Skocz do zawartości
HuT

Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Jako że nadszedł czas wymiany kompa,zwracam się do Was z serdeczną prośbą o pomoc!

 

Procesor:No właśnie-czy warto brać Amd x4 965? Z tego co o nim czytałem całkiem niezły, dobrze sobie radzi, czy może iść w stronę procesorów i5/i7?

Są droższe ale czy warto dopłacać?

 

Chłodzenie:-nie będe podkręcał, więc chłodzenie box'owe starczy?

 

Płyta główna:w zależności od procesora-ale czym się kierować przy jej wyborze? Są marki które mają ugruntowaną pozycję i z nich wybierać czy inaczej?

 

Ram:-Goodramy wydają się w porządku-tanie,sprawdzone(?).Starczą? Czy warto kupić droższe np Kingstone/Geil/Ocz/Patriot/A-Data itp itd. Jest między nimi jakaś różnica?

 

Grafika: Wydaje mi się że to Radeon 5850. Radeon 5870 chyba za drogi i czy nie za dobry do tego zestawu? Jakiego producenta wybrać, a może z Nvidii coś?

 

Zasilacz: Tutaj nie mam pojęcia-jaka moc, firma itp

 

Dysk:Mam dysk pod stare "wejście" (ATA?).~180gb zupełnie mi starcza, nie będzie problemów by go podpiąć?

 

Nagrywarka-coś z szybkim odczytywanie,zapisywaniem tylko co?

 

Obudowa: Myślałem nad jakim coolermasterem-może być? Jest odpowiedni obieg powietrza i czy wszystko pomieśći? A może coś innego?

 

To by było chyab na tyle.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie korzystam z monitora ( 1024x768 oraz 1280x1024).Planuję też kupić monitorek nowy, ale za oddzielne pieniadze i szczerze nie wiem bedzie pracowal rozdziałką-podejrzewam że 1680x1050 chociaż do końca to sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 639 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus M4A785TD-V EVO - 339 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHz - 360 zł

Karta Graficzna : MSI Radeon HD5850 1GB OC - 1139 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 189 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Razem : 3230 zł

 

Do tego monitor 22-24".

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jednak są "ale"

-Komp bez dysku-juz mam, wiem ze bedzie wolniejszy ale nie potrzebuje nowego

-monitorek za oddzielną kase, 4000 jest na bude, no chyba że nie ma co ładować tyle kasy i ten amd jest ok

-czy chłodzenie jest konieczne? Nie będe podkręcał więc boxowe powinno wystarczyc a tymczasem za zaoszczedzone pieniadze moze cos warto zmienic

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma zamiaru bawić się w OC to Karakorum, pewnie by starczyło, żeby było w miarę cicho i chłodniej od boxowego chłodziwa. Co do dysku to sugeruję jednak zakupić nowy na Sata, bo do tego zestawu jakiś stary HDD na ATA trochę nie bardzo pasuje - przynajmniej taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karakorum jest taki problem ze jesli chcesz cisze i jedziesz na niskich obrotach, temperatury niestety nie sa rewelacyjne, z racji tego ze zeberka na radiatorze sa dosc blisko siebie potrzebuje sporego przewiewu - na wyzszych obrotach jest super, ale o ciszy zapomnij. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem zmienić wentylator na cichszy .

 

Mam u siebie na Karaku Zefirka 120 mm LED , na max. obrotach na jakie pozwala kontroler od Pentagrama jest równie cichy jak na minimum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a więc reasumując:

-Procesor ok,na i5/i7 nie wymieniamy? A co do boxowego chłodzenie-nie bede zmieniał,moze byc glosniej troche ale co tam

-Płyta-ta co podał andrew zostaje?

-Ram-Goodramy

-Grafika Radeon 5850(5870 nieopłacalny do tej rozdziałki?) i od MSI-jest w ogóle różnica co za producent?

-Dysk-na prawdę do wymiany? Czy chodzi tylko o to że będzie wolniejszy? Bo szkoda mi go zmieniać,spokojnie daje rade

-Zasilacz OCZ 500W-udźwignie ten zestaw? I czy do marki nie ma zastrzeżeń?

-Nagrywarka-Ogólnie się sprawdza?

-Obudowa-kierować się głownie wyglądem? Coolermaster wydaje sie odpowiedni

 

Dzięki wszystkim! Proszę o odpowiedzenie i myślę ze wszystko się wyajśnia;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie da się przyczepić do zestawu.

Jak na razie wszystkie HD5850 to referencyjne konstrukcje - brać najtańszego/najdłuższa gwara/najfajniejsze dodatki. Na HD5850 raczej pograsz we wszystko w pełnej rozdzielczości.

Zasilacz bardzo dobry.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo! Jeszcze taka rzecz,z innego forum:

"kup sobie nowy dysk pod sata 2, a stary zostaw do przenoszenia/kopi danych. Dysk właśnie wpływa na wydajność i jest "najwolniejszy". Zasilacz bym kupił lepszy (Antec TruePower New 650W) i 5870 jednak. Reszta może być. Jeśli nie kręcisz to nie ma sensu kupować dobrych pamięci. Obudowa kwestia gustu, więc sam wybierz. Jakiś wentyl do budy żeby się nie ugotował piec."

 

Co o tym myślicie,opłacalne to-zasilacz nie za duży? I czy 5870 pasuje? I ostatecznie-dysk do wymiany? Szczerze to mógłbybyć, nie przeszkadza mi ale doradźcie.Dzięki !

 

Edit: Co do karty-5870-trzej producenci dają gwarancję, te same wyposażenie,3lata(Asus,Gigabyte,MSI) Ceny te same, który z nich najbardziej zaufany?

Edytowane przez HuT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem juz zdecydowany na zestaw, dzięki! Tylko że na esc w opisie tej płyty jest napisany

Typ procesora: AMD Phenom™ II / AMD Athlon™ II

Czy ta płyta obsługuje X4?

A może alternatywą dla tej płyty jest Gigabyte MA770T-UD3P.Opłaca się czy zostac przy tym Asusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znów ja :P

Na pewnym forum dostałem odpowiedź, że zestaw Intel i5 750 i Radeon 5850 OC MSI +Gigabyte GA-P55-UD3 P55 będzie lepszy od AMD X4 955/965 HD 5870 + Gigabyte GA-MA770T-UD3P PCI-E/ Asus M4A785TD-V EVO.

Oczywiscie te płyty mogą sie zmienic, sam juz nie wiem co myslec o tych zestawach, mam strasznie namieszane w głowie.Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

W grach to zestaw z AMD i 5870 bedzie lepszy.

Bez OC i5 jest gorszym wyobrem od 965 :P Po podkreceniu to sie zmienia, ale nadal uwazam ze lepiej bedzie sie sprawowac 5870. Natomiast oplacalnosc zakupu tej karty to inna sprawa, dalej nie wiadomo co z jej konkurencja.

 

Ps. co to za forum ? :P bo akurat gadanie ze i5 z 5850 bedzie lepsze jest glupota, jesli mowimy o stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca dobrze się wyraziłem-napisali mi że i5 podkręcony do ~3,4Ghz i 5850 byłby dużo lepszy.

Więc myśle ze AMD +hd 5870? Tak ostatecznie, żeby Was nie wkurzać nowymi postami z mojej strony? Dotego płytka Asus/Gigabyte, A-Daty Xtreme Series, Corsair 520w, Dysk WD 200gb ze starego kompa, Gladius 600 i nagrywarka.I tak ogólnie-co z tym i5-co będzie lepsze,wiem że ciągle mieszam, ale chcę dobrze wybrać,mam nadzieję że zrozumiecie-spory wydatek, stres itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dokup i postaw na nowym system. Nie musisz wyrzucać starego, możesz na nim trzymać dane. Popatrz na moje dyski. Mam jeszcze 40GB sprzed 8 lat na dane i 320GB dużo nowsze na system. System na tym WD 200GB ATA może się krztusić.

 

Co do innych for, to popatrz na to kto tam pisze, czy te osoby zostały gdzieś "uznane" itd. Myślę, że jest to wystarczająca odpowiedź co do tej kwestii komu zaufać.

 

Proponuję taki zestaw, jeżeli będziesz podkręcał.:

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 715 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 495 zł

RAM : A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series - 399 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB Toxic - 1169 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 189 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa: Aerocool VX-R - 179 zł

 

RAZEM : 3521 zł

 

Co do podkręcania poczytaj ten artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, nie gniewajcie się za to :P Potrzebuje ostatecznej oceny zestawu-oto pomysły.

AMD Phenom II X4 955 Black Edit 555zł

Asus M4A89GTD PRO/USB3 /AMD 890GX/ 490zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 ECO 439zł

Samsung F3 HD502HJ 179zł

Gigabyte Radeon HD5870 Ultra Durable 1024MB DDR5 1439zł

Samsung SH-S223L SATA LightScribe 110zł

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black 215zł

Corsair 650W [CMPSU-650HXEU] modularny 430zł

 

Suma:3857 + przesyłka.

 

1)Procesor-po podkręceniu do 3,4 Ghz mam praktycznie 965? Nic nie tracę? I ta podstawka taka na przyszłość.

2)Płyta-wydaje się dobra-co sądzicie? Co może być dla niej alternatywą?

3)Ram-wydaje się sensowny, co sądzicie?

4)Dysk-to ten słynny Samsung F3 :D? Postanowiłem kupić nowy,czy ten jest dobrym wyborem?

5)Karta-36 msc gwarancji,inne chłodzonko-lepsze od referentów?-i jw.co myślicie:P?

6)Nagrywarka-chyba najszybsza w swojej klasie i cena nawet nawet.(?)

7)Obudowa-chwalony Gladius

8)Zasilacz-wiem,że trochę na wyrost jak do tego zestawu,ale komputer będzie na długie lata i nie wykluczam że w przyszłości coś wymienie bez obawy o zasilacz.(Oczywiście czekam na sugestie co do każdego podzespołu)

 

I to by było na tyle-co myślicie :D?

Dzięki bardzo!

Edytowane przez HuT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial placic 450zł za ramy, to juz bym wolal dolozyc te 20-30zł. i kupic wypasione goodramy 2000mhz pro na kosciach Elpida Hyper.. http://www.agito.pl/pamieci/goodram-pro-ddr3-dual-channel-2x2048mb-2000mhz-cl90-box.0.381908.html

Jesli chodzi o zasilacz to bym zamienil na OCZ ModXStream Pro 600W.

Mobo z zestawow polecanych: http://forum.purepc.pl/redirect.php?url=http%3A%2F%2Fwww.esc.pl%2Fproduct_info.php%3Fproducts_id%3D27607

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wypasiony, ale czy naprawdę warto wydawać tyle pieniędzy na mobo pod Phenoma X4? Wziąłbym model bez USB 3.0 za ok. 420 zł. Idę o zakład, że dzisiaj nie masz żadnego urządzenia pod 3.0, a gdy już będziesz takie miał, dokupisz kontroler na PCI-E x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co:

-płytka zostaje ale czy dopłacać do tych wypasów? Gdybym miał kiedyś dokupować ten kontroler może teraz dopłacić i mieć spokój?

-hd 5870 Gigabyte- warto go kupić?

-zmieniać ramy na te Goodram Pro?

-zasilacz-zmienić mówicie? Bo tak ogólnie jego minusem jest tylko cena tak?

To jakiś OCZ mod-x 600w albo OCZ Z-series 550w? Czy coś jeszcze innego?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz w 1680x1050 to wystarczy HD5850. Kup Goodram 1600MHz CL9.. Ja bym kupił bez USB 3.0, ponieważ teraz tego nie wykorzystasz.

Corsair jest bardzo dobry tylko trochę drogi.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

To ja się podłączam. Gdybym miał TAKI ZESTAW to uciągnąłby Full HD? Bo widzę andrew777 proponuje HD5850 i nie wiem czy właśnie uciągnie. Też przymierzam się do kupna PC i nie wiem czy się opłaca wyłożyć na HD5850 (jeśli uciągnie Full HD to moim zdaniem tak, jak nie to GTX260 lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...