Skocz do zawartości
Lanc

Riva Tuner

Rekomendowane odpowiedzi

Źle sformułowałem pytanie, ale właśnie Nico26 wcześniej się o to pytał:

Na koniec gdy już wszystko ustawimy przydałoby się zrobić back-up ustawień i tu rodzi się pytanie:

Jak zrobić kopię WSZYSTKICH ustawień, bo zapisywanie cfg z zakładki "Power User" chyba nie zapisuje konfiguracji pluginów, ich ustawienia na wykresie, zakresu skal i reszty wyglądu "Hardware monitoring"

Czy do nowej wersji RT można przekopiować jakiś plik z cfg który zachowa nam dziergane w pocie czoła ustawienia??

i o to się pytam, w jakim pliku zapisywane są te wszystkie ustawienia. Żeby np. po formacie nie bawić sie w ponowne ustawienia tego wszystkiego tylko kopiuje przykładowo jakiś pliczek i mam wszystko ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom edytor rejestru i tu masz:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Unwinder\RivaTuner]

Z tego co widze tam program wszystko zapisuje...

Czyli trzeba zrobić kopie a potem dodać do rejestru, przy najbliższej okazji sprawdzę.

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się sterować prędkość wentylatora za pomocą RivaTuner zalmanem VF900 który jest podłączony do mobo??

Jak jest podłączony na mobo to nie.

 

EDIT:

 

Ubiegłeś mnie Lanc

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś możliwość sterowania automatycznie zalamenm vf900 zależnie od temp GPU. Bo mam Galaxy 7900GS a na nim jest wtyszka na 2piny a ten zalman jest na 3piny i niewiem jakby tu podłączyć:/ Co radzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola obrotów wentylatora niestety nie działa na wszystkich kartach graficznych. Także jeśli nie słychać zmian obrotów wentylatora, to jedyny sposób na ich zmianę to zmiana ustawień w biosie karty graficznej.

Własnie tak jest u mnie, mam 7600gt i wentyl jest za glosny zatem chcialbym go troche "zwolnic", mogl by mi ktos powiedziedz/podpowiedziec jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobic by w trayu pokazała sie zamiast ikonki rivatuner temperatura CORE? kiedys to znalazlem a teraz nei moge. Teraz działa to tylko jak dam background monitoring... kiedys byla opcja jakas co ma wyswietlac po prostu w tray i tego background nie bylo trzeba zaznaczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

163.69 i RivaT 2.04 nie dziala, nie trzyma ustawien - tez tak macie, jakis patent, czy trzeba czekac na kolejna odslone RT badz leciec na starych driverach ? ;)

W RT 2.04 zakładka Power user => NVIDIA/Overclocking => ShaderClockRatio => Wpisz wartośc [-1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po podkręceniu karty rivatuner gubi ustawienie rdzenia karty po ok 1min., a pamięci pamięta.

 

Dodam że zmieniłem w RT 2.04 zakładka Power user => NVIDIA/Overclocking => ShaderClockRatio na wartość -1

 

Sterowniki 163.69 whgl

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po podkręceniu karty rivatuner gubi ustawienie rdzenia karty po ok 1min., a pamięci pamięta.

 

Dodam że zmieniłem w RT 2.04 zakładka Power user => NVIDIA/Overclocking => ShaderClockRatio na wartość -1

 

Sterowniki 163.69 whgl

Mam dokładnie to sao tyle że 163.69 beta. Ale i suwaczkiem w panelu nvidi nie da się nic zdziałać: Dopiero ATItool-em 0,27b ten problem rozwiązałem tyle że maks dla rdzenia nie wiedzieć czemu to 593.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie z postów wcześniej ?

a ja juz mam kolejne :) jak zrobic by rivatuner po starcie kompa uruchamial sie na danym profilu oc? bo ja szukam i szukam a caly czas jak startuje to startuje w default i dopiero musze sobei swoj profil załadować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Witam. Mam taki problem. Gdy na moim GTSie ustawie taktowanie pamieci wyzsze niz 949MHz to nie przechodzi Test w Riva Tuner. Jest napisane, ze sterowniki nie pozwalaja na wyzsze taktowanie. Czy nalezy w PowerUser wylaczyc ten test i bedzie wszystko OK? Czy raczej wykonywanie testu jest konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam gf 6800 12pp 5vp podkreconego w rivatunerze do wartosci 410/900MHz. Na takich ustawieniach karta pomyslnie przechodzi wszystkie 3dMark'i. W momencie gdy odpale gre - np. Medal Of Honor Airborne, pogram chwilke to rivatuner sciaga zegar gpu do wartosci default'owych czyli 325MHz...

Jak temu zaradzic?

 

EDIT: karta sie nie przegrzewa, temp rdzenia w stresie nie przekracza 70*. Sterowniki najnowsze forceware 162.18. ShaderClockRatio ustawione na -1

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w całej serii 6,7,8 od nvidii. Ram nie może być różnie taktowany w 2D/3D.

 

czyżby? ja u siebie wgrałem zmodowany BIOS, 2D-500MHZ I 3D-595MHz i nie zuważyłem żadnych problemów w działaniu.

Wniosek prosty...

 

NAUCZ SIE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a moze ktos bedzie wiedzial jak pod Vista zrobic zeby RT nie byl blokowany za kazdym razem przy starcie systemu ( Zablokowane programy startowe )? Oczywiscie poza wylaczeniem UAC. Dodam ze Defendera tez mam wylaczonego.

 

Edit:

 

Juz rozwiazany problem:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=226624

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...