Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzą u mnie na 400MHz bez problemu, bo jak dam w BIOSie na DRAM Freq na AUTO to tak się właśnie ustawiają. Zresztą to są PC3200.

A Command Rate to się pobawię i podam ;)

Edytowane przez Vatzeque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że na 1T i 2x200 mogą niby iść ale w XP będą niestbilne bardzo. Czasem podniesienie napięcia daje coś ale czasami i tak miewa się nieokreślone resety w momentach dziwnych i nieprzewidywalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk to jest z tym odczytem temp. na A7V600-X??

ASUSprobe, Everest, SpeedFAN wskazują 48 stopni po graniu (obciążony0, wychodzę do windy, robię restart i w BIOSie jest zawsze o 8stopni więcej.

Mam teraz BIOS 1009, miauem inne wersje i zawsze to samo :/

Generalnie tak jest przy tej płycie, ale czemu?! Któremu odczytowi dać wiarę??

Już prowadziłem ostrą polemikę z ichnym supportem, ale za przeproszeniem goowno wiedzą albo wróżą z fusów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A7V600 (pełnej) odczyt był prawdziwy...

Być może 1 pomiar jest z diody z socketa a drugi z procka i wtedy może być taka rozbieżność.

Jeśli w programach dałoby się nastawić z czego ma być odczyt wówczas nie byłoby wątpliwości.

Teoretycznie lepiej myśleć że jest to ta wyższa temperatura ;)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie ten sam problem Temperatura z socketu jest zaniżona ... a temp w biosie to odczyt z diody termicznej w procu ... i to ona jest miarodajna ... i zazwyczaj wskazuje duże wartości i może sięszybko zmieniać w krótkim okresie czasu .. nawet nie wiem gdzie jest umieszczony ten czujnik w sockecie .. zawsze był to element stykający sie z dolna częscią laminatu proca ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do temp z diody termicznej .... żaden program a wiele ich przetestowałem nie daje odczytu z tej że diody tylko bios .... mowa o ver A7V600-X nie wiem jak w innych .. też mnei troche denerwuje ... ten odczyt , aktualnei mam Hmonitor i takk jak inne pokazuje dużo zaniżoną temp z socketu < czujink na sockecie nei styka się z procem , to co to za mierzenie temp >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze kilka osob posiada ta plyte dlatego stwierdzilem ze warto zalozyc taki topic tym bardziej ze nie bylo wczesniej miejsca do dyskusji na jej temat, a chcialbym zebrac wszystkie informacje na jej temat.

 

Dołączona grafika

 

A teraz kilka moich spostrzezen i uwag odnosnie tego mobo:

 

-plyta jest na chipsecie KT600 i niestety nie ma blokady dzielnika PCI/AGP i mimo ze w biosie mozna zmieniac FSB do 250 maksymalne jakie ktos osiagnal wynosilo bodajze 230.

 

-Jedynie z NAPIEĆ mozna zmieniac Vcore, niestety nie ma mozliwosci zmiany napiecia na pamiecach. Vcore mozna ustawic z przedzialu 1.5-1.85v aby moc ustawic wieksze nalezy przelozyc zworke ktora pozwoli na zmiane napiec od 1.7-2.05v ale UWAGA! w biosie ustawienia pozostaja te same, wiec nalezy dodac 0.2v do biosowego ustawienia.

 

-Rowniez czujniki dajace odczyt napiec, maja przeklamania, glownie wlasnie ten od napiecia na procesorze. (Realny pomiar miernikiem)

 

-Nalezy rowniez zwrocic uwage na CHŁODZENIE mostkow, na mostku polnocnym jest nieduzy radiator, na poludniowym brak jakiegokolwiek. Dlatego polecam radiator z NB przelozyc na SB, a na polnoc zalozyc chocby niebieskiego badz zlotego Zalmana  ktory radzi sobie z chlodzeniem nawet bez glosnych wicherkow. Nawet jesli nie zamierzasz zmienic chlodzenia to warto sprawdzic co znajduje sie pod radiatorem, czasem mozna spotkac mala kropke czegos co potocznie nazywa sie pasta

 

-Zintegrowana karta dzwiekowa posiada tylko trzy wyjscia i niestety nie ma mozliwosci podpiecia rownoczesnie mikrofomu i glosnikow 5.1 chyba ze przez przedni panel, irytujaca rzecza jest rowniez koniecznosc restartowania komputera aby wprowadzic zmiany w ustawieniach glosnikow. Dopiero inne sterowniki rozwiazuja ten problem.

 

-Plyta posiada rowniez 2 gniazda S-ata oraz otwory na sruby jesli ktos ma ochote na wc  :wink:

Prosze o wypowiedzi na temat plyty a nie w stylu "nie kupujcie tej plyty bierzcie Abita NF7 bo jest najlepszy"

 

Pozdrawiam

1327927[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie płyty K7V600 na niej jest gniazdo FP_AUDIO ale niemam pojęcia jak podłączyć wejścia na słuchawki i mik mam takie kabelki GND, MIC IN R, MIC IN L, GND, R-OUT, L-OUT?

I jescze jedno co z tym piszczeniem w słuchawkach (daje max i słysze szumy jak dam ciszej to jest ok) był ten problem poruszany i niewiem jak se z tym poradzić?

Edytowane przez katana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis gniazda FP jest w Książeczce Do Płyty.

Szum => czasami sprzężenia z CD-ROM lub LINE-IN lub MIC => należy na chwilę wiciszyć całkowicie kanały i zobaczyć czy to właśnie nie któryś z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis owszem jest są takie piny

MIC2, AGND, MICPWR, +5VA, Line out_R, BLINE_OUT_R, NC,

Line out_L, BLINE_OUT_L a na kabelkach takie oznaczenia

GND, MIC IN R, MIC IN L, GND, R-OUT, L-OUT i niemam pojęcia jak to połączyć??

PS.chcialbym zauważyć żę są 2 GND jeden brązowy jeden żółty.

PS1.I jest taki problem R-OUT do czego mam podłączyć do Line out_R czy BLINE_OUT_R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj i sprawdz :) W pelnej mozna regulowac wentylator cpu. Chociaz pare razy zdarzylo sie, ze i inne moglem kontrolowac, ale np. wczoraj tej mozliwosci nie bylo :| Ot taka dziwna plyta.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...