Skocz do zawartości
bartekelo

[~300zł] składak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę Was o złożenie PCta do oglądania filmów, słuchania muzyki, surfowania po internecie i gier. Cena jaką chcę przeznaczyć to ok. 3000zł, jak będzie się opłacało to mogę dołożyć do 3200. Monitor preferuję 24" ale jeśli nie ma nic sensownego za nie dużą kwotę to wystarczy mi 22". Proszę również o polecenie taniego sklepu, esc jest trochę drogie.

 

Co do parametrów to procek bym chciał 955'tkę AMD w wersji BE, do tego jakieś MoBo w formacie ATX (nie mATX), pamięci chyba 1333MHz. Co do grafiki to waham się pomiędzy klasycznym HD4890 a 5770 z DX11. Co wybrać? A może polecicie coś innego?

 

Z góry dzięki,

pozdro

Edytowane przez bartekelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warte uwagi beda polecane zestawy czyli np.

 

Procesor : AMD Athlon II X3 425 - 259 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 230 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 1GB PCS - 430 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60GHN - 215 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 189 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

Razem : 1782 zł

 

+ obudowa np. Antec Three Hundred za 269 zl

 

Monitor: Iiyama ProLite E2407HDS-B1 TN - 879 zł

 

Ceny pochodza z esc.pl

Edytowane przez herclis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition - 559 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 230 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5770 1GB - 590 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 189 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Monitor : LG W2361V-PF - 760 zł

 

Razem 3022zł.

 

Bude masz? bedziesz krecil?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ten zestaw co podalem + jakas buda CM np. Cooler Master Elite 332 za 159zł.

Jak nie chcesz przekraczac tych 3 tysiakow to wez jakiegos tanszego lcd'ka, na niczym innym juz raczej nie oszczedzisz chyba ze proca na 925 ale moim zdaniem nie warto :-P

Ramow 1333Mhz tez nie ma sensu bo to 10zł roznicy, za wszystko z wysylka powinno sie zmiescic w 3.200zł

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jakiegos programu tylko za pomoca funkcji ACC w biosie, po 2 nie kazdemu prockowi mozna odblokowac 4 rdzen tzn. musisz liczyc na szczescie ew. kupic wersje Selekta ktore sa nieco drozsze ale wtedy masz pewnosc odblokowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :P To stary news, a dzis znajdziesz juz mnostwo osob ktore ma x4 za cene x3 ;] Problem w tym ze dzis jest juz troche mniejsze prawdopodobienstwo to raz. A dwa dzis sa juz procesory w rewizji C3 i lepiej kupic selekta x2 modowalnego na x4 niz bawic sie z 710/720. Moim zdaniem najlepiej jest kupic procka x2@x4 ale jezeli chcesz zeby sklep Ci zlozyl to musisz miec calosc u nich, wiec kupic juz gotowe x4.

 

btw ta 955 jest w C3. Polecam zestaw ktory podal kelcior. Rowniez oszczednosci szukalbym w monitorze i ew psu (mozna jakies 40zl uciac na niemodularnych kablach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.0

Nie oplaca sie ? Cztery rdzenie za 300zl... Co Ty za glupoty piszesz. Pokaz mi w ktorym sklepie maja modowalne procki albo x4 za 300zl ?

 

ps. kupujesz sprzet w sklepie, procka modowalnego na allegro lub forum i masz to samo za 200zl mniej. Moim zdaniem super interes.

Po za tym to zawsze jakis modding :P Ile lepiej wyglada w sygnie odblokowany x2/x3 z OC od x4 XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio założyłem temat o kompie za trzy koła. Jednak jest to już nieaktualne, gdyż budżet trochę wzrósł :)

Na sam komputer mogę wydać ok. 3100zł ale za to monitor kupuję oddzielnie- wybrałem Dell'a ST2410. PC'ta kupuję na agito, gdyż tam są dogodne raty :P

 

Sam złożyłem takie coś:

 

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Gigabyte GA-790XTA-UD4

Arctic Silver 5 - Pasta termoprzewodząca (3,5g

Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9.0 PGS Sector5

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

Sapphire Radeon HD 5850 Call of Duty Edition 1GB DDR5 PCI-E FBOX

Antec Gamer Three Hundred

OCZ Modxstream Pro 500W Modular

 

Razem: 3142zł

 

1. Proszę o ocenę zestawu i o ewentualne propozycje zmian.

 

2. Czy składanie PC'ta jest proste jak kiedyś? (czasy 2004r. :P) Bo na agito nie składają PC'ta ;) Jeśli tak to proszę o jakiś link do prostego poradnika :)

 

3. Aha i jest taka sprawa. W tym sklepie jest promocja, że przy zakupie procka 955 i MoBo dostaje się grę COD6, ale w grafice też jest. Czy to oznacza, że dostane dwie gry?:D

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pamięci zmieniłbym na zwykłe Goodramy - LINK. Tanie i solidne, OC też zazwyczaj dość dobre. Pasty nie potrzebujesz, chłodzenie BOX je ma. Reszta OK.

 

2. Tak. Jest dużo poradników w sieci, użyj Google...

 

3. Z tego co widzę - tak, ale do karty jest dołączony kupon, a nie pudełko z grą.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...