Skocz do zawartości
sirdan

ForceWare 196.75 zabójca kart

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem jeszcze takiego wątku więc lepiej ostrzec posiadaczy kart Nvidii. Nie instalujcie najnowszych sterowników bo karta pójdzie z dymem...

W tej wersji znajduje się bug, który sprawia że wiatrak nie idzie na pełnych obrotach i przepala sie karta. Nie dotyczy to wszystkich modeli.

ForceWare 196.75 Can Kill Your GeForce Card!!! - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Several StarCraft II beta testers have reported their PC or video cards have died after installing the NVIDIA 196.75 drivers. The large amount of reports have prompted Blizzard Entertainment to issue an official statement on the tech support forums after identifying the source of the problem.

 

Some players were blaming the StarCraft II Beta client's latest patch, but a Blizzard Tech Support representative quickly explained the issue is caused by the latest NVIDIA 196.75 drivers.

 

Blizzard recommended to uninstall the NVIDIA 196.75 drivers, and to downgrade to the previous driver version: 196.21. Starcraft II Beta is not the only application affected, thus this is a worldwide alert to every gamer out there. Blizzard concluded the fans control in this NVIDIA driver is not working properly.

Zrodlo - NVIDIA 196.75 kills video cards News Item | IncGamers

 

Cos w tym musi byc, te sterowniki juz zostaly usuniete ze strony nvidii takze jesli ktos jeszcze korzysta z 196.75 downgradujcie do 196.21.

Zastanawiam sie tylko jak one mogly wyjsc z bety bez ujawnienia takiego buga. :mur:

 

A, wiem tez ze zly dzial ale tutaj zaglada zdecydowanie wiecej ludzi i nie chcialem zeby ktos przeoczyl, bo moze to drogo kosztowac :lol:

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura na pulpicie Visty dobiła do 107 st. C - dobrze że zaraz po przeczytaniu informacji na innym portalu rzuciłem okiem na SpeedFana :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tych sterownikach wentylator rozkręcał się prawidłowo, ale coś spaprali z zarządzaniem energii. Włączyłem Furmarka by sprawdzić czy wszystko z nimi jest ok, wyszłem na może 2 min z pokoju, wracam a karta ma prawie 90'C :huh: Takiej temperatury to ja nie miałem wcześniej po 20-30 min Furmarka.

 

Jak ktoś ma te sterowniki to niech sprawdzi temperatury. Różnica w temperaturze jest duża. Wentylator powyżej 75'C rozkręca się na 100 % na obu wersjach sterowników, a pomimo tego karta jest dużo gorętsza.

 

Na betach 196.34 po 2 min mam 72'C, a po 15 min ok 80'C. Na 196.75 po 2 min prawie 90'C. Coś Nvidia nie może w tym roku wydać dobrych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba miec wode na karcie panowie ;]

 

dokładnie ;)

196.75 jak dotąd testowałem w kilkunastu tytułach i zero problemów (raczej lekki przyrost FPS)

w bench-smarkach niech Chaos się wypowie jak wypadają :)

;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

 

W wiadomości dot. nowych sterowników 197.13 znalazłem informację, o konieczności odinstalowania starych.

Ale czy to dotyczy starych wadliwych 196.75 czy wszystkich?

 

Tzn. czy jak mam teraz zainstalowane starowniki 195.62 to muszę je odinstalować przed instalacją 197.13 czy po prostu "nadinstalować" 197.13 na obecne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reguły zawsze lepiej(bezpieczniej) odinstalować stare

 

po prostu zawsze przy nadinstalowaniu zawsze moze sie zrobić jakiś syf(arty graficzne gdzie wcześniej nie było takiej opcji) lub inne dziwne cyrki, które zupełnie nie wystepuja przy czystej instalacji sterownika(jak wysypywanie się systemu, też sie zdarza)

 

ja do gf zawsze odinstalowuje, czyszcze cleanerem i po restarcie dopiero pakuję nowe, bo wole to zrobić raz niz pozniej bawic sie z systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...