Skocz do zawartości
postapo

Cichy dysk twardy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proszę doradźcie mi jaki dysk twardy kupić.

 

Zależy mi na tym aby był:

1) cichy

2) pojemny

3) bezawaryjny (a to niespodzianka ;p)

 

Szukam cichego dysku o pojemności 1-1,5 TB, fundusze jakie posiadam to 300-400zł. Dysk nie musi być wydajny, akceptuję 5400 obrotów jeśli to się przekłada na ciszę.

 

Dysk ma mi posłużyć jako magazyn danych, na wydajności mi nie zależy.

 

Zastanawiam się nad

a) WD Caviar Green 1TB WD10EARS 64MB cache SATA-II

b) Samsung SpinPoint F2EG 1,5 TB (SATA II, 32MB cache)

c) WD Caviar GP-16 1TB WD10EADS 32MB cache SATA-II

 

A może macie jakieś lepsze propozycje?

Z góry badzo dziękuję za pomoc :-)

 

Pozdrawiam.

 

PS. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, co do sklepu to wklejam tylko stamtąd linki bo towar ładnie opisany.

Edytowane przez postapo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Seagate Pipeline HD 5900.2 1TB, SATA/300

Seagate Pipeline HD 5900.2 1TB, SATA/300, 8MB cache, NCQ | Seagate | Dyski twarde | 3,5 cala SATA | GRAL

To zdecydowanie najcichszy dysk z proponowanych. Miesiąc temu szukałem cichego dysku twardego, gdyż pecet niespodziewanie znalazł się w sypialni. Wcześniej założyłem Pentagram na procesor, Scythte Gentle Typhoon na zasilacz i mod biosa na grafikę ( chodzi w 2D na 25%). Ostatni był dysk i kupiłem Seagate pipeline. Dysk pod względem ciszy jest rewelacyjny. Dodatkowa linia pipeline nie ma nic wspólnego z awaryjnością barracudy.Wklejam lin z tego forum o tym dysku.

Seagate Pipeline Hd 5900 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Zwróć uwagę na parametr minimalna głośność w dB ( decybele). Przedstawione powyżej dyski mają 24-25 dB. Seagate pipeline 21 dB. Z akustyki dodam, że 3 dB więcej to 2 razy głośniej.

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś z innymi?

 

Tak z WD AAKS, z Barracudą 7200.12 i Samsungiem F2EG. Te pierwsze 2 miałem i sprzedałem. Samsung działa w komputerze koleżanki, składanym kilka miesięcy temu. Widzisz andrew, że mam raczej cichy komputer i mogę stwierdzić, czy dysk jest cichy czy nie. Mam pipeline 160 GB ( większego nie potrzebuję) i jest on przykręcony zwyczajnie zwykłymi metalowymi śrubami. W poprzednich dyskach wkurzało mnie najbardziej brzęczenie dysków i przenoszenie się drgań na obudowę ( niestety nie rewelacyjną w moim przypadku). We wszystkich w/w to występowało. Sprawdziłem też polecanego Samsunga F2EG u koleżanki ( poprzez dotyk w czasie pracy). Zdecydowałem się na tego seagate pipeline ( trochę wciemno, bo nikt go nie posiadał)i jestem zachwycony ( zwyczajnie cisza). Szkoda, że nie jest to popularny dysk i większa liczba użytkowników nie może ich ocenić. Ze swojej strony polecam ci andrew777 przetestować ten dysk ( jeśli będziesz miał taką możliwość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to za porównanie. Porównuje się dyski tej samej klasy a nie każdy z innej półki.

Pipeline jest niezły ale jednak EADS i EARS od WD są o wyższej kulturze pracy. Cisza i niemal zerowe wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mogę porównać tylko na odstawie danych producenta: Western Digital Dysk twardy WD 1TB WD10EARS SATA II 64MB głośność spoczynek/praca 2.3B/2,7B. Seagate Pipeline HD 5900.2 1TB, SATA/300: 2,1/2,4 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danych producenta nie ma co porównywać, bo każdy może wpisać to co mu się spodoba i udowodni to badaniami przeprowadzonymi w specyficznych warunkach, czyli będzie to niezgodne z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK z WD nie. W zupełności się zgadzam z NeoMagNet, lecz mam jedno "ale". Co jest bardziej wiarygodne: dane producenta, czy opinia dowolnego forumowicza ( nie jest to uwaga do żadnego z piszących w tym temacie) w stylu: " bierz tego ... jest cichy" ( a wentylator na zasilaczu zasuwa mu tak, że nie słyszy własnych myśli).

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to zabrzmi glupio i trywialnie, bo mam AAKS Blue i nie jest jakis wybitnie uciazkiwy, ale zaczalem szukac czegos cichszego...

W ostatecznym rozrachunku - kupilem gumke do majtek za 3zl :) Efekt jest taki, ze HDD podwieszony jest w zatoce 5.25 i cisza jak makiem siał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jeżeli AAKS jest cichy, to tylko dlatego, że nie miało się do czynienia z Samsungami - pisze tu konkretnie o F2 500GB.. Żałuję, że nie mam porównania do Barki Pipeline, ale mając w pamięci porażkę z 7000,12 (u mnie i brata jakieś dziwne piszczenie a u ludzi awarie) to jednak bym się skłaniał do F3/F2.. Fakt, więcej talerzy, ale przy jednym było ciszej niż u innych, to czemu i przy 3 ma być inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jeżeli AAKS jest cichy, to tylko dlatego, że nie miało się do czynienia z Samsungami

 

Nastapila z Twojej strony chyba delikatna nadinterpretacja tego co napisalem :) A napisalem - nie jest wybitnie uciazliwy {i ze szukalem cichszego :)}. Z F1 mialem do czynienia i moge powiedziec, ze pracuje bardzo kulturalnie, ale duzo zalezy od obudowy. W mojej [a to zadna super produkcja, po prostu gruba blacha] AAKS pracowal ciszej [moze lepiej powiedziec - wibracje byly mniej wyczuwalne], niz F1 w CME 330. W poniedzialek bede mial przelotem F3 - zobacze jak sie sprawuje.

Tak czy inaczej wydajac 3 zlote (czyli smieszna sume) - uzyskalem bardzo dobry efekt, jesli rozpatrywac stosunek cena/jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki, ze HDD podwieszony jest w zatoce 5.25 i cisza jak makiem siał.

 

Hmm.. Gumka i AAKS to makiem siał... tym się zasugerowałem, więc może tak do końca nie przesadzam :wink: ..

W każdym bądź razie, gdy się pobawisz F3 daj tu znać, to może pomoże to postapo w podjęciu decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Gumka i AAKS to makiem siał... tym się zasugerowałem, więc może tak do końca nie przesadzam :wink: ..

W każdym bądź razie, gdy się pobawisz F3 daj tu znać, to może pomoże to postapo w podjęciu decyzji :)

 

Rzeczywiscie moglo Cie to troche zbic z tropu :) Tak czy inaczej - w zaleznosci od tego kiedy zawita kurier i czasu jakim bede dysponowal na krotki test F3 - postaram sie zdac relacje.

 

Odnosnie porowniania: - F3 w CME330 -> kulturalnie, akceptowalnie, nie bezglosnie, ale nie ma jakis uciazliwych swistow. W porownaniu do F1 - podobnie, moze troszke glosniej, ale w zasadzie trudno sie czepiac.

Moj AAKS na gumce - w wiekszosci przypadkow niznacznie glosniej od F3 zamontowanego standardowo [mowie o budzie CME], ale wiadomo - ogolnie to nieco bardziej halasliwa jednostka :)

Edytowane przez polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...