Skocz do zawartości
don111

jaka myszka do takiego uchwytu...

Rekomendowane odpowiedzi

http://nvision.pl/Gryzon-dla-gracza-do-150-zl--Articles-174-ndetails-2.html

nr 2 - palcami z oparciem na myszce części dłoni

 

najważniejsze - kształt:

nie może być krótka i wysoka, musi być długa i bardziej płaska - zwłaszcza sam tył myszki, bo większość tych długich jest najwyższa na końcu (z tyłu) ze stromym zaokrąglonym spadkiem

prawie że idealna pod tym względem dla mnie była najtańsza A4tech Op620

tak to wygląda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

niestety nie da się z niej korzystać bo ma tylko 800dpi a mam rozdzielczość pulpitu 1920x1080 (chyba że da się przyspieszyć ?)

 

co jeszcze:

- przewodowa usb

- musi mieć min. 1000 dpi

- lekko działające klawisze kliknięcia

- rolka przyjemnie i płynnie działająca, niekoniecznie skokowo (wkurzam się obecnie przez Logitech B110 http://www.ceneo.pl/2456560 - koszmar, przy przewijaniu uczucie jakichś wibracji, po kilkugodzinnej sesji przy kompie czuję mrowienie w palcu)

 

cena - jak najmniej no ale powiedzmy do 150zł (bo tyle kosztują różne Razer - na oko kształt mają dobry, ale wolałbym aby to ktoś potwierdził kto miał je w dłoni), przy moich wymaganiach pewnie łapie się i tak większość myszek (byle ten kształt miały ok)

dlatego podajcie jakieś sprawdzone modele także od najtańszych które się łapią do podanych warunków

 

z góry dzięki za propozycje

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech ak-47?

 

Dołączona grafika

 

Jest stosunkowo dluga, pasowalaby do opisu. Jednak moze okazac sie troche zbyt niska i za mala. Sensor jest idealny, czerwony led do 2k dpi, cena <40zl.

 

~wymiary:

 

dlugosc: 12cm

szerokosc: 6cm

wysokosc: 3.5cm

 

Ksztalt vs mx300:

 

http://i41.tinypic.com/ek0x6s.jpg

 

edit:

 

Apropos tego artukulu o typach uchwytu myszy. Klasyczny fail autora, jezeli chodzi o trzymanie myszy symetrycznej. Zawsze na tych zdjeciach klada dwa palce na gorze, po jednym na glownych przyciskach, kciuk na lewym boku, a dwa pozostale palce na prawym boku. Skad bierze sie taki dziwny nawyk? Symetryczne myszy sa tak zrobione ze maja miejsce na jeden palec po kazdej ze stron. W myszach niesymetrycznych jest zostawione znacznie wiecej miejsca po lewej stronie na az dwa palce (typu ie3.0 np). Z tym ze dalej nie ma to sensu, bo jezeli mamy palce na klawiszach, nie ma jak obslugiwac rolki. Musimy uzyc palca z ktoregos z przyciskow zeby wcisnac lub zakrecic rolka, podczas gdy dwa pozostale palce (maly i serdeczny) sa gdzies scisniete po prawej stronie myszy i nigdy ich nie uzywamy.

Prawodlowy uchwyt to trzymanie myszy za boki tylko kciukiem i malym palcem, a trzy srodkowe palce na gorze myszy, obdlugujace jednoczesnie oba przyciski i rolke.

Przyklad uzycia tego, to np ustawienie w jakims fps sterowania tak, ze mouse1 - fire, mouse2 - crouch, mousewheelup/down - jump, mouse3(rolka) wcisniecie - jakis bind. I teraz gdy poruszamy sie w takiej grze, musimy jednoczesnie krecic rolka w gore i w dol, zeby podskakiwac poruszajac sie, dodatkowo co chwile uzywamy kucniecia przyspieszajac, poruszajac sie po terenie (element bunnyhopingu w niektorych grach), i jednoczesnie mamy mozliwosc strzelania.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech ak-47?

 

Jest stosunkowo dluga, pasowalaby do opisu. Jednak moze okazac sie troche zbyt niska i za mala. Sensor jest idealny, czerwony led do 2k dpi, cena <40zl.

 

Ona nie ma podobno 2000 dpi tylko 800 (posiadacz tej myszki, z tego forum, wykrył interpolację - nie pamiętam jednak jego nick'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4tech ak-47?

wydaje się za mała, chyba pasowałaby mi też taka szersza z przodu

 

 

Apropos tego artukulu o typach uchwytu myszy. Klasyczny fail autora, jezeli chodzi o trzymanie myszy symetrycznej. Zawsze na tych zdjeciach klada dwa palce na gorze, po jednym na glownych przyciskach, kciuk na lewym boku, a dwa pozostale palce na prawym boku. Skad bierze sie taki dziwny nawyk? Symetryczne myszy sa tak zrobione ze maja miejsce na jeden palec po kazdej ze stron. W myszach niesymetrycznych jest zostawione znacznie wiecej miejsca po lewej stronie na az dwa palce (typu ie3.0 np). Z tym ze dalej nie ma to sensu, bo jezeli mamy palce na klawiszach, nie ma jak obslugiwac rolki. Musimy uzyc palca z ktoregos z przyciskow zeby wcisnac lub zakrecic rolka, podczas gdy dwa pozostale palce (maly i serdeczny) sa gdzies scisniete po prawej stronie myszy i nigdy ich nie uzywamy.

Prawodlowy uchwyt to trzymanie myszy za boki tylko kciukiem i malym palcem, a trzy srodkowe palce na gorze myszy, obdlugujace jednoczesnie oba przyciski i rolke.

 

kurcze no szczerze mówiąc to ja bym inaczej nie umiał obsługiwać scrolla niż palcem wskazującym ;) na klawiszach trzymam tylko palec wskazujący i środkowy ;)

 

 

tak przeglądam różne myszki i te dwie wyglądają ciekawie, miał ktoś z nimi styczność ?

 

Mysz Oscar X-748 dla Gracza X748 K 3200dpi X-748k (993050790) - Aukcje internetowe Allegro

 

SUPER MYSZ // OMEGA GAMING AVAGO LASER EYE + PAD (1008307731) - Aukcje internetowe Allegro

 

edit: jeszcze jedna ciekawa

http://allegro.pl/item997932189_a4tech_x_766fs_2000dpi_grzeje_chlodzi_gry_zabrz.html

system chłodzenia - no to fajna sprawa, choć chyba kształt (na oko) nie do końca taki idealny się wydaje

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"omegi" bym się bał.

748 jest ok, ale to chyba nie bardzo Twój kształt...

 

sposób trzymania autora - fail faktycznie

w ogóle nieźle, revoltec fightmouse advanced najwiecej punktów dostał, to chyba jakiś żart :D ta mysz się nie nadaje do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego artukulu o typach uchwytu myszy. Klasyczny fail autora, jezeli chodzi o trzymanie myszy symetrycznej. Zawsze na tych zdjeciach klada dwa palce na gorze, po jednym na glownych przyciskach, kciuk na lewym boku, a dwa pozostale palce na prawym boku. Skad bierze sie taki dziwny nawyk? Symetryczne myszy sa tak zrobione ze maja miejsce na jeden palec po kazdej ze stron. W myszach niesymetrycznych jest zostawione znacznie wiecej miejsca po lewej stronie na az dwa palce (typu ie3.0 np). Z tym ze dalej nie ma to sensu, bo jezeli mamy palce na klawiszach, nie ma jak obslugiwac rolki. Musimy uzyc palca z ktoregos z przyciskow zeby wcisnac lub zakrecic rolka, podczas gdy dwa pozostale palce (maly i serdeczny) sa gdzies scisniete po prawej stronie myszy i nigdy ich nie uzywamy.

Prawodlowy uchwyt to trzymanie myszy za boki tylko kciukiem i malym palcem, a trzy srodkowe palce na gorze myszy, obdlugujace jednoczesnie oba przyciski i rolke.

Przyklad uzycia tego, to np ustawienie w jakims fps sterowania tak, ze mouse1 - fire, mouse2 - crouch, mousewheelup/down - jump, mouse3(rolka) wcisniecie - jakis bind. I teraz gdy poruszamy sie w takiej grze, musimy jednoczesnie krecic rolka w gore i w dol, zeby podskakiwac poruszajac sie, dodatkowo co chwile uzywamy kucniecia przyspieszajac, poruszajac sie po terenie (element bunnyhopingu w niektorych grach), i jednoczesnie mamy mozliwosc strzelania.

 

Imho dość koślawe zbindowanie...co by nie powiedzieć dosadniej.

Wiekszosc myszek ma jeszcze mase innych klawiszy, do tego zmiany DPI w locie (kolejne 2 guziczki)

Przy takim obstawieniu zbindowanie jakichkolwiek polecen z WSAD+spacja+alt/shift na myszke jest nie praktyczne..no chyba ze lewa reka to jemy obiad^^

Sama technika ułożenia palców tez woła o pomste do nieba.

Gdy 3 palce (wskazujacy, srodkowy i serdeczny) sa oblozone na przyciskach LPM(scrol)PPM to pozostaja 2 palce (kciuk i maly) ktore trzymaja myszke w czasie podnoszenia przy strafingu gdy np chcemy sie szybko obrocic.

No wiec gdy podnosimy myszke 2 palcami , idealnie ona zaczyna leciec na przod (moja bynajmniej:P) wzdłuz osi obrotu jaka tworzy linia laczaca pkt przylegania kciuka i malego palca do myszki

Przy kciuku i serdeczny+mały ten problem nie wystepuje (serdeczny zapobiega obrotowi), myszka leży pewniej i nie ma problemu z naciskaniem, kreceniem scrollem

Proponuje ankiete;P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mozesz uzywac scrolla i przyciskow jednoczesnie. Ja podalem tylko przyklad, mozna to ustawic na mnostwo innych sposobow. Jezeli nie masz odzielnego palca tylko do rolki to sie nie da uzywac tych przyciskow jednoczesnie.

 

Co do podnoszenia myszy, zalezy od ksztaltu i przyzwyczajenia. Ale chyba kazda mysz da sie podniesc dwoma palcami, w koncu mowimy tutaj o 100-200g plastiku. Dobra mysza do nauczenia sie takiego chwytu jest mx310, wymusza tego typu grip, i dodatkowo ma boczne przyciski po obu stronach. Masz pelna kontrole nad wszystkimi + rolka.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia wprawy :)

ja próbowałem się przeformatować (aerial zresztą mnie namówił) na hold lpm scroll ppm i nawet to fajnie to wychodziło, ale trzeba dużo poćwiczyć :< WMO idealnie się do tego nadaje.

w końcu to olałem, bo ppm + lpM bez scrolla był dla mnie bardziej naturalny. fail i nie bardzo to się opłaca, ale w sumie, to nie potrzebują aż tak bardzo korzystać ze scrolla.

teraz gram na IE3.0 i tam średnio to jest możliwe, ze względu na konstrukcję więc... :)

 

vote na palca na scrollu, bo się opłaca :)

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest pobindowane jest tylko przykladem, liczy sie glownie to czy ustawienie palcow daje nam mozliwosc pelnego wykorzystania wszystkich przyciskow (w tym wypadku podstawowych + rolki), czy nie.

 

Jezeli ktos od zawsze trzymal dwa palce na gorze myszy, to nie ma sie co dziwic ze jak teraz sprobujecie inaczej wydaje sie dziwacznie, niewygodnie itp. To normalne, zeby wyeliminowac ten nawyk (pamiec miesni) trzeba sie sporo nameczyc, dopiero po dluzszym czasie zaczyna sie odczuwac korzysci. To cos jak przerzucic sie na klawiature z innym ukladem klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co z tymi myszkami ? ;)

kusi mnie ta laserowa Omega za 27zł, kształt chyba ma taki jakiego chcę (w razie czego niewielka wtopa finansowa) tylko to zakup całkowicie w ciemno, z tym laserem za takie pieniądze mogą być jakieś problemy ? (miałem do tej pory optyczne/kulkowe myszki)

 

 

Kyle

Mam bliźniaczy model (738) i jestem bardzo zadowolony.

 

ps. one nie mają 3200 dpi tylko 1600

a mógłbyś napisać coś więcej o tej myszce, jak leży w dłoni, jak pracuje rolka ?

czy ten klawisz mały na lewym kliku nie przeszkadza (raczej nie będę go używał), podobnie te boczne (przy trzymaniu myszki) - nie denerwują ?

 

czy jest duża różnica w wygodzie użytkowania między Razerem a np takim Logitech x-748 ?

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...