Skocz do zawartości
Malik

Noctua NH-D14 - ASUS R2E - Corsair Dominator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do Was pytanie w sprawie cooler'a Noctua NH-D14 ... czy nie bedzie wadzil o pamieci Corsair Dominator na mobo Asus Rampage II Extreme ? Szukalem w sieci fotek oraz info na ten temat ale nie znalazlem.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz problem jest taki ze corsair dominator maja radiator :)

 

Dołączona grafika

 

i teraz pytanie czy noctua wejdzie nad nie, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem doskonale - dlatego dałem odnośnik gdzie widać jak normalne DDR2 mają góra 2.3mm prześwitu. I wiem że dominatory mają lekko 60% większą wysokość niż gołe DDR3.

 

Chociaż gdybyś zrezygnował z pierwszego 140mm i darował sobie TrippleChannel miałbyś szanse na zamontowanie tej konfiguracji

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj foty z tego Ja uważam że wejdzie, jedynie co to wentyl będzie się stykał z pamięciami co w niczym nie przeszkadza.

 

Fota z neta: http://farm3.static.flickr.com/2705/4401356918_e8d2dbb196_b.jpg

 

Ta fotka z sieci mowi wszystko :) Wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz miec odpowiednio szeroka obudowe, bo przesuniesz wentylator 120mm w strone lewej sciany.

 

Jesli sie nie zmiesci, to zawsze mozesz go zalozyc na druga strone w systemie "pull".

 

Sprawa juz rozwiazna, spokojnie wchodzi:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ten dolny wentylator, przy takim przewiewie w budzie wystarczy jeden. Nawet pokusiłbym się o sprawdzenie czy nie pójdzie pasywnie na nominalnym taktowaniu.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie się prezentuje to chłodzonko :) Malik podaj jakie są różnice po przejściu z LC na AC ? i jak z ciszą :D?

 

Powiem tak... jestem mega zadowolony. W koncu mozna wyciagnac mobo w 5min i zrobic co sie chce. Co do ciszy... dziwne ale ciszej przy tym setupie. Moze temu ze wtedy bylo 8 wentyli w budzie. Temperatury ogolnie tez dobre: cpu miedzy 35-68 przy xilence krecacych sie w przedziale 200-750rpm. Ogolnie wszystkie wentyle kontroluje aquaero plus 6 czujnikow temperatury. Nie ma szans na przegrzanie sprzetu ;)

 

Magmy i Noiseblockery skręcone, więc problemu hałasu pewnie nie ma.

 

Dokladnie, skrecone i cisza. Panel dba zeby dynamicznie zmienic obroty w razie potrzeby.

 

 

Nie wiem po co ten dolny wentylator, przy takim przewiewie w budzie wystarczy jeden. Nawet pokusiłbym się o sprawdzenie czy nie pójdzie pasywnie na nominalnym taktowaniu.

 

Nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...