Skocz do zawartości
Ub3r pro

Kupno komputera za granicą.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem komputera za granicą. Ceny są sporo mniejsze np. za takiego GTX'a. Ale co z gwarancją na poszczególne części ?

 

 

Czy gwarancja jest zazwyczaj producenta czy sprzedawcy ? Bardziej chodzi mi o Asusa i Intela. Może ktoś kupował części w Stanach Zjednoczonych i mógłby się podzielić tą opinią ?

 

 

Pozdrawiam

 

 

p.s. Czy dyski SSD, procki, karty graficzne i płyty główne różnią się od "europejskich braci" ? Mam na myśli np. napięcie ;p Jesli temat jest w złym dziale to z góry przepraszam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

E dobra poprawka Hmm nie robi to róznicy z napieciami wszystko jest to samo :) tu tylko zalezy od zasilacza :) Gwarancja producenta.

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

co do ramu to raczej w polsce tez zareklamujesz poniewaz to ma gwarancje wieczystą i napewno bo jezeli np. dany sklep upadł a wciąz masz gwarancje to zawsze mozesz wysłac do producenta :) Wiem cos o tym sam tak zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze też się nie różnią. Wszystkie (nowsze) działają na 240 i 110V. Jedyna różnica to gniazdka, ale to tylko kwestia przejściówki za 3zł.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij dodać VAT jak kupujesz w USA (mam "przyjemne" przeżycia z US w związku z tym:-( - ale to w UK, nie wiem jak w Polsce, ale w UK dostałem paczkę - rozpakowaną przez Urząd Celny z paragonem w środku tzn. listem i wezwaniem do zapłaty w ciągu 14 podatku VAT, ale to i tak było wciąż taniej niż w UK:-), no chyba że masz adres w USA, na zasadzie USA Address & Mail Forwarding - $8.50 per package i paczka jako GIFT:-)

Od siebie dodam, że jak już kupować to sprawdzony sprzęt i renomowanej firmy, Ja kupiłem wiele rzeczy w USA jak jeszcze mieszkałem w UK i jak na razie miałem problem z stacjonarnym HP (oddział Polski jest OK, pomogli), Microsoft (dali mi nowy Xbox 360 Wireless Gaming Receiver for Windows) no i karta EVGA mi padła...Miałem 9800GX2 KO, zgubił mi się paragon/faktura (z newegg), dzięki Bogu miałem wyciąg z karty kredytowej (musiałem zrobić scan-bo nie miałem wersji elektonicznej) i uznali mi gwarancję, ba...Wymienili mi kartę na GTX 280 SSC, serwis szybki - musiał tylko wysłać kartę na swój koszt do Niemiec kurierem.

Edytowane przez Deacon_Frost
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie opcje: kupić przez ręce znajomego, który w swoim stanie ma ten sklep albo zamówić samemu przez stronę.

 

 

Słyszałem o tym GIFCie i szczerze nie wiem co to, rozumiem że jak znajomy mi wyśle tą paczkę to wtedy nie płacę VATu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIFT (prezent)...Jak masz kumpla w USA to niech Tobie kupi, a w deklaracje wpisze GIFT i wartość (no i tu są schody, bo musisz się dowiedzieć do jakiej wartości można nadać paczkę jako GIFT aby nie była opodatkowana:-) i wtedy VAT możesz mieć z głowy:-) A VAT trzeba płacić, bo w USA nie ma VAT'u...Taki to szczęśliwy kraj i nie świadomy istnienia tego haraczu:p

Ja jak zamawiałem w sklepach, to mi wysyłali i na paczce była napisana zawartość i wartość (Dura lex, sed lex:-(

Edytowane przez Deacon_Frost
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sygnatury

 

DFI UT X58-T3eH8 bios 29/04 -us

i7 920 d0 batch 3847A -us

Kingstone 3x2GB 1866Mhz -ger

26" Hazro HZ26WSi -uk

ATi HD 4350 -allegro

Corsair TX650W -us

WD Caviar Black 1TB - nowy z gwarancja w pl

/IDE Seagate 60GB *

LG BH08LS20 -allegro

MS Sidewinder X8/X6 -uk

Audio Technica ATH-AD700 -us

obudowa Aerocool flaboyant z allegro

 

głównie ebay

 

jedyny nowy podzespół z gwarancją to dysk twardy. O gwarancji kupując za granicą możesz raczej zapomnieć. Jeśli przyjdzie Ci wadliwy podzespół, ostrzegasz sprzedawcę, że chcesz zwrotu pieniędzy lub otwierasz spór.

 

Śmieszą mnie ludzie, którzy tak trzęsą się o gwarancje.

 

Oznaczenie jako GIFT nie ma większego znaczenia - ważne, aby była małą wartość na deklaracji celnej.

 

To na pewno miało sens, bo nie stać by mnie było inaczej na taki komputer. Poza tym wybierałem to co chciałem. Niestety teraz, przy obecnych cenach walut straciło to sens.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o UK, to Ja kupowałem on-line w dabs.com, ale to takie dodatki, bo tak kupiłem cały komp przez WWW od HP, części na E-Bay, ale jak chcesz coś specjalnego to polecam overclockers.co.uk lub misco.co.uk

Edytowane przez Deacon_Frost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...