Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żartuje, poprostu takiego biosu jeszcze nie widziałem, a prosił mnie ktoś o pomoc przez net. Znalazłem manual do tej płyty i myślałem że tam będzie

"First Boot Device" itd. ale tego tam nie ma, dlatego poprosiłem o pomoc na forum.

Ja mam zupełnie inną płyte, a osoba ktura mnie poprosiła o to, nie ma o tym pojęcia.

Więc prosze jeszcze raz o wytłumaczenie mi tego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się po prostu kolejność BOOTowania. Można nastawić na początek każdy rodzaj nośnka danych => FDD, CD, HDD, SCSI, S-ATA => wejdź na stronkę ASUSa i sciągnij sobie instrukcję do płyty (Twój kumpel posiadając płytę musi mieć to samo w formie książeczki) i jest tam dokładnie napisane. (+) i (-) przenosi ważność nośników a (enter) daje możliwość wyboru podopcji. ;) łatwe i przyjemne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem doskonale o kolejności BOOTowania, ale gdzie to się ustawia?

We wszystkich BIOSach jakie widziałem było to w zakładce: "Advanced BIOS Features", a tutaj w tej zakładce nic takiego nie ma.

Znalazłem w necie manual do tej płyty, jest tam zakładka BOOT/ATAPI CD-ROM i ja myśle że to jest to, ale osoba z kturą rozmawiałem

muwi mi że ma do wyboru "Disabled" i "GCR".

Nie mam tego BIOSu i nie moge sprawdzić, ale wydaje mi się że GCR to nazwa tego napędu.

Tłumacze to na GG, nie wiem co ta osoba robi nie tak.

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wal na strone asusa i ściągnij manuala w PDFie i bez problemu poinstruujesz...

Bootowanie opisane na stronie 2-27 i jest tak:

 

1. Removable Device

2. IDE Hard Drive

3. ATAPI CD-ROM

4. Other Boot Device

 

obok każdej z tych opcji można wybrać dokładnie o który dysk/napęd ma chodzić.

Dla dysku S-ATA przy 4tej opcji wybiera się SCSI/S-ATA Boot Device i za pomocą (+) przesuwa się to na najwyższą pozycję =>z 4tej na 1wszą

 

W zakładce Advanced należy nastawić Onboard ATA Boot ROM (ENABLED) => jest to prawie na samym końcu, a opcji jest więcej niż mieści się na 1 ekranie => strzałką w dół dochodzi się w końcu do początkowo ukrytych. => strona 2-20

W zakładce Advanced/PCI Configuration należy nastawić Onboard ATA Device First (YES) => strona 2-22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt miernika potwierdza napięcia podawane pzrez programy .... a nawet są one jeszcze troszeczkę niższe , ale to może być już błąd pomiaru ... mogli by zrobić coś z tym biosem ..... który przekłamuje o 0.04 V !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej plytce zmieści się Pentagram Q 80 AlCu zamierzam sobie taki sprawić i nie chce mieć niespodzianki gdy przyniose go do domu i okaże sięże nie wchodzi ... posiadam ten większy , srebrny radiatorek na NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej plytce zmieści się Pentagram Q 80 AlCu zamierzam sobie taki sprawić i nie chce mieć niespodzianki gdy przyniose go do domu i okaże sięże nie wchodzi ... posiadam ten większy , srebrny radiatorek na NB

1482791[/snapback]

 

Zmieści się, nie wiem jak z zasilaczem. Ja miałem wątpliwość, czy wlezie AL92. Wziąłem sprawdziłem, czy zmieści się "coś wielkości płyty CD" - mieściło się bez problemu, więc z płytą poszedłem do sklepu i przymierzyłem. Wiatrak okazał się mniejszy :) więc wszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że mostek południowy robi się bardzo gorący takk na oko to ok 60-65 st ... czy to nie wpływa na stabilnosć płyty , wydaje mi się ze przydał by się tam, chociaż skromny radiatorek .. taki jak epox stosuje na swoich flagowych modelach z KT600 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tej płyty. Kupiłem a7v600-x semprona 2300+ 512 ram kingsona pc3200, i do tej pory wyłacza mi się co jakiś czas klawiatura i mysz, tzn komp działa dalej a one przestaja reagować. Bardzo denerwująca sprawa jak ktoś wie co zz tym zrobić to czekam na pomoc. pozostały konfig to klawiatura i mysz logitech opytczna radiowa, system win 2000 sp4, dysk segate b VII 120gb dvd-rw nec nd3520a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że odczyty temperatur na tej płytce nie są do końca prawdziwe .... SiSoft Sandra i inne pokazują mi temp proca 40 st , jak szybko zresetuje kompa i wejde do biosu jest ok 53 ... co jest ... wiem że w biosie jest to odczyt z diody termicznej proca ...ale żeby różńica była aż taka ..?? ________czujnik z Mobo pokazuje 38 to troche duzo jak na temp wewnatrz kompa :( ,, Czy czujnik pod temp proca jest umieszczony pod socketem ... pewnei sie nie styka z laminatem proca ....i stad ta zaniżóna temp .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie:

jaki jest kontroler SATA na płysie A7V600-X (z podpisu)??

Bo zamierzam kupić sobie twardziela na SATA II i musze sie dowiedziec czy bedzie kompatybilny. W większości przypadkach jest, ale mogą być problemy i dlatego chciałbym wiedzieć jaki jest kontroler SATA. Nigdzie nie ma napisane? :blink: Chyba że przeoczyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VT6420 (VT8237) - tyle :-| szukałem tam już i nic nie znalazłem, wiec dlatego zapytałem.

A chodzi mi o to: sata; sata II - ostatni post.

Silicon? Mogą być problemy z tą płytą, takie jakie opisywane w temacie (link)?

Bo jak juz kupie twardziela, to pewnie taniej mi wyjdzie tego Asusa zmienić :) Ale najlepiej jakbym nic nie musiał robić. Czy ktoś w ogóle ma na płycie (z podpisu) dysk SATA II wpięty do płyty z SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem slackware 9.2 i chodziło OK. Linux jak linux. A muzyka też działała, chociaż sam na slackwarze nie umiałem tego zrobić, ale ktosmi pomógł i sprawdziłem chodzi hehe. Z SATA nie wiem jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam wlasnei tą plyte a7v600-x

 

-tną mi sie gry np UNREAL TOURNAMENT 99 gdzie wczesniej bylo oki !!

-mam XP-ka

 

powiedzcie mi co mam zaisntalowac jakie stery , jakiego Directx

 

 

 

2 problem

 

nie dziala mi dzwiek skad pobrac stery bo !! powiedzcie jak zainstalowac stery niby zainstalowane a nie dziala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...