Skocz do zawartości
forest kila zbila

poziom niusów na portalu, prsy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jako zmartwiony user zakładam temat i zachęcam do dyskusji. Co mnie powiedziałbym przeraża to poziom niusów na naszym portalu. Wydawałoby się, że miejsc, które 'uczą dzieci komputerów' mamy już w polskiej sieci wystarczająco. Wydawałoby się, że poziom niusów (tematyka!) na naszym portalu powinien być dostosowany do poziomu userów. Tymczasem - duża część niusów to press releasy popularnie zwane marketingowym bełkotem i w moim przekonaniu nienadające się do publikacji w poważnym portalu. Poziomem nie przystają również - nie wypada wchodzi na wykład z matematyki i rozmowę z profesorem zaczynać od wyjaśnienia mu dodawania (ssd intela..). Specyfikacje jakichś mało interesujących urządzeń również uważam za zapchajdziury (jakiś mag na głównej..).

 

Czy generalnie nie dałoby się rozruszać portalu ciekawą treścią, opiniami, prostymi analizami. To jest niezły nius: http://www.purepc.pl/technologia/amd_open_stereo_3d_initiative. Proszę o więcej!

 

W moim przekonaniu pry można umieszczać ALE okraszone komentarzem. Aż się proszą o ciętą recenzję.

 

Widzę też że portal skręca w stronę grania - nie neguję chociaż nie gram raczej. Akurat ta tematyka ruszona jest całkiem fajnie.

 

Nowy temat więc na koniec pytanie - w jakim kierunku portal ma iść ?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako osoba która za newsy w dużej mierze odpowiada, już spieszę z wyjaśnieniami co, jak i dlaczego skoro temat co pewien czas wraca :)

 

Po pierwsze pressy były, są i będą - choć nie każdemu musi się to podobać. Uwierz nam, wybieramy tylko takie które nie zaczynają się od „Lider rynku”, „światowy potentat” czy „cudotwórca etc.” i mają coś do przekazania. Dziennie dostajemy ich na skrzynkę z 30, ale nie to akurat jest ważne. Wszystkie duże polskie serwisy jak powinieneś zauważyć, korzystają z prasówek i nie dlatego że są leniwe (hehe), ale tak się między innymi buduje też stosunki partnerskie z dystrybutorami, firmami itp. Od razu dodam – nikt za to nie płaci (byłoby miło ;]) – ale jak później chcesz jakiś sprzęt uzyskać do testów czy na potrzeby platformy, to już jest inna gadka - c'est la vie...

 

Niestety, przerabianie informacji prasowych na „nasz”język, to zajęcie po prostu bezsensowne, zaś dodawanie „kąśliwych” komentarzy to chyba nie podejście, które mieści się w pojęciu „profesjonalizm”. Newsy są brane z różnych źródeł, najczęściej zachodnich serwisów choć bywają dni zwyczajnie suche i wtedy pressy ratują dzienną normę ;) Tak się złożyło, że ostatni romek przewiercił skrzynkę mailowa i dodał wszystko to, co uznał za wartościowe - stąd nagły napływ pressów. Spokojna głowa - teraz wszystko powinno wrócić do normy – dopilnuje tego osobiście bo sam stosunkowo rzadko z nich korzystam :D :> Zresztą, zobacz wcześniejsze tygodnie jaki jest stosunek newsów źródłowych do pressów – to chyba 10:2 :>

 

Co do gier, to fakt wrzucam co ciekawsze info o tytułach, ich wymaganiach, nowych screenach czy benchmarkach – oglądalność tego jest na tyle duża, że warto o tym informować. Dobrze, że ktoś to docenia pomimo neutralnego stosunku do gier :rolleyes: :unsure:

 

No i ostatnia kwestia – jak słusznie zaznaczył MaSell – znalezienie kogoś naprawdę kompetentnego, piszącego z jajem i zmotywowanego graniczy chyba z cudem. Niebagatelne znacznie ma tutaj czynnik finansowy, bo pisanie newsów to prawie wolontariat zajmujący więcej czasu niż się wydaje. Ot, zabawa dla pasjonatów, ale ci nie zawsze mają tyle czasu ile potrzeba...

 

PS: Co do newsów „ http://www.purepc.pl..._3d_initiative” i prośby o więcej to ok – żadna tego typu nowinka nam nie umyka, ale ich ilość jest ograniczona :D

 

PS 2: Czy oprócz tego, że wadzą pressy jeszcze jakieś macie sugestie? Postaramy się dostosować możliwie do oczekiwań :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wolę 10 newsów na PPC niż 200 na PCLab. Mniej więcej taki stosunek jest pomiędzy oboma wortalami.

 

Siłą PPC jest forum, a nie newsy!

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wolę 10 newsów na PPC niż 200 na PCLab. Mniej więcej taki stosunek jest pomiędzy oboma wortalami.

Na labowe newsy nie ma co narzekać. Są bardzo dobe, jak trzeba to nawet kąśliwe i codziennie kilka interesujących można wybrać.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako osoba która za newsy w dużej mierze odpowiada, już spieszę z wyjaśnieniami co, jak i dlaczego skoro temat co pewien czas wraca :) [...cut]

 

Dzięki za odpowiedź - daje do myślenia i generalnie wytłumaczyłeś co i jak :] Jako noob w temacie prowadzenia portalu właśnie się sporo dowiedziałem. Cóż - między młotem i kowadłem, trochę na pastwie producentów i dodatkowo w szerokim szpagacie pomiędzy generalnie 'oglądalnością' a poziomem dla '~oczytanych'.

 

Myślę, że podsumować można tak - nie zapominajcie o dokarmianiu bardziej wymagających. A do tematu wracania do tematu - chyba można zamykać linkując do tego ;]

 

A z ciekawości - co ma największą czytalność na portalu ? Jaki jest plan dla portalu na rok - dwa do przodu ? Funkcjonalność pomijam. Głównie pytam o docelowego klienta a więc i tematykę. Wolałbym aby pure poszło w stronę 'niszówki' i żebyśmy nie gonili za ilością odświeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w ten deseń właśnie :> O bardziej wymagających użytkownikach absolutnie nie zapominamy, ale musimy również myśleć o mniej obytych z materią OC i sprzętem oglądających, którzy stanowią bardzo liczną grupę. Oczywiście nie spodziewajcie się artykułów pt.” „Co to jest procesor” albo „Jak prawidłowo nałożyć pastę?” - Boże broń :> Newsy, jak już napisałem, będą miksem tego i owego z ukierunkowaniem na sprzęt, wydarzenia, podkręcanie i rozrywkę, więc profil PPC nie ulegnie żadnym istotnym zmianom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą artykuł "Jak nałożyć poprawnie pastę" byłby niezłym pomysłem - przedstawienie sposobów nakładania, tych złych jak i dobrych, próby nakładania różnych ilości pasty (w końcu "ziarenko ryżu" to pojęcie dość względne), sprawdzenie czy i jaki ma to wpływ na temperatury etc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wolę 10 newsów na PPC niż 200 na PCLab. Mniej więcej taki stosunek jest pomiędzy oboma wortalami.

 

Siłą PPC jest forum, a nie newsy!

 

Niestety tutaj nie jetem w stanie się zgodzić.. Nie powinienem tego mówić, bo sam się (ostatnio)mało udzielam ale mam wrażenie że to forum "ledwo żyje" ;). Co by nie mówić dosadniej, bo szanuje moderatorów/adminów i wszystkich userów.

 

Moim zdaniem za bardzo się czepiacie tych newsów, dobre są.. Fakt.. Brakuje mi trochę jakiś tekstów stricte o OC, no ale.. To nie PClab który "sra" kasą z reklam i stać ich na wszystko praktycznie.

 

Jak już się czepiamy to:

Brakuje mi recenzji sprzętu (mam tutaj na myśli "bebechy" PC). Recenzji gier jest coraz więcej, sprzętu coraz mniej. :(

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi recenzji sprzętu (mam tutaj na myśli "bebechy" PC). Recenzji gier jest coraz więcej, sprzętu coraz mniej. :(

 

Hmm... inaczej - gier jest tyle samo, nawet mniej niż jeszcze pół roku temu, za to testów sprzętu hardware (poza laptopami) wyraźnie ubyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...