Skocz do zawartości
robredo28

Komputer za okolo 4 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) potrzebuje pomocy... jestem w trakcie wybierania sobie sprzetu komputerowego ktorego glownym przeznaczeniem maja byc gry..

Mam na ta zabawe do wykorzystania okolo 4tys +/- 200 zl :) z tego co narazie zdazylem poczytac podstawa ma byc radeon 5870 i AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX a co dalej nie wiem.. :) plyta glowna.. pamiec,obudowa i zasilacz to juz dla mnie czarna magia wiec licze na wasza pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale płyta główna ma być mega wydajna czy jak ?? i Na jakie Pamięci chcesz :) co Do zasilacz Chieftec 550W kosztuje od 220 zł do 250 zł na allegro co do obudowy to chyba Cooler Master 690 Advance II :) a Jak chcesz teraz kupować płyte główną to Możesz sie pokusić jakimś asusem lub Gigabyte z chipsetem 890 Fx/GX do 600 zł kosztują albo poczekać na nowego Asusa asus crosshair IV który wyjdzie już za kilka dni i bedzie kosztować max 900 zł:)

 

w sklepie Karen.pl już jest

 

http://www.karen.pl/index.php/product/93466/Podzespoly-PC/Plyty-glowne/Asus_CROSSHAIR_IV_FORMULA.html

cena 779 zł:)

Edytowane przez Martines098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak jak dam plyte za 900 zl to sie w 4 tys nie zmieszcze :) a co do pamieci.. to nie wiem.. jak mowie w tym jestem zupelnie zielony a nie chce zeby mi jakis kit w sklepie wcisneli wiec wole sie wypytac..

 

co do grania.. 1680 x1050

Edytowane przez robredo28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 559 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 220 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD5850 1GB - 1065 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 239 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

Coś takiego wystarczy do tej rozdzielczości. Ewentualnie kup chłodzenie na proca, bo boxowe jest trochę głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na wydajność, to będzie lepszy, zwłaszcza po podkręceniu. Jeśli stawiasz na możliwości rozbudowy, to Phenom II X4. Intel już zapowiedział, że do nowych procesorów (nazwa kodowa Sandy Bridge) trzeba będzie nowej płyty z nowym chipsetem. Czyli S1156 okazuje się być nierozwojowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o takim zestawie... tak sie zastanowilem ze moze w przyszlosci zainwestuje w wiekszy monitor badz czasem podlacze kompa pod tv wiec rozdzielczosc full hd tez wchodzi w gre ..

 

Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II

299 zł

 

Antec Gamer Three Hundred Case - bez zasilacza

249 zł

 

AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

699 zł

 

Radeon 5870 HIS 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) iCooler V Turbo

1 539 zł

 

Patriot Viper II DDR3 2x 2GB 1600MHz CL8 Core i5 + 3DM

559 zł

 

Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

319,48 zł

 

Gigabyte GA-MA785GT-UD3H

339 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie karty na przyszłość mija się z celem... Jak zmienisz monitor, zmienisz i kartę.

 

Zaraz zaproponuję odpowiedni zestaw dla Ciebie, ten jest trochę lichy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 555 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 130 zł + 2x SilentiumPC Zephyr 120 - 40 zł

Płyta Główna : ASRock 890GX Extreme3 - 399 zł

RAM : A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series - 430 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB Vapor-X - 1130 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 279 zł

HDD : Samsung 1 TB 7200rpm 32MB F3 - 289 zł

SSD : Intel X25-V SSD 40GB - 430 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Obudowa : SilentiumPC Gladius 600 Pure Black - 215 zł

 

Razem : 3996 zł (esc.pl)

 

Do Phenoma II X4 965 nie ma co dopłacać.

 

Gral.pl ma sklep w Warszawie, ceny też podobne. Zaraz zmodyfikuję ceny, ewentualnie pojedyncze podzespoły.

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 945 (HDX945WFGMBOX)- 505 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 127 zł + 2x SilentiumPC Zephyr 120 - 40 zł

Płyta Główna : Asus M4A89GTD PRO - 414 zł

RAM : A-Data 2x2GB 1600MHZ CL8 Extreme - 429 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB Vapor-X - 1122 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 278 zł

HDD : Samsung 1 TB 7200rpm 32MB F3 - 289 zł

SSD : Intel X25-V SSD 40GB - 408 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA OEM - 85 zł

Obudowa : SilentiumPC Gladius 600 Pure Black - 219 zł

 

Razem : 3916 zł (gral.pl)

 

Gral.pl ma sklep w Warszawie, ceny też podobne.

 

Phenom II X4 945, koniecznie HDX945WFGMBOX, to jest rewizja C3. Jeśli nie będzie, weź 955, ale też koniecznie z GM w opisie. GI to rewizja C2, gorętsza i gorzej się kręci. Płyta Asusa - też OK, równie dobra.

 

Co do SSD - każdy na forum, który sobie kupił coś takiego, staje się gorącym zwolennikiem tych dysków, więc coś musi w tym być. System podobno ładuje się o wiele szybciej i ogólnie praca w systemie jest znacznie szybsza. Oczywiście SSD jest tylko na system i programy, resztę (łącznie z grami) musisz instalować na Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie zdecydowałbym się raczej na takie coś:

Core i5-750 - 699 zł

Gigabyte Ga-P55-USB3 - 439 zł

4GB DDR3-1600 Kingston HyperX - 409 zł

2x Samsung F3 500GB (RAID0) - 358 zł

Samsung SH-223C - 85 zł

Sapphire Radeon HD5870 - 1389 zł

SilentiumPC Gladius 600 - 219 zł

OCZ ModXStream Pro 500W - 239 zł

 

Razem: 3837 zł w gral.pl

 

Co tu ukrywać - ten zestaw jest znacznie bardziej przyszłościowy, bo dłużej będzie zapewniał wystarczającą wydajność w grach i nie tylko bez konieczności wymiany procesora czy karty graficznej. Choć nie powiem, sam zaliczam się do zwolenników SSD i ta opcja wydaje się dość kusząca. Jednak mimo wszystko wg mnie cena nadal jest zbyt wysoka. Lepiej poczekać aż talerzowce wyginą i cena pojemnych SSD będzie taka, jak dzisiejszych HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu ukrywać - ten zestaw jest znacznie bardziej przyszłościowy, bo dłużej będzie zapewniał wystarczającą wydajność w grach i nie tylko bez konieczności wymiany procesora czy karty graficznej.

 

Tak, będzie wydajniejszy, jednak... Przeczytaj, co napisałem wcześniej.

 

Choć nie powiem, sam zaliczam się do zwolenników SSD i ta opcja wydaje się dość kusząca. Jednak mimo wszystko wg mnie cena nadal jest zbyt wysoka.

 

Przy takiej kwocie można zainwestować w SSD, takie jest moje zdanie.

 

Lepiej poczekać aż talerzowce wyginą i cena pojemnych SSD będzie taka, jak dzisiejszych HDD.

 

Długa droga do tego, mam wrażenie, że przez jakiś czas obie technologie będą koegzystować i uzupełniać się nawzajem. Czyli SSD+HDD razem w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie widzisz, ale co będzie za 2 lata...? :wink:

 

Dałem autorowi prawo wyboru między wydajnością a przyszłością. Przy tym ta przyszłość już teraz nie odstaje jakoś strasznie. Wybrał przyszłość i nie należy go ganić, bo nie ma jednego, słusznego wyboru. Zresztą sam nie wiem, co bym teraz wybrał, ale znając życie (a raczej siebie :wink: ) i tak wybrałbym wydajność, bo nie straszne mi wymiany pół sprzętu :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ja mam tak samo. Należę do tej mniejszości, która znacznie częściej wymienia mobo od CPU :D Z tego co widzę na forum jest odwrotnie - ludzie częściej wymieniają CPU od płyt. A zdecydowana większość tzw. "zwykłych użytkowników" co kilka lat wymienia cały komputer. Kto co lubi :)

 

Po prostu przedstawiliśmy różne definicje przyszłościowości. Dla jednego jest to możliwość upgrade'u, dla drugiego dłuższe działanie bez wymogu modernizacji.

 

Swoją droga te plotki o nie działaniu Sandy Brigde na LGA1156 i działaniu Buldozera na AM3 są na 100% pewne? Żeby nie skończyło się tak, jak z nie działaniem Thubana na AM2+ albo z blokadą oc na LGA1156...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół? przecież to raptem tylko płyta i proc :wink:

Trochę intel dał ciała teraz bym wybrał raczej AM3 bo jak sie za pół roku tak z podstawkami porobi to nikt nie kupi 1156 chociaż nienapisali że obecne proce niewejdą w kga1155 :lol:

 

No i przedewszystkim czy ta plota to pewna jest bo jak wchodziło lga1156 to mówili ze będzie "wieczne"

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przedstawiliśmy różne definicje przyszłościowości. Dla jednego jest to możliwość upgrade'u, dla drugiego dłuższe działanie bez wymogu modernizacji.

 

Tak, zgadzam się, są różne definicje.

 

Swoją droga te plotki o nie działaniu Sandy Brigde na LGA1156 i działaniu Buldozera na AM3 są na 100% pewne? Żeby nie skończyło się tak, jak z nie działaniem Thubana na AM2+ albo z blokadą oc na LGA1156...

 

O Sandy Bridge to na razie przecieki, więc nie jest to pewne. Natomiast z Bulldozer jest tak, że pojawiła się mapa drogowa, gdzie przy nazwie kodowej jest wspomniana podstawka AM3.

 

Czy przecieki/plotki są wystarczające, by skreślać Intela? Dla jednych tak, dla drugich nie. Nie takie rzeczy Intel robił... AMD zresztą też, ale ostatnio mają lepsze podejście do klienta - nie skreślili np. posiadaczy AM2+ i PH II X6 są obsługiwane przez część płyt na tę podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak na to patrzeć ;) Być może to sprytne zagranie marketingowe i AMD samo wypuściło plotkę o wycięciu kontrolera DDR2 z Phenoma X6. Tym samym została nakręcona koniunktura na płyty AM3, a teraz AMD wychodzi na dobrego Samarytanina ogłaszając, że X6 jednak na AM2+ zadziała. Gdyby zrobili to tak po prostu, bez kombinacji, to nikt by tego nie zauważył i nie okazywał wdzięczności. Tak samo jak nikt nie dziękował Intelowi, że Q6600 działa z chipsetami pod C2D. Moja wiara w bezinteresowność wielkich korporacji jest dość ograniczona ;)

 

Gdyby jednak Bulldozer faktycznie działał ze starszymi chipsetami (seria 800 i 700) to rzeczywiście byłaby to super sprawa. Rzadko kiedy zupełnie nowa architektura nie wymaga nowych chipsetów.

 

Czy przecieki/plotki są wystarczające, by skreślać Intela? Dla jednych tak, dla drugich nie. Nie takie rzeczy Intel robił...

 

Intelowi nie ufam tym bardziej ;) Jeśli nie będę miał czarno na białym, że mobo X będzie obsługiwało procesory Y, to zakładam nie ich nie obsłuży, niezależnie od plotek czy niepotwierdzonych przecieków. Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak Bulldozer faktycznie działał ze starszymi chipsetami (seria 800 i 700) to rzeczywiście byłaby to super sprawa. Rzadko kiedy zupełnie nowa architektura nie wymaga nowych chipsetów.

 

Z serią 700 to raczej bym uważał z optymizmem, bo kto wie - można się przejechać, ale nieliczni posiadacze 890GX mogą być raczej spokojni.

 

Jeśli nie będę miał czarno na białym, że mobo X będzie obsługiwało procesory Y, to zakładam nie ich nie obsłuży, niezależnie od plotek czy niepotwierdzonych przecieków.

 

Słuszne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 945 (HDX945WFGMBOX)- 505 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 127 zł + 2x SilentiumPC Zephyr 120 - 40 zł

Płyta Główna : Asus M4A89GTD PRO - 414 zł

RAM : A-Data 2x2GB 1600MHZ CL8 Extreme - 429 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB Vapor-X - 1122 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 278 zł

HDD : Samsung 1 TB 7200rpm 32MB F3 - 289 zł

SSD : Intel X25-V SSD 40GB - 408 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA OEM - 85 zł

Obudowa : SilentiumPC Gladius 600 Pure Black - 219 zł

 

Razem : 3916 zł (gral.pl)

 

Gral.pl ma sklep w Warszawie, ceny też podobne.

 

Phenom II X4 945, koniecznie HDX945WFGMBOX, to jest rewizja C3. Jeśli nie będzie, weź 955, ale też koniecznie z GM w opisie. GI to rewizja C2, gorętsza i gorzej się kręci. Płyta Asusa - też OK, równie dobra.

 

Co do SSD - każdy na forum, który sobie kupił coś takiego, staje się gorącym zwolennikiem tych dysków, więc coś musi w tym być. System podobno ładuje się o wiele szybciej i ogólnie praca w systemie jest znacznie szybsza. Oczywiście SSD jest tylko na system i programy, resztę (łącznie z grami) musisz instalować na Samsungu.

 

 

 

 

wiesz.. poszperalem troche po necie.. poczytalem i mam pytanie... duzo osob pisze ze ta plyta glowna ma problemy wlasnie z tym dyskiem twardym Samsunga.. prawda to ?

 

a to watek na forum Asusa... http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20100317164623781&board_id=1&model=M4A89GTD+PRO&page=1&SLanguage=en-us

Edytowane przez robredo28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...