Skocz do zawartości
turzol

Potrzebuje szybkiej porady nt. RADEONA 9500PRO!!

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec postanowilem zamienic mojego GF4 TI4200 od Leadteka na Radka 9500PRO i musze zdecydowac sie max do wieczora co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> :!: Chodzi konkretnie o Sapphire Atlantis Radeon 9500PRO.

Mam kilka pytan co do tej karty:

 

1. :arrow: Czym rozni sie wersja z czarnym PCB od wersji z z czerwonym PCB :?:

2. :arrow: Na jakich pamiatkach jest ten Shapphire :?: (na stronie producenta nic nie znalazlem :( )

3. :arrow: Jak to jest z OC na tej karcie, bo slyszalem ze fabrycznie bios jest zablokowany :?:

4. :arrow: Tak ogolnie czy oplaca mi sie w ogole zamieniac, patrzac pod katem wydajnosci i OC :?:

 

Bardzo prosze o porady, bo nigdy nie uzytkowalem kart z chipem ATI a wiem ze R9500PRO jest ogolnie udana karta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko :

Ad1. Tego nie wiem

Ad2. Chyba na pamiątkach Infiniona 3.3 Albo na Hynixach 3.6

Ad3. W biosie faktycznie jest zablokowana możliwość kręcenia pamięci ale da sie to zmienić , przykład : ( zobacz w moim podpisie )

Ad4. Na radka z Gf opłaca sie jak nic . Popatrz po testach . O i oczywiście obsługa DX9.0 . :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektron to dokladnie ta sama co w komputroniku na zdjeciu. Wiec jak brac ja :?:

Pewno zę brać z dopłata 100zł ty się jeszcze pytasz 8O
Dokładnie, podzielam zdanie kolegi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. czerwony PCB ... ma oryginalny (referencyjny) cooler ATI :wink:

Dołączona grafika

ad2. pamieci Infineon 3.0 /przynajmniej moja czerwona/

ad3. na fabrycznym chlodzeniu, bez radiatorow na pamieciach 325/325 |po zmianie biosu| i napewno mozna wiecej ... ale wole zalozyc najpierw chlodzonko

ad4. no pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. czerwony PCB ... ma oryginalny (referencyjny) cooler ATI  :wink:  

Dołączona grafika

ad2. pamieci Infineon 3.0 /przynajmniej moja czerwona/

ad3. na fabrycznym chlodzeniu, bez radiatorow na pamieciach 325/325 |po zmianie biosu| i napewno mozna wiecej ... ale wole zalozyc najpierw chlodzonko

ad4. no pytanie  :D

A ja mam takie pytanko.Czy na ORYGINALNYM radeonku (ten chyba na zdjeciu jest BBAti nie?) jakie sa pamieci bo sie domyslam ze cos okolo 3,5 (a moze mniej) ma ktos oryginalnego i moglby zerknac jakie sa pamieci. Senks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. czerwony PCB ... ma oryginalny (referencyjny) cooler ATI  :wink:  

Dołączona grafika

ad2. pamieci Infineon 3.0 /przynajmniej moja czerwona/

ad3. na fabrycznym chlodzeniu, bez radiatorow na pamieciach 325/325 |po zmianie biosu| i napewno mozna wiecej ... ale wole zalozyc najpierw chlodzonko

ad4. no pytanie  :D

A jakie ma pamieci oryginalny BBAti bo nie bardzo wiem moze ktos napisac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czarne robia fabryki szafirka,czerwone to oemy od Ati pakowane przez szafira

2.na hynixach 3,6ns nie spotkalem innych na czarnym pcb,na czerwonym hynix 3,6ns,infineon 3,3ns i 3,0ns zalezy od szczescia

3.omegi 3.4 rozwiazuje problem krecenia

4.tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady - biore tego Shappira :D Mam nadzieje ze wycisne cos z tej karty :D Glosnosc coolera nie ma dla mnie wiekszego znaczenia bo zakladam Zalmana HP-80A + 2x80x80 na 7V :wink:

 

Mam zamiar wycisnac 320 na GPU i na memorkach z 620...mam nadzieje ze sie uda na tych pamiatkach 3,6ns :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czarne robia fabryki szafirka,czerwone to oemy od Ati pakowane przez szafira

z tym pakowaniem to bywa roznia. HiS np robi czerwone karty ale on jest ich producentaem. Wystarczt do reki ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> np Gigabyte i HiSa (mowie o nowych egzemplazach) i na pierwszy rzut oka widac ze Gigabyte jest wyzszej jakosci. Sciezki jakby wyrazniejsze, lepsza jakosc lutow. HiS napewno robi karty w swoich fabrykach. Rowniez widzac czarna karte Xelo widac wyrazna roznice jakosci miedzy referencyjna karta ATi. Ciekawe jak to przedklada sie na jakosc obrazu i o/c...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.czarne robia fabryki szafirka,czerwone to oemy od Ati pakowane przez szafira

z tym pakowaniem to bywa roznia. HiS np robi czerwone karty ale on jest ich producentaem. Wystarczt do reki ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> np Gigabyte i HiSa (mowie o nowych egzemplazach) i na pierwszy rzut oka widac ze Gigabyte jest wyzszej jakosci. Sciezki jakby wyrazniejsze, lepsza jakosc lutow. HiS napewno robi karty w swoich fabrykach. Rowniez widzac czarna karte Xelo widac wyrazna roznice jakosci miedzy referencyjna karta ATi. Ciekawe jak to przedklada sie na jakosc obrazu i o/c...

Wszystko sie zgadza....ale.Jesli pudelko jest szafirka a karta czerwona to 100% no 99% BBA.Po prostu szafir zdecydowal sie na czarny laminat i nie robi czerwonych.Na temat innych sie nie wypowiadam bo po prostu nic nie wiem.To czego jestem pewien to czerwony laminat w Supergrace i Sapphire to oryginalne ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazalem zakup Sapphirka R9500PRO ale teraz widze ze chyba wezme R9700 non PRO od FIC - FIC Radeon 9700. Posiada miedziany radiator na GPU i na RAM :twisted:

 

Karta jest na Hynixach 3,6ns z tego co sie dowiedzialem i kreci sie zaczepiscie :!:

 

Oto dowod:

it has 3.6 hynix

can do 385/712 no mods but ramsinks added to the back.

its #5 in 3dmark2k3 at oc3dmarkteam

http://oc3dmark.octeams.com/db/03db/9700db.html

 

3dmark2k3 scores:

http://service.futuremark.com/compare?2k3=657588

 

#6 at 3dmark2k1

http://oc3dmark.octeams.com/db/01db/9700db.html

 

and yes most of the cards its beating are 9700pro's

 

i love the card its buetifull and i brag about it alot.but from what ive seen these are the only NP's doing ocing like this even for modded cards and mines basically stock.

 

i just added my second 19" flat crt for a dual twin desktop both run by the 9700 and it doesnt take a hit in performance like people say. i lost 200points in 3dmark2k1 and that could just be a fluke

 

 

Mysle ze warto doplacic 200zl zeby miec R9700 i wykrecic go na 9700PRO :D W koncu szyna pamieci to 256bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem tego FIC'a R9700 :D Bedzie u mnie za tydzien jak moj ojciec go szczesliwie przewiezie przez granice (czescy celnicy suxx :evil: )

 

Mam nadzieje ze wyciagne z niej sporo :twisted:

 

To moja pierwsza karta z chipem ATI i mam nadzieje ze sie nie zawiode :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - nie śledziłem za bardzo tematów o R9500 na starym/nowym pcb, oraz o R 9700. Ale jak komuś się będzie chciało może mi przypomnieć z czego się dało zrobić R FX ? Czy to był właśnie R 9700 czy 9500 (pomijam te ze starym pcb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...