Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

@ Jacek

 

A może masz padnięte RAMki... Weź wyłącz w BIOSie 1T Command na Disable i zobaczysz wtedy czy będzie chodziło dobrze. Nie słyszałem żeby to działo się z kostkami 256 ale... 512 (Kingstona) często sypały się na 400 na 1T Enable...

 

 

 

 

A co do napięcia i zmiany BIOSu to już powiedziałem, że nawet gdyby wymuszono, to brak mosfetów i kondziołków uniemożliwiłby regulację Volt na RAM.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko do znawcow :]

Ktos wie ile jest wejsc ( mova o zasilaniu ) na wentylatorki ?

Bo chcialem zrobic lepszy obieg powietrza w budzie i nie wiem ile moge kupic :o

Chce zakupic jeden nawiewajacy i jeden wyciagajacy z tylu ( lub nawet 2 nawiewajace )

Czy bede mial tyle wyjsc na plycie A7V600 ( pelne ) ? jedno jest standardowo zajete przez wentylka na procku. Musze zrobic obieg lepszy bo kupilem radka 9800pro i wydziela wieksza temp niz wczesniejszy GF FX 5200 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 oprócz CPU. Jeden Chasis i jeden Power (mowa o tych 3pinowych)

Czyli jeden na tył pod zasiłką wywiewający siepłe i jeden na przód wtłaczający zimne do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jacek

 

A może masz padnięte RAMki... Weź wyłącz w BIOSie 1T Command na Disable i zobaczysz wtedy czy będzie chodziło dobrze. Nie słyszałem żeby to działo się z kostkami 256 ale... 512 (Kingstona) często sypały się na 400 na 1T Enable...

1459237[/snapback]

To tak 1T CnD wyłączyłem i to samo sie działo. Pamięci też inne wsadzałem (512 Kingstona). Ponadto zmieniałem ustawienia magistrali dla pamięci i to samo. Później timingi dawałem słabsze i też to samo. Co ciekawe w Memteście błąd wyskakuje zawsze na 5 teście (bez znaczenia czy puszcze tylko 5 czy od początku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok magic kurde fixed

 

otorz w advenced features setup jest S2K Bus Driving Strength otorz jest to funkcja ktora pozwala na wzmocnienie sygnalu na tranzystorach P i N po przestawieniu na manual mam domyslen 2 i 3. I teraz to co najpiekniejsze! :) po lekkim wzmocnieniu juz 3 i 4 starcza. System sie podnosi na fsb 166 (na tej mojej dziwnej plycie ktora czasem wymaga dodatkowego restartu... ) i rebootuje normalnie. problemy dotyczace podnoszenia sie zniknely nie jest juz jak na razie wymagany reset rzyby zacal sie podnosic :) na zdrowej plycie podniesienie na 3 i 4 powoduje zawieche :) Widocznie kojaze ze plyta uruchomiona z prockiem bez radiatora w ciagu 0,5 s pociagnela za duzo pradu. tzn. procek. jak kazdy wie wraz ze wzrostem temp rosnie pobor produ - reakcja lawinowa) wiec jesli procek w 0,5 osiagnal krytyczna temp i plyta sie wylaczyla mysle ze moglo to troche wypaczyc tranzystory. Teraz testuje... na fsb 200 mimo wszystko sie nie reebotuuje. Wymagane wylaczenie i wlaczenie

Edytowane przez INQO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem, mianowicie chciałem się dowiedzieć co to jest dioda chasis a raczej do czego służy gdyż nawet przy wyłączonym kompie dioda się świeci, aha i jeszcze jedno zauważyłem że zintegrowany lan ma 2 diody zieloną i czerwoną a mi czerwona nie świeci a zielona mruga nawet przy wylączonym kompie (net działa). dodam jeszcze że jak startuje nie slysze normalnego piknięcia tylko czasem słysze 2 czasem trzy albo jeden dłużej albo jeszcze inaczej nie wiem co to moze być. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie świeci się właśnie zielona (chyba że teraz na wersjach -X jest inaczej)

Montowałem kilka V600 i V600-X i wydaje mi się, że zawsze była zielona.

 

I tak oznacza poprostu to, że masz +5VSB czyli, że zasilacz daje moc na płytę i mógłbyś wystartować ją za pomocą Myszy PS/2 lub klawiatury (jeśli masz odpowiednio ustawione zworki na płycie i w BIOS'ie)

 

 

A dlaczego komputer Pika Ci dziwnie to już nie wiem... Gdybyś opisał Dokładnie i jakie są po tym objawy...

Opis Pikania BIOS'ów masz tutaj:

BIOS Signals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem opisy kilka razy i zawsze było tam albo pikanie jedno i działa albo jakieś inne i nie działa a u mnie jest inne i działa, znalazłem tylko takie coś na forum asusa "High frequency beeps when system is working......cpu overheated,system running at a lower frequency." co by chyba znaczyło że system działa ale proc się przegrzewa. lecz ja mam 44 stopnie(duron 1300). A i dlaczego miga mi lampka od netu przy wylączonym kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne ma prad to miga ja tez tak mam :) widocznie jakimis pakietami sie wymieniaja :) ja tez tak mam i sie nie przejmuje :) a co do pikniec to mi chyba glosniczka nie azmontowali bo nic nie pika podczas startu :P

Edytowane przez kwiateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha też się zbyt nie przejmuje ale nurtowało mnie to. patrzyłem na zworki i wszystkie są na +5v bez sb dodam że nie używammyszki ps2 lecz usb. w biosie wszyskie funkcje włączania zapomocą klawiatury czy innych zeczy wyłączone. a proca duron 1300 przy starcie wyczytuje jako 866 :? w windzie normalnie 1300. a teraz uwaga dla tych którzy chcą kupić pamięć spec tek do tej płyty mi spec tek 266mhz 128mb nie pasował wchodził ciężko a jak wszedł głośniczek pikał błąd pamięci. obecnie wsadziłem jakieś no name.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ciebie zrobili w Balona

Ja na spestekach jechałem ale Typu PC133 a nie PC266 :)

 

A lampka pali się, żeby informować, że w ogóle jest zasilanie podłączone i że mógłbyś gsybyś chciał odpalać z klawiatury, myszy czy innych bajerów => i tylko tyle: Masz Zasilanie

 

I karta sieciowa też zawsze mruga.

 

Co do piknięć to możesz ewentualnie sprawdzić czy BIOS też wewnątrz przetaktował procka.

A którego BIOSu używasz??? 1008 czy tej 1009.003Beta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciowka miga bo zawsze mozesz wake-on-lan zrobic :) wypnij kabel sieciowy to powinna przestac... zreszta nie masz wiekszych problemow niz swiecaca lampka z tylu komputera?? No chyba Cie nie razi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cos burczy... nie wiem co, pomocy ;) :P

 

Z zupelnie innej beczki:

Jak na tej plycie zmierzyc napiecie vcore? Mam ustwaione overvoltage i to co podaje monitoring napiec w biosie nie zgadza sie z tym co powinno byc w rzeczywistosci. Powinno byc +0,2 do ustawionego i zmieniac sie co 0,05 ale fajne cuda czasem wychodza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem jak sie ustwaia napiecie ;) tylko jak ustawie np 1,7 to bios podaje ze jest 1,74, ustawie 1,9 jest 1,86. takie roznice mnie troche denerwuja. dlatego chcialbym zmierzyc jaki jest real vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie patrz na programy, sprawa wielokrotnie poruszana na forum

2) napiecie sie mierzy a na wyjsciu cewek :) -sekcja zasilania proca :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...