Skocz do zawartości
zavader

Overclocking czyli dodatkowe MHz czy zabawy dla zabawy?

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie do dla wszystkiego po trochu : rozrywki, dodatkowych MHz, czasami adrenalinki itd. by ahu

O wlaśnie oto chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zabawy :) wszystkie moje procki byly krecone, ale dopiero od roku jakos tak "mocniej":

P2 333@418

Cel 366@456

cel 400@500

cel 466@586

Duron 700@1050

duron 1000@1272 i bedzie wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najczesciej krecicei? Z tego co widac w podpisach to chyba Procki? Co sie cieszy najwieksza "popularnoscia"? Timingi? CPU? VGA? Trzeba uwazac, bo jak sie calosci da kopa to moze nie wstac (RAM + CPU +VGA) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dla sprawdzenia mozliwosci sprzetu,

2. Potrzeba mocy,

3. Czuje cholerny przyplyw adrenaliny jak krece kompa :)

4. Krece bo mam rece :) :P

5. krece bo windows wtedy szybciej dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczalem krecic od P100@120 ale wtedy to zworkami sie bawilem ;] wczesniej bylo 386 ;] potem Cel 300@450 no i teraz jest to co jest, ale powiem wam, ze jak sie mialo czysty DOS i jedyna rozrywka byly gry w BASICU to nie trzeba bylo nic krecic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krece dla zabawy i dla satysfakcji ze to umiem zrobic. Choc nie wymaga to dzis wiele zachodu ( tak jak przy moim cefalonie 300 i chodzeniu olejowym :mrgreen: ) . Ostatnimi czasy ekstremalnym kreceniem sie nie zajmowalem bo czasu brak no ale chyba zaczne. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo dopiero bede zaczynal... Na pewno bedzie to dla mnie ciekawe doswiadczenie :D Jesli cos w ogole z tego wyjdzie to moge od razu powiedziec, ze mam zamiar robic to dla zabawy i.. nauki :lol: (bede krecil P4 2.4 ghz LOL, w sumie dobrze, trudno mi bedzie go spalic :P :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak żałuję że nie podkręcałem 386 DX 40, na 50 albo nawet 60 by śmigał. a na dzisiejszych coolerach to ho ho ho.

pentiawka 133 też jakoś nie dożyła czasów kręcenia. na 166 by popierdzielała jak nic.

takie samo szczęście miał K6-2 300, co najmniej 350 bym wycisnął.

duronowi 800 się nie udało, zasuwa czasem na 1000, cieplej mu się robi ale nie narzeka.

 

fajne uczucie przy teście post:

pójdzie czy nie pójdzie ? he he, na 1066 nie pójdzie, już wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż Ja kręcę kompy od 1991 roku !!!!! tak pierwsza była Amiga 8) a teraz to dla zabawy po przyjściu z pracy .. stresującej dodam .. prawnikiem jestem :P ... fajna zabawa i do tego poszerzanie wiedzy ... chyba nie ma innego prawnika kręcącego kompy ... :P tak się wyluzowuje ... lubię budować potwory (kompy oczywiście) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla adrenaliny i satysfakcji :P ...

 

a poza tym lubie zaginac ludzi, którzy mają teoretycznie "lepszy" sprzęt, a często wysiadają z wydajnością :D (najbardziej w sklepach komputerowych - ta mina sprzedawców) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla adrenaliny i satysfakcji  :P  ...

 

a poza tym lubie zaginac ludzi, którzy mają teoretycznie "lepszy" sprzęt, a często wysiadają z wydajnością  :D (najbardziej w sklepach komputerowych - ta mina sprzedawców)   :twisted:

No ja tez zawyczja mam cos takiego :P

Zwlaszcza jak powiem ile wycisnalem na KT 133A z Throughbread'a :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak :

 

- chec posiadania szybkiego kompa za mala kase

 

- uzaleznienie

 

P100@120

AMD K5 166@180

cel266@412

cel433@541

cel633@950

cel800@1064

cel1.2@1.5

Xp1700+@2600+

 

To nic innego jak nalog....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...