Skocz do zawartości
eru88

windows zwiesza sie po dluzszej przerwie w pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy w dobrym dziale to pytanie ale w sumie nie wiem co jest winą takiego stanu rzeczy.

Otóż sprawa wyglada tak: na przykład wieczorem nie wyłączam kompa na noc (czy tam na jakis okres bezczynnosci), zostawiam jak stał, cośtam sobie na torrentach porabia, wyłączam jedynie monitor. Rano włączam monitor, myszka chodzi ale jak w coś kliknę albo nacisne ctrl+alt+del myszka staje bez ruchu. Nic się nie da zrobic, wiec reset. Co ciekawe, jeśli na noc (czy tam na jakis okres bezczynnosci) włącze odtwarzacz filmów (w moim przypadku bestplayer) i ten film spauzuje to jak wracam wszystko jest ok. Problemów z temperaturami nie mam, plyta mi piszczy jak przekrocze 60st - nie piszczy, wiec nie przekracza :) Wyłączałem w biosie rózne cuda zwiazane z oszczedzaniem energii (EIST, inne takie) i nie pomogło. Spotkal sie ktos z takim problemem? Moze ktos pomoc? Z gory dzieki.

 

Sprzet:

Windows 7 Professional 32bit

Gigabyte GA-EP45T-UD3P

C2Q Q8200 @ 3,5GHz - Scythe Mugen

2x1GB OCZ ReaperX DDR3

Gainward GeForce 9800GTX+

Zasilacz OCZ StealthXstream 500W

2x500GB RAID0 Barracuda 7200.12

Edytowane przez eru88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy masz włączone w menadżerze zasilania przechodzenie w stan uśpienia/hibernacji po jakimś czasie bezczynności a w szczególności w zaawansowanych ustawieniach zasilania wstrzymywanie dysków twardych po jakimś czasie bezczynności? Jeżeli tak, obstawiałbym nie do końca poprawnie działający sterownik, zwłaszcza, że jak widzę masz RAID0, czyli w AHCI/EHCI. Ja się sporo nagimnastykowałem, zanim znalazłem poprawnie działające sterowniki. 

 

W logach systemowych sprawdzałeś błędy i ostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze taka opcja jak selektywne wsrzymywanie USB - wyłącz ją, jeżeli masz włączoną.

 

Jeżeli i to nie pomoże, we wszystkich urządzeniach w devmgmt.msc  odznacz opcję "zezwalaj na wyłączanie tego urządzenia w celu zarządzania energią"

 

Jeżeli i to nie pomoże, pogooglaj w necie za takim programiem (napisany w pythonie, skompilowany do exe), który emuluje naciskanie klawiszy co 5 minut i sprawdź, czy wtedy też się wyłączy. 

 

Po mojemu coś się systemowi powaliło z zarządzaniem energią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...