Skocz do zawartości
hands0me

nForce2 drivers 2.41 WHQL już są!

Rekomendowane odpowiedzi

no super ale zdziwila mnie ta ostatnia wersja driverow ,no i ciekawe jak z wydajnoscia

 

Audio driver 3.37

Audio utilities 3.37

Network driver 3.13 (WHQL)

GART driver 3.34 (WHQL)

SMBus driver 3.38 (WHQL)

Memory controller driver 3.38 (WHQL)

IDE driver 3.40 (WHQL)

--------------Display Drivers 43.51 (WHQL)----------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na RGA+

- poprawił się (chyba) dzwięk - jakby trochę czystszy i nie słychać już tak pracującego twardziela,

- wreszcie sensowne opcje w sterowaniu kanałami IDE (przedtem ich nie było)

- no i w końcu mogę uruchomić InCD, wcześniej po uruchomieniu następował zwis (występowało to tylko na sterowniku NVidii, na Windowsowych działał, ale były fatalne transfery na HD)

 

Co do wydajności to jeszcze nie testowałem, ale nawet gdyby trochę spadła (w co nie wierzę) to i tak bym nie zmienił na oryginale z pudełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc mniej wiecej bez zmian u mnie. bez rewelacji. IDE faktycznie zmienione, ale tez bez przyrostu wydajnosci raczej. Ogolnie nic ciekawego.

Sciagnalem wersje angielska i zainstalowalem na stara polska i jest po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za cholere nie moge ich zainstalowac. Wyskakuje logo nvidii pasek idzie do konca i znika wszystko. Nic sie nie dzieje. Usuwalem recznie stare stery nawet ale nic nie pomoglo. Dalej to samo. Antyvira tez wylaczylem. Jakies sugestie czy mam sie powoli zbierac do instalowania windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale nie wiem dlaczego program diagnostyczny do kontroli temeratur systemu po instalacji nowych sterow nvidii przestal mi pokazywac temperatury HDD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale nie wiem dlaczego program diagnostyczny do kontroli temeratur systemu po instalacji nowych sterow nvidii przestal mi pokazywac temperatury HDD :(

Bo zainstalwales IDE SW. U mnie jest podobnie
ja tez zainstalowalem te IDE SW i w HDTachu obciazenie proca siega nawet ponad 50% 8O Da sie teraz jakos to sprowadzic do "normalnego" poziomu 5~7% :?: (Od)instalowac cos, ustawiac - co robic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem... Po zainstalowaniu tych sterów i po ponownym uruchomieniu kopmutera nie mam wogóle obrazu :-( wszystkie światełka na monitorze migają.. (podobnie miałem jak instalowałem Nvidia Display Drivers 43.xx)

Wie ktoś może dlaczego??

 

P.S. Monitor zachowuje sie tak jak bym ustawił za wysoką rozdzielczość!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po zainstalowaniu IDE SW oprocz tego ze przestaly programy dawac odczyty ze SMARTa, przy ponownym uruchamianiu komputera za kazdym razem zatrzymywal talerze dysku i od nowa rozkrecal...

 

Pozdrawiam Aciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że chłopcy z Nvidii sknocili sprawe z tym sterownikiem IDE. Poczytałem po innych forum także u siebie (w nocy instalowalem windowsa 4 razy bo nie chcialo mi to dziadostwo dobrze działać ;)

 

A więc nie dość że z nowymi sterownikami IDE nie dziala duzo gier, sa takze problemy typu wylaczanie sie dyskow przy resecie systemu oraz najlepsze! - gdy mamy problem typu zwiecha przy startowaniu windowsa - czarny obraz lub zamrozony pasek postepu przy ladowaniu widnowsa to gdy bedzie chcieli w trybie awaryjnym przywrocic stare sterowniki do dysku to zonk! - niestety komputer nie odpali sie takze w trybie awaryjnym. pogada dopiero sformatowanie partycji na czyto i reinstalacja windowsa!!!

 

Szkoda słów. Nie dosc ze robili te sterowniki przez prawie pol roku to teraz okazuje sie ze sa jeszcze gorsze niz te stare i wiecej psuja niz naprawia. Dziadostwo i hanba dla nvidii. Po wszystkich doswiadczenia nie kupuie juz nigdy wiecej plyty z chipsetem NVidii. Olewaja klientow na maxa !!!

 

Rozgoryczony pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie obciazenie proca przy testowaniu HDTach'em :?:

Interesuje mnie oczywiscie przy jakich ustawieniach we wlasciwosciach sprzetu (kontrolera) i czy instalowaliscie IDE SW (ew jakies inne stery) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że chłopcy z Nvidii sknocili sprawe z tym sterownikiem IDE. Poczytałem po innych forum także u siebie (w nocy instalowalem windowsa 4 razy bo nie chcialo mi to dziadostwo dobrze działać ;)

 

A więc nie dość że z nowymi sterownikami IDE nie dziala duzo gier(...)

np herosy 4 :evil: :bij: :x

niech pieklo pochlonie nvidie - najpier odkurzacz FX a teraz taki zonk :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zdazrzyła się dziwna sprawa z tymi sterami. Transfer faktycznie podskoczył, ale nie dało się pracować w Windowsie. Sypało tonami błędów. Nie dało się nic zainstalować. Generalnie kupa. Zacząłem kombinować. Po pierwsze odkęciłem system. Wszystko na optimized defaults. Ruszem i wszystko gra. Wpadłem na pomysł, żeby przełożyć wiartak z NB na SB. POdkręcam system. FSB 200. Odpalam i chodzi. Potestaowałem wczoraj troszkę i generalnie było OK. Jescze jedna kupa. Za cholerę te stery IDE nie chcą się odinstalować. Usuwam je z menadżera. Restart. I zamiast zwykłych windowsowych znowu mam te od Nvidii :!: :?: Coś jest cholera skaszanione i to mocno. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie sypneło po instalce tych sterów,a poprawiła mi się

jedna rzecz : DEFRAGMENTYZACJA DYSKÓW pod WinXP, na (sterach ide sw).10 Gigową partycję defr. mi 15min. a przedtem 40-45min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po instalacji tych sterów przestał działać Battlefield 1942 - nie widział CD, mimo ,że mam 3 napędy :evil: aplikcje do testowania CD widziały z kolei tylko jeden (pierwszy). poza tym drastycznie spadła szybkość odczytu z CD/DVD... przywracanie systemu nie pomogło - spowrotem instalowały się te <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane drivery IDE SW. próba deinstalacji i przywrócenia starych zakończyła się totalnym zwisem podczas ładowania systemu. na szczęście miałem świeży backup i po raz kolejny Ghost uratował mnie przed reinstalką Windows :)

po wszystkim zainstalowałem je już bez IDE SW i teraz wszystko gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zniknela nagrywara (Master) a cd rom (slave) system widzi normalnie :/

a tak w ogole to musialem wszystko recznie instalowac bo instalator rozpakowal tylko pliki a pozniej zdechl - system mam winxp sp1 pl + wszystkie updatey :-/

co do szybkosci pracy systemu to nie zauwazylem jakiejs szokujacej roznicy.

jesli mam byc szczery to nowy pakiet IDE SW jest do bani :-/

chyba w ogole nie przetestowali tych sterow i z jakiej paki maja certyfikat WHQL :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po ich instalce mialem te same 2 problemy:

1. rokzrecajace sie i stopujace talerze dysku przy resecie

2. battlefield nie odpalal bo myslal ze plyta jest nieoryg

 

do pupy te nowe sw sa, odradzam ich instalacje, cale stery sa ok ale jak pyta o sw wduszajcie "Nooooooo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po ich instalce mialem te same 2 problemy:

1. rokzrecajace sie i stopujace talerze dysku przy resecie

2. battlefield nie odpalal bo myslal ze plyta jest nieoryg

 

do pupy te nowe sw sa, odradzam ich instalacje, cale stery sa ok ale jak pyta o sw wduszajcie "Nooooooo"

A jakie masz obciazenie proca w HDTach'u :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jakie masz obciazenie proca w HDTach'u :?:

teraz to juz nie wiem bo je wywalilem , ale skoro powtarzaja sie te same rzeczy to mozliwe ze u mnie tez bylo wysokie
A jakie masz zainstalowane stery (i w jakiej kolejnosci) i jakie masz teraz obciazenie proca w HDTach'u :?:

Dzis w nocy instalowalem z Ghosta kilka razy czystego XPeka zeby to sprawdzic, ale za cholere nie moge ustalic, ktore i w jakiej kolejnosci stery instalowac, zeby miec "normalne" obciazenie na poziomie 6-8%... Zawsze bylo ponad 50% :?

Ktore nForce Drivers (+ ew IDE SW) zainstalowac i co/czy dodatkowo trzeba poustawiac, zeby bylo i wydajnie i nie obciazalo proca w tak duzym stopniu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...