Skocz do zawartości
jazzmad

Jaki monitor IPS 24 calowy do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Poszukuje monitora 24 calowego z matryca IPS, glowne jego zastosowanie to gry filmy i TV zdecydowalem sie na matryce IPS ze wzgledu na jakosc obrazu obrazu oraz kolory.

Wiem ze czas reakcji tych matryc jest dosc wolny w porownaniu z matrycami TN, ale sie uparlem i chce kupic IPS.

Zastanawiam sie na tym monitorem

Dell 24" LCD U2410 (6 ms, DVI, HDMI, Pivot, czarny, IPS)

Wielkość plamki: 0,27 mm

Zalecana rozdzielczość obrazu: 1920 x 1200 pikseli

Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości: 60 Hz

Jasność: 400 cd/m2

Kontrast (statyczny): 1000:1

Kontrast (dynamiczny): 80000:1

Czas reakcji matrycy: 6 ms

Kąt widzenia poziomy: 178 °

Kąt widzenia pionowy: 178 °

Typ sygnału wejściowego: •15-stykowe D-Sub

•DVI-D (z HDCP)

Pozostałe złącza: •1 x Component (5 x RCA)

•1 x Composite (3 x RCA)

•1 x DisplayPort

•1 x HDMI

•4 x USB 2.0

Czytnik kart pamięci: Tak

Wbudowany hub USB: Tak

Panel obrotowy (pivot): Tak

regulacja cyfrowa (OSD): Tak

 

Moje pytanie to czy bedzie on sie nadawal do gier czy nie bedzie za wolny ?

Jaki inny monitor byscie panstwo mi zaoferowali i dlaczego taki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczekał. podobno w tym miesiącu mają się pojawić w końcu HP ZR24W 24" 1920x1200 H2-IPS. za oceanem już ludzie mają i pierwsze opinie są bardzo dobre.

 

A gdzie dowiedziałeś sie, ze maja pojawic sie w tym miesiacu?Narazie tylko werse 22" są dostępne.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco lepszą i nieco droższą propozycją niż ten Dell będzie HP LP 2475w. HP ma lepszy kontrast i co za tym idzie czerń. Ilość złącz, wyposażenie i ergonomia na najwyższym poziomie. Ja go mam od ponad 1,5roku i daje rady. Głównie gram i do wszelkiej maści gier się nadaje (BC2, CS:S, scigałki, PES). Jeśli masz kasę to nie oszczędzaj.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dowiedziałeś sie, ze maja pojawic sie w tym miesiacu?Narazie tylko werse 22" są dostępne.

 

ja już zamówiłem w gralu ZR24W za 1570zł. W takiej cenie rewelacja imho. Dodatkowo ten monitor to sRGB, a nie tak jak starszy brat czy dell wide gamut co dla mnie tez jest akurat atutem. Jedyny minus to brak hdmi, ale dvi i display port powinny mi wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zamówiłem w gralu ZR24W za 1570zł. W takiej cenie rewelacja imho. Dodatkowo ten monitor to sRGB, a nie tak jak starszy brat czy dell wide gamut co dla mnie tez jest akurat atutem. Jedyny minus to brak hdmi, ale dvi i display port powinny mi wystarczyć.

 

 

Masz juz monitorek?Jak pierwsze wrazenia z uzytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj najpóźniej jutro pojawi się HP :)

Do porównania będę miał ze starym monitorem 193P+ który dalej jest bardzo dobry.

No ale czas na zmiany. Jedynie podobno oversaling jest skopany, ale do naprawienia programowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZR24W już stoi u mnie na biurku.

 

Miałem już napisanego długiego posta, ale firefox miał crasha i wszystko przepadło :(

 

Monitor wygląda rewelacyjnie. Klasyka i solidne wykonanie. Karton jest chyba ze 3x większy niż przy 226bw.

 

Podświetlenie matrycy idealne, nic na krawędziach nie świeci. Równomierność wzorowa.

 

Pełna regulacja położenia - nachylenia, obrót w pionie, w poziomie, zmiana wysokości.

 

Możliwość wyłączenia niebieskiej diody power on w OSD. Ale nawet włączona mało przeszkadza, na pewno mniej niż ta z 226bw.

 

Defaultowo wykrywa sygnał z display port, ale w OSD może ustawić default na każdy inny tj. dsb lub dvi.

 

Kąty widzenia jak na IPS przystało super. Czerń pod kątem zaczyna lekko świecić, ale IPS już tak mają.

 

Po włączeniu jasność i kontrast na 80% mogą wypalić oczy, na szczęście regulacja pozwala na takie ustawienie, że bez straty jakości można pracować nawet po ciemku.

 

Odpaliłem diablo 2 na full screen - wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze jak na taka różnicę rozdzielczości.

Pograłem też w Bad Company 2 i nie widzę różnicy w stosunku do 226bw. Wiadomo wyższa rozdzielczość, więc wolniej chodzi, ale nic nie smuży.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez exmister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dotarł.

A więc mini recenzja.

Jak dla mnie kolory super.

Brightness odrazu na 9 ustawiłem bo pali po oczach.

Zero pixeli czy innych badziewi.

Kolory wspaniałe. W filmach HD i grach niesamowita różnica.

Przyznaję odrazu że jest lepszy od 193P+

W przedziale cenowym do 1600 zł bije wszystko. TN może się schować.

Minus wielkie pudło które musiałem tachać przez pół miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZR24W już stoi u mnie na biurku.

 

Miałem już napisanego długiego posta, ale firefox miał crasha i wszystko przepadło :(

 

Monitor wygląda rewelacyjnie. Klasyka i solidne wykonanie. Karton jest chyba ze 3x większy niż przy 226bw.

 

Podświetlenie matrycy idealne, nic na krawędziach nie świeci. Równomierność wzorowa.

 

Pełna regulacja położenia - nachylenia, obrót w pionie, w poziomie, zmiana wysokości.

 

Możliwość wyłączenia niebieskiej diody power on w OSD. Ale nawet włączona mało przeszkadza, na pewno mniej niż ta z 226bw.

 

Defaultowo wykrywa sygnał z display port, ale w OSD może ustawić default na każdy inny tj. dsb lub dvi.

 

Kąty widzenia jak na IPS przystało super. Czerń pod kątem zaczyna lekko świecić, ale IPS już tak mają.

 

Po włączeniu jasność i kontrast na 80% mogą wypalić oczy, na szczęście regulacja pozwala na takie ustawienie, że bez straty jakości można pracować nawet po ciemku.

 

Odpaliłem diablo 2 na full screen - wygląda dobrze, nawet bardzo dobrze jak na taka różnicę rozdzielczości.

Pograłem też w Bad Company 2 i nie widzę różnicy w stosunku do 226bw. Wiadomo wyższa rozdzielczość, więc wolniej chodzi, ale nic nie smuży.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kupilem dell'a 27" i jestem zadowolony.

Tego Hp mam w pracy i w porownaniu z delem wypada kiepsko, nie dorownuje mu kolorami ani mozliwosciami. Jestem bardzo zadowolony z della, bije na glowe oba nowe HP... w pracy uzywamy tylko HP od 22 do 24 cali i Lenowo 24 do 27. Pewnie wielu zaskocze ale od HP nawet Lenovo jest lepszy.

 

Nieco lepszą i nieco droższą propozycją niż ten Dell będzie HP LP 2475w. HP ma lepszy kontrast i co za tym idzie czerń. Ilość złącz, wyposażenie i ergonomia na najwyższym poziomie. Ja go mam od ponad 1,5roku i daje rady. Głównie gram i do wszelkiej maści gier się nadaje (BC2, CS:S, scigałki, PES). Jeśli masz kasę to nie oszczędzaj.

 

Nie zgodze sie w pracy uzywamy tych monitorow i sa zwyczajnie slabe, maja bardzo brzydkie kolory, wielu z firmy twierdzi ze zwykly monitor crt ma od niego ladniejsze kolory. W porownaniu z delem wypada bardzo slabo. Nie polecam ich nikomu kto ceni sobie jakosc obrazu i pelna barwe kolorow. Te HP nadaja sie bardzo dobrze do autocada... do gier i filmow to porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo monitor trzeba umieć ustawić. :lol:

Akurat możliwości wyświetlania barw oba monitory mają takie same, czyli przeciętne. Ten Dell jaki i wspomniane HP to ta sama średnia półka nadająca się do rozrywki, nic poza tym. Akurat 2475W do gier nadaje się bardzo dobrze, mały Input Lag ( 25 ms ), bardzo szybka matryca ( niestety są przebicia dopalacza ), czerń jedna z najlepszych jakie idzie wycisnąć z matryc IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo ustawiania toms83. Miałeś chyba u siebie Dell 2209WA ? Jak go ustawiałeś ? Jasność obecnie mam na 40%, a kontrast na 70%. Interesuje mnie co, by jeszcze zmienić. Ogólnie teraz jasność nie daje tak po oczach jak niektórzy opisywali to w przypadku tego modelu. A ten "dynamic contrast" ? Ma być włączone czy nie ? Różnicy nie widzę żadnej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2209WA u siebie nie miałem, ale miałem okazje go "pomacać". Co do nastaw, to kontrast zostawiamy na fabrycznym ( nie ruszamy w tą czy w tamtą, bo to powoduje ucinanie palety barw ). Jasność zmniejszamy do takiego poziomu, żeby biel monitora nie męczyła oczu. Jeśli monitor ma słabą/wąską regulację jasności, to niestety musimy tknąć kontrast. Lepiej niech zniknie trochę odcieni niż żeby człowiek się męczył.

Co do reszty, to nie jestem zwolennikiem ustawiania kanałów RGB na oko ( na podstawie plansz testowych ) w celu uzyskania odpowiedniego wyświetlania barw, temp. barw, gdyż jest to bardzo złudne. Najlepszym wyjściem jest kalibracja kalibratorem ( oczywiście w grę wchodzi wypożyczenie lub zaproszenie kolegi z takowym, bo kupno mija się z celem ). Jeżeli nie ma takiej możliwości, to ustawić RGB z nastaw na prad.de, tftcentral i zapiąć profil monitora z tejże kalibracji.

 

----------

Dynamic contrast efekt powinien dawać głównie w filmach, w statycznych obrazach to chyba nie działa. Ja bym wyłączył, nie lubię jak coś mi miesza. :)

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...