Skocz do zawartości
Zielak69

Zabawa z Realtek HD i komp siadł

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie nie mogę już go w ogóle odpalić. Ostatnia rzecz jaką pamiętam to próba podłączenia wzmacniacza z 2 kolumnami prowizorycznym kablem czincz-jack do niebieskiego wejścia (line-in mi się zdaje). Wiem, to wejście raczej nie służy jako output ale chciałem zobaczyć czy z Realtekiem jakoś będę w stanie podłączyć mikrofon, słuchawki i kolumny (osobne kanały) do mojej pyty głównej na raz.

 

Specyfikacja:

MOBO: Gigabyte GA-M61PME-S2

PSU: GPS-350EB-101 A

CPU: Athlon x2 64b 5000 2.6Ghz

RAM: Kigstone 2GB

GFX: Radeom 5770 1GB

HDD: Seagate barracuda 250GB

 

Próbowałem odpinać po kolei sprzęt ale za każdym razem to samo. Dysk się rozkręca (też go odpinałem), wiatraki się kręciły, na monitorze nadal czarno, a gdy podłączyłem monitor bezpośrednio do płyty - Brak sygnału.

 

Zerknąłem na kondensatory płyty głównej ale żaden nie wyglądał na wypukły... płyty głównej ani dysku nie mam sprawdzić w domu, musiałbym się umówić z sąsiadem.

 

Macie jakąś wstępną diagnozę?

 

 

[edit]

złe forum? sorry ale nie zauważyłem forum typu Problemy.

Edytowane przez Zielak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, podłączyłem, pokazała się chmurka realteka że podłączono sprzęt pod line in i wtedy komputer się zawiesił. Przeczekałem dłuższą chwilę i zresetowałem. Reszte znacie ^

 

żadnych piknięć nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny komponent na wymianę jaki mam to procek Phenom i o dziwo bios ruszył!

 

Włożyłem z powrotem mojego Athlona i wszystko śmiga jak dawniej, jedynie na początku jednorazowo pojawił się w biosie komunikat w stylu "zaktualizuj częstotliwości procesora w CMOS".

 

Problem fix'd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...