Skocz do zawartości
mack

winda xp sie wiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno formatowałem komputer znajomej bo był strasznie zawalony wszystkim, nie chciała jednak tracić wszystkich danych a że miała 2 partycje to poleciłem jej przegrać muzykę zdjęcia itp. na partycję D:/ którą wcześniej wyczyściła ( nie formatowała jej ). Sformatowałem partycję C://, instalacja Windowsa przeszła gładko jednak potem zaczęły się problemy... Komputer został podłączony do internetu,( modem netii na USB) potem zarejestrowałem kopie winy w microsofcie. Już przy instalacji sterowników komputer zachowywał się nienormalnie - ekran czasami stawał, kursor niby się poruszał ale nic poza resetem nie można było zrobić, zainstalowałem avasta i zrobiłem skan całego komputera. Znalazał pare trojanów w katalogu windowsa ( tylko ) pousuwałem albo zaleciłem kwarantanne ale nic to nie dało. Spróbowałem wgrać winde po raz 2 ale dalej ten sam problem. Nie mam jak przypiąć dysku do innego komputera ( bo ma plombe), format obydwu partycji nie wchodzi w gre.

 

 

Windows XP Home edition sp1

intel cośtam 3,4ghz

256mb ram

radeon 9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co? śniadania nie jadłeś, że plomba przeszkadza w otwarciu komputera? Sądząc po konfiguracji, ma ten komputer jakieś 5 lat i jest dawno po gwarancji. Przez 5 lat zebrało się tyle kurzu, że będziesz się zastanawiał gdzie jest radiator od cpu. Co trzeba z tym kurzem zrobić chyba nie muszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp przeczyszczony, ( o dziwo tego dużo nie było) pasta jest niemalże nowa bo niedawno była wymienana płyta główna. jakieś pomysły inne? 2 partycja oczywiście też była skanowana ale na niej nic avast nie znalazł .

 

Płyta oryginalna z Vobisa

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czytaj przyklejone tematy! (pamięci i dysk do sprawdzenia w pierwszej kolejności).

2. Podłącz dysk do innego kompa z zainstalowanym dobrym antywirusem (najlepiej Avira) i wywal wszystko co znajdzie.

3. Nie wiem czy wiesz, ale Service Pack 3 nie powstał z nudów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywaliłem avasta, uruchomiłem menadżera zadań i mam tutaj proces AVP.exe który mi zżera 95% procka cały czas. fajne jest to że nie instalowałem tutaj kasperskiego a po wpisaniu w wyszukiwarkę " AVP.exe" nic nie znajduje. procesu nie dai się zamknąc z poziomu menadżera.

 

. problem rozwiązany, nie wiem jakim cudem ale plik AVP.exe był w katalogu windy, msconfingiem wywaliłem włączanie avp przy uruchamianiu a potem usunąłem plik programem o nazwie której nie pamiętam, zainstalowałem avasta , skan całego kompa i chodzi jak burza. dzięki za odpowiedzi

 

 

1. Czytaj przyklejone tematy! (pamięci i dysk do sprawdzenia w pierwszej kolejności).
Gdyby problem pojawił się po jakimś czasie a nie od razu po formacie podejrzewałbym pamięć albo cokolwiek...

3. Nie wiem czy wiesz, ale Service Pack 3 nie powstał z nudów!
Oczywiście ze wiem co to jest SP3 ale żeby go ściągnąć i zainstalować trzeba mieć sprawny komputer hę?

 

Gdyby problem był typowy na pewno nie zakładałbym nowego tematu , ale hej- forum właśnie do tego służy nie?

 

dziękuje dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...