Skocz do zawartości
MAT

Jak najlepiej zmodywfikować zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym abyście w tym poście opisali jak się do tego wszystkiego zabrać żeby czegoś nie spier.........,ta modyfikacja ma na celu wyciszenie go ,zwiększenie wydajności,itp(czytałem parę postów i pisano tam o nawierceniu dziór ,przykręceniu radiatora do już istniejących) chciałbym(a raczej proszę was o to)żebyście dokładnie to opisali i moze poparli fotkami.

Pozdrawiam Mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja zrobiołem mała modyfikacje... oczywiście najlepszym rozwiazaniem było by zainstalowanie bloczku wodnego, ale to narazie neistety nei nastąpi :P

 

Więc tak w moim 300w codegenie wyciałem kratke z tyłu i wstawiłem grilla i wiatrak spire'a taki z aluminiową obudową...(oczywiście na 7v) cięzko wchodził tam ale się udało... ;) planuje jescze wycięcie dziury nad prockiem i zainstalowanie jakiejś większej turbiny 120x120 czy coś... ale narzie słabo z czasem :/ myśle że jak zaisntaluje ten drugi to spokojie puszcze oba na 5v i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zasilaczu 300W rubikon'a powyginalem bedące w nim radiatory i wyciloem kratke z przodu a z tylu wyciołem grila i puscilem wentylatro na 5V i juz mi chodzi od grudnia i jest dobrze napiecia trzyma jak skała. Niektórzy mowia ze taka modyfikacja spowoduje ze mi sie zasilacz zepsuje ale odpukac mi dziala dobrze i jest duzo ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja planowałem wywalenie "grilla" z mojego codenena (kiedy go jeszcze miałem) i wstawienie prawdziwego grilla z coolera titan (mniejszy opór i hałas) oraz miałem zamiar powyginać radiator (jest po ponacinana blacha a rozgięcie zwiększy powierzchnię po której przepływa powietrze). powinno to dać niższą temperaturę i stabilniejsze napięcia ale kosztem 10zł wymieniłem go na fortona 250 GTA i nic nie muszę robić . :)

mój codegen miał ładne napięcia więc wyszedłby porządny zasilacz. wiatrak był niesłyszalny, zero wycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam codegena i po przeczytaniu paru postów zacząłem się tym poważnie przejmować (wymieniłbym ale jestem totalnie spłukany)-może jakieś rady odnośnie wykrywania ,sprawdzania okresowego czy zasiłka czasem się nie pierdzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszcie mnie dalej chłopaki a chyba przestanę <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>ć kompa :cry: (często takie gó....wno ciągnie za sobą inne rzeczy?)

Ja serio nie mam kasiory narazie no ale w sumie mam już go prawie rok,od pewnego czasu mam kilka wentyli podłączonych dodatkowo i idzie tylko czasami wiatrak z zasiłki coś brącha ,jak wyłącze i włącze ponownie to idzie dobrze.Nawet skręcam proca i grafe to idzie bez problemowo(może mi sie uda :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często takie gó....wno ciągnie za sobą inne rzeczy?

Nie często - przypadki kiedy po awarii zasilacza pada coś jeszcze są bardzo rzadkie - kumpel pracuje w sklepie i na 3 lata sprzedawania "Condongena" miel chyba takie 2 przypadki na serwisie.

 

Ja w swoim zasilaczy wlutowałem potencjometr (co prawda straciłem gwarancje) i ustawiam sobie obroty tak żeby nie było słychać wiatraka ale żeby był przepływ powietrza.

Na razie działa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszcie mnie dalej chłopaki a chyba przestanę <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>ć kompa :cry: (często takie gó....wno ciągnie za sobą inne rzeczy?)

Ja serio nie mam kasiory narazie no ale w sumie mam już go prawie rok,od pewnego czasu mam kilka wentyli podłączonych dodatkowo i idzie tylko czasami wiatrak  z zasiłki coś brącha ,jak wyłącze i włącze ponownie to idzie dobrze.Nawet skręcam proca i grafe to idzie bez problemowo(może mi sie uda :lol: )

 

Spoko :!: :!: :!:

Podłączone wentylki to 1% dodatkowego obciążenia.

Wiadamo, że Codegen to shit , ale nie musisz się martwić na zapas.

Odczytaj napięcia +3,3v, +5V i +12V z biosu i jak są w tolerancji +/- 5% to wystko jest OK - innych testów nie ma.

No chyba że - organoleptyczny, rozkręć zasiłkę - oczyść, zobacz czy nic się nie powoli "nie jara" , powąchaj - czy nie czuć swądu spalenizny i ... to wszystko. :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem coderena 300w zmodyfikowanego przez wycieci kratki z tylu i dodanie wentylatora "od spodu", oba byly na 7V, na sprzecie z podpisu i chodzilo, ale napiecia skakaly jak oszalale, ale przyszedl na niego czas. Zmienilem procka na 1700+ Palomino, wlaczylem kompa i poszedl zasilacz razem z prockiem....ale Duron nie byl sprzedany, a z drugiego kompa moglem pozyczyc zasilke. A teraz czekam na paczke z FSP300-60PNA(PF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ten codegen odszkodowania powinien płacić,co to za gó..wno jest kto taki syf robi ,jak by mi tak grafe i proca spaliło to skacze z mostu,wymieńcie może jakieś dobre,bardzo dobre zasiłki i podajcie ceny i namiary na nie

Cyba posprawdzam napięcia multimetrem bo serio się przejąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ten codegen odszkodowania powinien płacić,co to za gó..wno jest kto taki syf robi ,jak by mi tak grafe i proca spaliło to skacze z mostu,wymieńcie może jakieś dobre,bardzo dobre zasiłki i podajcie ceny i namiary na nie

Cyba posprawdzam napięcia multimetrem bo serio się przejąłem

Qurde, Mat - nie panikuj, i z mostu też nie skacz. :!: :!: :!:

Za małe pieniążki możesz kupić któryś z Fortronów -

poczytaj ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wycialem otwor po drugiej stronie zasilacza i zamontowalem dodatkowy wentyl 80x80, obydwa pracuja na 5v. jest cicho i oto chodzilo ;), a ryzyko przegrzania minimalne (zas. to huntkey 300w).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skałą??A daj zdjęcie z odpalonym MBM i prime95 w tle?

Nie mozesz pogodzic sie ze cos taniego moze byc dobre??

 

dlugi czas mialem rubikona 200W i takze nie byl zly

po przesiadce na FSP poczulem jednak co znaczy dobra zasilka cisz i napiecia nawet nie drgna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...