Skocz do zawartości
Conqueror

Resety,zwisy.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2,5-3 letni, intensywnie używany, podkręcony PC.

 

C2D 8200 @ 3500 MHZ

 

GT 8800 @ 650/1550/950

 

2X2 KINGSTON DDR2 800MHZ @871MHZ

 

ASUS P5Q PRO TURBO

 

HDD 320 GB

 

SB X-FI GAMER

 

Chieftec 560W

 

Chciałem również zauważyć, że przez dwa lata (zanim padła mi płyta główna, Asus P5N-D) posiadałem dwa GT 8800 (SLI) i wszystko działało dobrze, stabilnie.

 

Od jakiegoś czasu resetuje/zawiesza mi się komputer. Jeżeli sam się zresetuje, to robi to bez końca, czasami nawet nie zdąży włączyć się monitor i znowu się resetuje. Sformatowałem system ,"odkręciłem" procesor kartę i pamięci, przy okazji pogrzebałem w biosie i znalazłem tam hardware monitor, napięcia 5V i 12V nie były w normie, te drugie waha się pomiędzy 13.90-14.10, zauważyłem że gdy napięcie wynosi więcej niż 14V wskaźnik przyjmuje kolor czerwony, być może właśnie gdy zostanie osiągnięte te, bądź wyższe napięcie komputer się resetuje.

 

Otworzyłem zasilacz, kondensatory płaskie, aczkolwiek polane czymś żółtym.

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/6561/odbyt.jpg - HW Monitor CPUID

Edytowane przez Conqueror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć obudowę, znajdź wolnego 4-pinowego molexa. Następnie ustaw woltomierz w mierniku na prąd stały do 20V, i kabel czarny podłącz pod czarny kabel we wspomnianej wcześniej wtyczce zasilacza, natomiast czerwony pod żółty (12V) a później pod czerwony (5V) i zmierz napięcia zarówno w idlu jak i w stresie. Jeśli będą stabilne i mieszczące się w normie ATX to zasilacz jest ok. Jeśli nie to do wymiany.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...