap a ludzie raczej polecają Filco.

 

Tyle tylko , że Filco do wyboru jest za 100 funtów + transport z UK, 120$+ transport ze stanów lub 7800 jenów + wysyłka z japonii :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby zepsula mi sie taka klawiatura trzebaby sie dobrze zastanowic na sensem inwestowania w peryferia :)

Generalnie sens posiadania klawiatury mechanicznej jest dosc watpliwy. Argument ze na takiej klawiaturze pisze sie szybciej jest nieprawdziwy. Ok moze i pisze sie szybciej niz na standardowej membranowej klawiaturze z wysokim skokiem. Ale zadna klawiatura z wysokim skokiem nie ma szans do niskoprofilowych klawiatur, nawet najtanszego badziewia firmy manta (pod wzgledem szybkosci pisania).

Kolejna sprawa to wytrzymalosc.. Switche sa duzo wytrzymalsze, nikt sie z tym nie kloci. Ale przez cale zycie w ktorym uzytkowalem rozne zwykle klawiatury, chicony, samsungi, generalnie klawy nie przekraczajace wartoscia 20zl, wszystko membranowki najtansze - NIGDY nie zepsul mi sie ani jeden nawet klawisz. I to w klawiaturach katowanych przez lata. Znam tez pare osob ktore zajmuja sie np tlumaczeniem, uzywaja klawiatury znacznie intensywniej niz np programisci, ostre katowanie przez np 5 lat, tak ze dodrapali sie do zatopionych w klawiszach literek, klawa dalej dziala, membrana, wartosc <15zl.. Nie wiem jak mozna zajechac te zwykle klawiatury, trzeba chyba nimi rzucac o sciane albo po nich skakac.

 

Jedyny sensowny argument to fakt ze ktos moze lubic "click" tych switchy, chce miec glosna klawiature. Albo denerwuje go ze membranowe klawiatury z czasem zmieniaja swoja charakterystyke, wyrabiaja sie membrany i inaczej wszystko chodzi (chociaz dzieje sie to stopniowo i na tyle wolno ze ciezko to odczuc). Naprawde ciezko doszukac sie jakiegos sensownego argumentu.. Ze switche sa lepsze w grach? Jakies 90% koreanskich progamerow uzywa slynnego modelu membranowgo samsunga wartego grosze, kiedy jeszcze byl dostepny. A ciezko o gre ktora bardziej katuje klawiature niz sc na ich poziomie. Wiec jezeli zawodowi gracze w najbardziej zaawansowana poziomiem i iloscia treningu platforme esportowa na swiecie uzywaja membranowych klawiatur wartosci ~20zl, no naprawde nie sadze zeby switche mialy tutaj jakas realna przewage.

 

W tych klawach chodzi o zwykly gadzet, sentyment do starych klikajacych klawiatur, bo ani nie bedziemy na tym pisac szybciej, ani skill nam nie wzrosnie w magiczny spoob.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent z 7G polega na tym że można wcisnąć 50 przycisków na raz i zostanie to odwzorowane bo klawiatura ma osobną sekcję dla każdego przycisku i testowałem to osobiście - działa.

W większości klawiatur do grania są sekcje po 6 przycisków dlatego też nie można wcisnąć więcej...

 

poza tym jeszcze jedna akcja która BARDZO mi się podoba to to że po lewej stronie nie ma przycisku "WINDOWS" tylko "SteelSeries" który działa jak "FN" w notebookach do regulacji głośności etc natomiast w trakcie gry i przypadkowym wciśnięci nie powoduje wyjścia do windy...

 

Mechanical Keyboard Guide - Overclock.net - Overclocking.net <-- Steelseries 7G - najbliżej do Filcos i najprawdopodobniej produkowane są przez "Costar"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przyjrzyj się układowi przycisków, filco mają mały enter i normalny lewy shift, natomiast cherry ma duży enter i przy lewym shift jest wciśnięty jeszcze jeden klawisz dokładnie tak samo jak na 7G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent z 7G polega na tym że można wcisnąć 50 przycisków na raz i zostanie to odwzorowane bo klawiatura ma osobną sekcję dla każdego przycisku i testowałem to osobiście - działa.

W większości klawiatur do grania są sekcje po 6 przycisków dlatego też nie można wcisnąć więcej...

 

To się nazywa Full NKrollover :)

Większość tanich klawiatur może pomarzyć o 6 przyciskowym (zreszta 6 to max ile mozna wycisnac z klawiatury na USB, wiecej tylko na PS2).

Przypuszczam , ze jakby ktos teraz probowal pograc w Mortal Kombat na klawie we dwóch z kumplem to by go spotkała przykra niespodzianka.

 

http://www.viddler.com/explore/HotHardware/videos/69/

<- troche klikaczy do posłuchania ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...