Skocz do zawartości
PB782

Modernizacja zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Nic tu nie zdziałasz. wogóle ciężko bezie wysapać te 300zł z tego zestawu. Proc 100zł, płyta 100zł, ram 100 zł, vga 100zł. Reszta raczej zostaje. Masz 400 stówy, 3 stówy do kieszeni i za tę stówe kupisz sobie conajwyżej starego athlona 2000 przy dobrych wiatrach. Szukaj oszczędnmości gdzie indzie, tu gra nie jest warta świeczki. Twój komp, mimo iż jest dla ciebie b.wydajny przy nowych podzespołach jest szarą myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję modernizację komputera opartego o podzespoły:

 

CPU: Intel E2160 @ 3 GHz + Pentagram Karakorum

MOB: Gigabyte GA-P31-DS3L

GPU: Palit 8600GT Sonic+ + ZeroTherm Hurricane HC92 CU PASSIVE

MEM: Kingston 2 GB 667 CL5 DUAL

HDD: Samsung HD103SJ + Seagate ST3250410AS

SND: Sound Blaster Audigy 2 SB0240

DVD: LG GSA-H66N

PSU: Be Quiet L7 430W

BOX: Antec Three Hundred

Monitor 24" full hd.

 

Niestety zestaw już nie domaga jeśli chodzi o gry. Aby osiągnąć przyzwoite 50 - 60 fps w DIRT 2 musiałem zejść do rozdzielczości 1600x900 i detali praktycznie wszystko na low. Aż się boję sprawdzać nowego GTA Liberty City Stories ;)

 

Mam do wydania około 400 - 500 zł. Wiem że cudów tym nie zdziałam ale może jednak nie będą to stracone pieniądze. Myślę nad zmianą karty graficznej i dołożeniem ramu ale z tego co się orientuję to w mojej płycie głównej jest problem z kościami 4x 1 gb czy jakoś tak i musiałbym wymienić na 2x 2gb a to niemałe koszty.

 

Proszę o jakieś wskazówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E5200? Czy czasem nie dostanę tej samej wydajności co teraz? Poza tym procesor wydaje mi się że daję radę.

 

 

BTW: Dlaczego mój nowy temat skleił się z poprzednim sprzed 3 miesięcy i o czymś zupełnie innym?

Edytowane przez PB782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5770 to raczej za drogi interes, myślałem o takiej cenie licząc się już ze sprzedażą moich podzespołów.

 

Co będzie lepsze: HD4850 czy HD5670? HD4850 512 MB można dostać za 360 zł z wysyłką ale czy do takich rozdzielczości nie będzie to za mało pamięci?

 

 

A może używany 8800GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...