Skocz do zawartości
robredo28

Komputer za okolo 4 tys

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz.. poszperalem troche po necie.. poczytalem i mam pytanie... duzo osob pisze ze ta plyta glowna ma problemy wlasnie z tym dyskiem twardym Samsunga.. prawda to ?

 

Cóż, biję się w pierś - nie wiedziałem o takich pogłoskach. Sam chipset 890GX miał swoją premierę dość niedawno, więc to jest moim usprawiedliwieniem... Gratuluję przezorności.

 

Tak, wygląda na to, że są problemy z dyskami Samsunga - nie tylko na tej płycie Asusa, ale na wszystkich z chipsetem 890GX, prawdopodobnie z całą serią 8. Z tego co wyczytałem, to problem leży po stronie Samsunga.

 

Nie zmieniałbym płyty, tylko dysk. Po poszperaniu w sieci stwierdzam, że dobrą alternatywą będzie Seagate Barracuda 7200.12 1TB (ST31000528AS) Jest troszkę wolniejszy od Samsunga, ale przynajmniej nie będzie problemów z działaniem na tej płycie głównej :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu... wiem jestem upierdliwy :) ale troche zbieralem na komputer i juz jak mam wydac 4 tys to chce byc pewien tego co kupuje... :)

 

chodzi mi o to ze na stronie.. gral.pl ..dysk ten ma prędkość obrotowa silnika 7200 obr./min a w rzeczywistosci jest to 5400..

 

ten sam dysk u konkurencji.. http://www.proline.pl/?p=WD+WD10EARS

 

oraz cos o tej magicznie zmieniajacej sie liczbie obrotow :)

http://nvision.pl/Samsung-Seagate-Western-Digital-test-dyskow-twardych-do-640-GB--Articles-304-ndetails-4.html

 

i jak to w kurcze w koncu jest :) bo plyta glwna mi odpowiada wiec tak naprawde pozostal tylko ten twardziel do wyboru.. a moze lepsza opcja sa dwa dyski 500 gb polaczone w RAID 0 ?

Edytowane przez robredo28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak to w kurcze w koncu jest :) bo plyta glwna mi odpowiada wiec tak naprawde pozostal tylko ten twardziel do wyboru.. a moze lepsza opcja sa dwa dyski 500 gb polaczone w RAID 0 ?

 

Na pewno szybszym, ale też trochę mniej bezpiecznym. Jeśli chcesz kupić SSD to RAIDa raczej sobie podaruj. Nowsze WD z talerzami po 500GB są bardzo przyzwoite. A jeszcze lepsze są Samsungi F3. Zawsze możesz przecież wziąć inną płytę, bo w sumie 890GX nie wprowadza żadnych nowości, które "trzeba mieć". Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze na stronie.. gral.pl ..dysk ten ma prędkość obrotowa silnika 7200 obr./min a w rzeczywistosci jest to 5400..

 

ten sam dysk u konkurencji.. Western Digital WD10EARS • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław

 

To nie jest ten sam dysk. Ten, który podałem, ma 7200rpm.

 

Jeśli chcesz kupić SSD to RAIDa raczej sobie podaruj.

 

Potwierdzam.

 

Zawsze możesz przecież wziąć inną płytę, bo w sumie 890GX nie wprowadza żadnych nowości, które "trzeba mieć".

 

Przy tej kwocie zostałbym przy 890GX, zresztą nie dopłaca się dużo, a płytka jest dobra.

 

A nuż wejdzie do niego Bulldozer... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...