Skocz do zawartości
FuXx^

Uszkodzony Dysk W Laptopie, A Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Może wy mi odpowiecie na pytanie odnośnie gwarancji na taki dysk. Laptopa kupiłem w 2008 w listopadzie. Wiec mam gwarancje do października 2010. I dysk mi niestety wypluł parę bad sectorow. W związku z tym chciałbym go oddać na gwarancje, bez oddawania całego laptopa. Jest to seagate momentus 5400. Czy jak wyjmę taki dysk i wyśle do seagate to uznają mi gwarancje na niego ? Czy muszę oddawać całego laptopa ? Bo nie mogę sobie zbytnio pozwolić aby wysyłać całego laptopa z powodu głupiego dysku. Acha.. Jeszcze jedno. Mianowicie, jesli po skanowaniu tego twardego w mhdd wyskoczylo mi ponad 160 uncr to dysk juz jest totalnie od odrzutu ? Bo moge go normalnie odpalic i skopiowac spora wiekszosc danych. Pozdrawiam

 

UPDATE:

Przy 16% ma juz 1200 uncr ;) Nie wiem czy to zle, czy super zle czy tragedia i do kosza hehe

Edytowane przez FuXx^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Może wy mi odpowiecie na pytanie odnośnie gwarancji na taki dysk. Laptopa kupiłem w 2008 w listopadzie. Wiec mam gwarancje do października 2010. I dysk mi niestety wypluł parę bad sectorow. W związku z tym chciałbym go oddać na gwarancje, bez oddawania całego laptopa. Jest to seagate momentus 5400. Czy jak wyjmę taki dysk i wyśle do seagate to uznają mi gwarancje na niego ? Czy muszę oddawać całego laptopa ? Bo nie mogę sobie zbytnio pozwolić aby wysyłać całego laptopa z powodu głupiego dysku. Acha.. Jeszcze jedno. Mianowicie, jesli po skanowaniu tego twardego w mhdd wyskoczylo mi ponad 160 uncr to dysk juz jest totalnie od odrzutu ? Bo moge go normalnie odpalic i skopiowac spora wiekszosc danych. Pozdrawiam

 

UPDATE:

Przy 16% ma juz 1200 uncr ;) Nie wiem czy to zle, czy super zle czy tragedia i do kosza hehe

Pytanie ile jest gwarancji na dysk i od kiedy sie zaczela. Z fusów się nie wywróży. Zadzwon do serwisu/sklepu/dostawcy i sie dowiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jest tutaj jakakolwiek dyskusja? Każdy zainteresowany zadzwoni do serwisu i spyta się w jaki sposób serwisowany jest dysk od laptopa.

W przypadku ASUSa wysyłałem całego laptopa bo dodatkowo poprosiłem o wymianę zawiasów matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byście Panowie "mądrzy" zauważyli, zadałem również pytanie odnośnie stanu dysku. Ale to trzeba przeczytać cały watek.. i tutaj zaczynają się chyba schody dla niektórych. Powtórzę. Chciałem się również dowiedzieć, jak 1200 uncr przy 16% ma się do stanu dysku ? Jest to już totalne zabicie, bo dysk jako tako wykrywa i idzie z niego coś jeszcze kopiować. A 3 partycje na nim wcześniej utworzone wykrywa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1-2 UNC to już lecisz na gwarę, bo od tego jest gwara. Dysk to nie LCD, gdzie producent zezwala na istnienie 2-3 martwych pixeli.

 

Jak możesz dysk odpalić, to odpal i kopiuj wszystko na inny dysk bez zastanowienia. Część danych może się okazać uszkodzona, ale i tak lepsze to niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...