Skocz do zawartości
Dammeron

WC by Dammeron [Worklog]

Rekomendowane odpowiedzi

No, wszystko zmontowane, układ zalany (relację zrobię z rana teraz nie mam już siły :razz: ) i, co więcej, nic nie cieknie :D . Ale to tyle dobrych wieści, ze złych natomiast jest fakt, iż pompka nie działa! :mur: Przy rozruchu wyczuwam chwilowe drżenie, zupełnie, jakby próbowała ruszyć, ale nie mogła. Tak więc, na jutro zaplanowany demontaż i dokładna "diagnostyka"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza aktualizacja przychodzi o barbarzyńskiej porze w niedzielny poranek. :razz: Niestety jednak nie jest ostatnia. Ale zacznijmy od początku:

 

Nadszedł weekend, a wraz z nim nadszedł czas na zmontowanie wszystkiego do kupy (nowe złączki dotarły, uchwyty na wąż też są). Z góry przepraszam za jakość, czy jasność zdjęć, ale wszystko robiłem późnym wieczorem, więc nie mogłem liczyć na lampę w postaci słoneczka. :-P

Na pierwszy ogień poszła karta graficzna:

Dołączona grafika

 

Mała uwaga odnośnie bloku, mianowicie szkoda, że EK nie zabezpiecza spodu bloku przed zarysowaniem, żadnej folii itp...

 

Tutaj po odkręceniu chłodzenia i "nago" :D :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

...Po dokładnym wyczyszczeniu:

Dołączona grafika

 

...I już z blokiem i złączkami:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ze wszystkich wczorajszych prac ta chyba była najcięższa, zabawa z tymi plastrami termoprzewodzącymi była po prostu nieziemska (zwłaszcza na te malutkie elementy sekcji zasilania). :) Poza tym odradzam wszystkim pastę MX-3. Jest tak gęsta i lepiąca, że w ogóle nie chce się odczepić od końcówki strzykawki, o rozsmarowaniu jej nie mówiąc... Lepiej wziąć starą dobrą AS5.

 

Przyszła kolej na mobo i procka:

Dołączona grafika

 

Po zdjęciu HR-01 (będę za nim tęsknił, naprawdę dobrze się sprawował B-) ):

Dołączona grafika

 

...Następnie przyszedł czas na wieczorne mycie i szorowanie, a także na zmiane pasty pod chłodzonkami na NB i mosfety:

Dołączona grafika

 

I już mobo złożone:

Dołączona grafika

 

Kolejna uwaga: HK 3.0 może i jest ładny i wydajny, ale niestety to wszystko. Gdyby EK Full Nickel pojawił się jak kupowałem sprzęt to z pewnością wziąłbym ten drugi. Do swojego bloku Watercool nie dodaje nic poza śrubami montażowymi, żadnego backplate (trzeba dokupić osobno) czy dodatkowych "płytek" z dyszami do środka). Poza tym trzeba uważać, by za mocno go nie dokręcić, bo się zapinki wyginają, i mogą też odrobinę odgiąć top od podstawy (w skrócie: rozszczelnić blok).

 

Tutaj mobo wstawione do budy (złączki na łączu pompa<>rez też już zmienione).

Dołączona grafika

 

i cały układ gotowy :lol: :

Dołączona grafika

 

Zastanawiałem się, jak go napełnić. Położyłem budę na boku i napełniałem układ przeż wąż przy grafie (jako że najwyżej położony):

Dołączona grafika

 

I na tym koniec dobrych wieści. Niestety znowu stoję z robotą, albowiem pompa nie działa (musiałem odwrócić budę na dach, by woda spłynęła z pompy i mogłem ją wtedy zdemontować). Sprawdziłem pompę na sucho, bez założonego topu, wirnik ledwo drgnął i na tym koniec (zupełnie jakby stawiał za duży opór). Poza tym rez cieknie przez górną pokrywę, przy gwincie w akrylowej rurce (tutaj już wytarłem to co wyciekało, ale widać plamy na papierze):

Dołączona grafika

 

Jutro zajmę się wszelkimi reklamacjami, tymczasem co najmniej do środy jestem bez swojego kompa. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracy końca nastał czas. Wyszły z tego takie oto efekty wizualne:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać nowa pompka już jest (i co więcej, działa :lol2: ), choć trochę hałasuje, nawet na 7V słychać rotor, kiedyś ją wymienię na MCP350. Rez został uszczelniony za pomocą cieniutkiej warstwy sylikonu na dnie frezów pod oringi.

Zrezygnowałem z mojego 'cudownego' mocowania pompy i postawiłem na proste połączenie ze zbiornikiem (mój wynalazek okazał się nie najlepszy - węże i tak same trzymały pompkę w powietrzu), poza tym nie zmieściłbym się z dyskami (ledwo 3mm od pompki :D ). A skoro o dyskach mowa, zamontowane są 'tył na przód' by ukryć kable.

Wszystkie kable pochowane (poza PCIex i P8, który jest za krótki by inaczej go poprowadzić), ale muszę przyznać, że Stacker jest w tym chowaniu do bani, te wszystkie "poprzeczki" z tyłu uniemożliwiają normalne poprowadzenie kabli. A przewody od wentyli jeszcze będę chował.

 

Mam nadzieję, że jakoś to wygląda, a co Wy sądzicie?

 

PS: A tutaj mały bonus - cała przeróbka pochłonęła sporo moich sił, a także "zasobów lodówkowych", którymi się wspomagałem (tu zapasy z ostatnich 2-óch tygodni):

Dołączona grafika

 

Nie, te jogurty to nie żart, w końcu zdrowe żywienie jest bardzo ważne :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablami od wentyli, jak już pisałem, jeszcze się zajmę. :) A tempy? Radek idzie na 1100/1150 przy temperaturach ok 60*C na rdzeniu. Procka jeszcze nie sprawdzałem. Za to przy takiej wentylacji (3 wentyle in, 3 wentyle out) oraz dzięki nowej paście spadły tempy na mostkach i mosfetach, średnio o 6-7*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal zastanawiam się po co napełniać układ wężem od grafiki i po co uszczelniać górny korek? Choć musi być szczelny i jest to tylko kwestia oringu który musi dobrze dolegac. Spuszczanie płynu w rezie to albo skill i wyjmowanie węża + duża miska pod grafą i pomocne dłonie kolegi , albo wyjmujesz reza i po prostu go przechylasz.

 

A pompa mogła stanąć z powodu takiego że top pompki dotykał wirnika bo nowa pompa od tak się nie psuje.

 

BTW - układ przyjemny , kable do poprawy i jest prosto i schludnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stolara - zasilacz doskonały, w ogóle go nie słychać, wszystkie kable odpinane (razem z 24pin) a i ilość tych kabli robi wrażenie, do tego bardzo elastyczne.

 

plastekk - układ napełniałem tak, ponieważ dzięki temu od razu zalałem część chłodnicy i bloki, odpowietrzając je w ten sposób, pompka po uruchomieniu miała przez to mniej roboty (choć bez przechylania i trzęsienia budą się nie obeszło). A co do pierwszej zepsutej, top nie dotykał wirnika, sprawdziłem ją po demontażu przez 2-3s bez topu i wirnik lekko tylko drgnął. Po prostu była uszkodzona. Gdzieś na jakimś forum natknąłem się na posty z opisem podobnego problemu, więc pozwala mi to sądzić, że jest zepsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek idzie na 1100/1150 przy temperaturach ok 60*C na rdzeniu.

Ale Ci zazdroszcze tej wody na karcie. Na widok tych zdjec juz sie cieszylem, ze ktos zwodowal EAH4890, i ze do mojego tez podpasuje. Niestety, po blizszych ogledzinach laminatu odnosze wrazenie, ze jednak TOP rozni sie od "zwyklej" w stopniu uniemozliwiajacym montaz fullcovera :cry:.

 

post-1165-1275209823,99_thumb.jpg post-1165-1275210007,73_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda chyba identycznie jak moja stara 4890 od HiSa, ale głowy nie dam uciąć...

 

Dammeron - Elegancko to wgląda :) ja bym trochę zmienił: zabrał jedną 45* z pompki do tego węża długiego wokół płyty, bo wygląda, że ta druga za bardzo odsuwa ten wąż, a na pojedynczej by starczyło, ewentualnie by wyglądało identycznie na pojedynczej (też lekko wygięte), a zaoszczędzoną w ten sposób 45* wmontowałby w połączenie rez-gpu, na wyjściu reza. Ładniejszy łuczek będzie :) Ewentualnie pod pompkę wmontuj 90* :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady zabrać jednej 45, co najwyżej zamienić obie na jedną 90. Przy jednej 45 wąż by się załamał zaraz przy krawędzi złączki lub uchwytu (jak mu wygodniej :wink: ). A co do węża od grafy do reza, to chciałem by szedł jak najbardziej poziomo, inaczej mógłby zawadzić o dźwiękówkę. Nie ukrywam, że pewnie jeszcze trochę w tym pogrzebię, ponieważ kilka rzeczy też mi się nie za bardzo podoba, ale pod koniec było to wszystko robione na szybko, ponieważ mam projekty z polibud na głowie (w tym już 2 zaległe :lol2: ).

 

Ale dzięki za wszystkie uwagi, niewątpliwie coś z nich wykorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...